Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amikor az állatorvos azt...

Amikor az állatorvos azt mondta ivartalanitáskor, hogy kiveszi a kutya petefészkét, akkor az azt jelentette, hogy bent maradt a kutya méhe? Vagy ez azt jelenti, hogy mindent kipakolt?

Figyelt kérdés
2009. márc. 19. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
Ivartalanításkor a méhet csak akkor szokták kivenni, ha vemhes állatot ivartalanítanak. a petefészkek nélkül a méh szépen visszafejlődik.
2009. márc. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem...

tehát amikor az egyik állatorvos azt mondta,hogy a petefészek és a méh nem választható el a kutyánál (nem vemhesnél) akkor igaza volt?

És akkor nem is lehet ki venni a méhet?

2009. márc. 19. 20:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Ki lehet venni a méhet is, sok állatorvos mindent (méhet, petefészkeket) kivesz. Szerintem csak így van értelme, hiszen ha a méh marad, a méhgyulladás, ami sokszor halálos kimenetelű lehet, még mindig esélyes sajnos.
2009. márc. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ki lehet venni és ki is kell a méhet. A petefészek kivételtől vemhes nem lesz már a kutya, de az összes méhét érintő betegsége lehet, amik egyre gyakoribbak. Nyilván azért javasolta a doki a petefészek kivételt, mert egyszerűbb műtét, kisebb kockázati lehetőséggel. Sajnos nagyon sokan végzik így "félig" a műtétet, a gazdik pedig nem tudnak annak a kockázatáról. Keress gyakorlottabb dokit és kérdezd meg az ő véleményét is.
2009. márc. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen az egész ivartalanításnak a megelőzés szempontjából csak akkor van értelme ha mindent kivesznek.
2009. márc. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Dolgoztam az állatorvosin, ott egy doki kimondottan műhibának tartja, ha bent hagyják a méhet. Szóval ki kell(ene) venni.
2009. márc. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!