Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek kell az állatorvos...

Kinek kell az állatorvos illetve az eljárás költségeit viselnie akkor, ha a kutya kerítésen belül van, ki sem tudja dugni a fejét és valaki benyúl simogatni, az meg megkapja?

Figyelt kérdés
Az én nyakamba akarják varrni az egész eljárás költségeit csak azért mert egy barom úgy gondolta jó ötlet egy kaukázusit megsimogatni. Szerintem ez a saját birtokomon belül történt, amit egyébként a megharapott is elismert, mármint, hogy ő nyúlt a kerítésen belülre.
2009. okt. 15. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem neked annyi a kötelességed, hogy bemutatod az oltási könyvét a kutyusnak. Semmi szabálytalant nem követtél el, nem utcán volt, szájkosár nélkül. Esetleg érdeklődhetsz, hogy van a "beteg".

Bár a törvényeket ismerve sosem lehet tudni, általában azt büntetik, aki ártatlan.

Mindenesetre vigyázz a kutyusra is, nehogy a sértett valahogy megpróbálja megbosszulni.

2009. okt. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
24%
Ha nem volt kiírva a kerítésre, h " harapós kutya" vagy ilyesmi akkor még bajod is lehet belőle.
2009. okt. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

Szia!

Területen belül volt a kutya, szerintem semmi okod a félelemre!

Természetes, hogy a kutya védi a területét az idegenektől, minek nyúlt be az illető!

Üdv.

2009. okt. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

jogszabály szerint nem a te hibád. Kutyaújságban olvastam.

Ha kint van a tábla, hogy harapós kutya, tehát figyelmeztve vannak az emberek, onnéttól kezdve nem varrhatnak semmit a nyakadba.


Ezért te ne fizess egy forintot se, hogy a kutyád ellátja a feladatát és védi a területét.

2009. okt. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!