Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám allergiás a csirkehús...

A kutyám allergiás a csirkehúsos tápokra. Ha főzök neki liba, kacsa vagy pulykahúst, akkor ezekre is allergiás lehet?

Figyelt kérdés
2011. jún. 6. 09:52
1 2
 1/11 kutyák és macskák ***** válasza:
78%
Szerintem nem a baromfira, hanem a tápra allergiás, de ezt akkor tudod meg biztosan, ha kipróbálod. én főznék neki egy kis adagot, és figyelném a reakcióit.
2011. jún. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Gondolom szét harapdálta magát. Valószínű táp dolog lesz. Dokinak mutasd meg, gyógyitsátok fel. Persze táp nélkül. Majd felgyógyulás uán óvatosan "testeld" egy két napig a táp dolgot. Újra rágni fogja magát akkor táp! Mi is így jöttünk rá. Sajnos nekünk is van ilyen kutyánk. Azóta tápot nem kap és egészséges.
2011. jún. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
igen! nekünk a sima főtt csirkehúsra is allergiásak de a halas tápra pl nem, se a hipóállérgén tápra
2011. jún. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A kutyák gyakran allergiásak a csirkehúsra. Nagyon oda kell figyelni, hogy az ilyen húst, sok zsírban 2 órán keresztül 300 fokon kell sütni. Az én kutyámnál is bevált.
2011. jún. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Az enyém is a csirkehúsra allergiás. Valakitől hallottam, hogy ez azért van mert a csirkéket különböző antibiotikumokkal kezelt táppal etetik. A többi baromfira nem allergiás.
2011. jún. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes kipróbálni a bárányos és halas tápokat is.
2011. jún. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az eleségallergia az immunrendszer kórosan fokozott válasza bizonyos táplálék-összetevőkre. Ezek a kutatási eredmények szerint a következők: csirkehús, marhahús, tej és tejtermékek, tojás, szója, ritkábban sertéshús, bárányhús, pulykahús, nyúlhús, kukorica, egyéb gabonák és halhús. Kb ebben a sorrendben. A csirke olcsó és könnyen emészthető, sok hasznos tápanyagot tartalmazó hús-alapanyag, ezért ez van a legtöbb tápban. De ha belegondolsz abba, hogy a nagyipari csirke-tenyésztő telepeken mivel etetik az állatokat, a húsfeldolgozás során mi történik, mindjárt világosabb, milyen hatással vannak ezek a húsa minőségére
2011. jún. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

az én erdélyi kopóm is allergiás.

ezt eszi: [link]


tényleg nincs benne csirke, és 3 hét alatt elmúlt a viszketése.

vigyázz mert sok allergiásnak valü tápban mégis csak van csirke!jól nézd majd meg az összetételét.

2011. jún. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok, hogy ilyen gyorsan reagáltatok! A helyzet még nem túl súlyos, nincs kihullva foltokba a kutyus szőre, de sokat vakarózik és rágcsálja a lábát. Remélem jól gondolom, a jelek alapján, hogy allergiás a tápra, amit eddig evett (ami csirkehúst tartalmaz), és ennek elhagyásával megszűnnek a tünetek.

Harcikeszeg!

Köszönöm! Jó, hogy leírtad, mert pont ezt szeretném majd adni neki! Most gyorsan csak a Dog Chow-ból tudtam bárányosat venni, de Joserával fogom etetni, mert eddig is azt ették, csak másik fajtát. Van még rajta kívül 2 kutyám, akik nem allergiásak, szépek tőle. Az Active-ot vagy a Regular-t szoktam rendelni. A legközelebbi rendelésnél már bárányosat is fogok kérni.


A liba, kacsa, pulykahúst azért kérdeztem, mert a szomszéd utcában van egy hentesbolt, ahol nagyon jó áron lehet hozzájutni emberi fogyasztásra szánt, friss, gyönyörű húshoz. Pl. kacsaszív 300 ft/kg, Liba farhát (jó húsos) 69 ft/kg, stb.

2011. jún. 6. 13:14
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

sajnos abban nincs tapasztalatom, hogy hogyan reagálnak egyéb szárnyasokra, mert nálunk vagy konzervet vagy tejfölt, johurtot, vagy egy kis csirkementes maradékot kapnak a tápra.

de most fogunk áttérni arra hogy hétvégégete főzünk nekik vmi színhust zöldségekkel.

2011. jún. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!