Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan nyugtassam 2 és 1/2...

Hogyan nyugtassam 2 és 1/2 kutyámat, ha vihar van?

Figyelt kérdés
Szegényke rettenetesen fél a dörgéstől, fel-alá rohangál, reszket, még simogatni se hagyja magát! Félek, hogy sokkot kap! Ilyen esetre létezik valami nyugtató gyógyszer?
2011. jún. 6. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Van egy nyugtató módszer, beengeded az előszobába, és ott szépen lefekszik. Ha ennyire fél, akkor totál kikészülhet egy hosszabb vihar alatt. Nekem ilyenkor mindig az előszobában lefekszenek, ott nyugodtan heverésznek még elmegy a vihar. Létezik nyugtató is, azt az állatorvosoddal beszéld meg.
2011. jún. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Bocs hogy belevakkantok, de milyen a fél kutya? Hiányzik a két hátsó lába, vagy mi? :D

Amúgy ilyenkor mi is mindig beengedtük a házba. Mást nem nagyon lehet szerencsétlenekkel csinálni...

2011. jún. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

a legjobb ha semmit sem teszel. simogatni meg plána ne. lehet hogy az szerinted nyugtatás , de neki a félelmének a helyeslése. a legjobb ha nem veszel róla tudomást, mert akkor tudni fogja, hogy ha te a főnök nem félsz akkor nincs is mitől. ő nem ember, náluk nem válik be a humánpszichológia. a kedvesség, simogatás az dícséret. nem kell leszidni sem. minél nyugodtabnak kell lenni.

kicsit körülményes de azt is olvastam hogy pl kazettára felvenni viharos zajokat és otthon lejátszani a kutya közelében. először csak csöndben aztán hangosabban és egy idő után hozzászokik.

2011. jún. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Bocsi, kimaradt, hogy éves. :-)
2011. jún. 6. 17:25
 5/6 anonim ***** válasza:
nem tudom, ez mennyire igaz, de én azt hallottam a nyugtatókról, hogy sokkal rosszabb lesz a kutyának, mert felfogja hogy mi van körülötte, érzékeli a vihart, csak nem tud tenni ellene, nem tud kb mozogni, vagy akármit csinálni.
2011. jún. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én kiültem vele a viharba, esőkabátban, és tartottam,úgy,hogy hozzáértem,és érezte,hogy nyugodt vagyok. Pár alkalom után teljesen elmúlt,ma pl. kint játszott a legnagyobb viharban :)
2011. jún. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!