Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez lehetséges lenne?

Szerintetek ez lehetséges lenne?

Figyelt kérdés
Kaptam nem régiben egy kutyust, most 5 hónapos. Sokat vagyok vele, bebizonyítottam a szüleimnek, hogy imádom. De itt faluban nincs kutyatársaságra lehetőség. Most lehet, hogy kitűnő bizim lesz, így rá szeretném venni anyát hogy a kutyus bent lehessen. A két és fél éves húgom miatt leginkább a szobámban tartózkodna+séták meg ilyesmik. A házunk nem túl nagy. Egy boxerről van szó. Én 13 vagyok. A húgom 10 éves és most nézelődtem vele, és egy menhelyen a neten találtunk egy nagyon szimpatikus tacsi kölyköt. Ha neki kitűnő lenne a bizije ezt kérné. De még egyikünk se szólt anyának az ötletéről. És azért ebbe a kutyusba se ment bele egy könnyen. De olyan jó volna, a két kutyus szobába lenne, egymástól tanulnának, egymás által szocializálódnának és a többi. Egyszóval egy álom lenne. De anya miatt ez nem tűnik egyszerűnek. Elég nehézkes lenne. Inkább mondjunk le az álmunkról, és kicsit várjunk mondjuk amíg a mostani kutyus is nagyobb nem lesz. Mert itt a nyáriszünet és most mindenre volna időnk a kutyusokkal kapcsolatban (még unatkozni is maradna időnk) és hát várni nem könnyű. Na de mondjunk le a dologról? Tényleg rettentően hálás vagyok minden véleményért, tippért, kritikáért (hisz ebből tanulunk). Előre is köszönöm szépen!
2011. jún. 7. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:
egy boxer mozgásigényét nem egyszerű kielégíteni. egy 13 és egy 10 éves gyereknek szerintem pont elég, a kutya remekül meg van egyedül, ha sokat foglalkoznak vele. inkább egy kutya által szerezzetek tapasztalatokat a nevelés terén, aztán ha minden remekül megy, jöhet a másik kutya.
2011. jún. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ha jól értem, az 5 hónapos kutyus mellé szeretnétek még egyet. szerintem nem jó ötlet. itt a nyár, inkább közösen vigyétek a meglévőt kutyaiskolába, ott tud szocializálódni, és sokat tanulhatna is. ezen kívül sokat sétáltassátok, tanítsátok, játsszatok vele.

miért nincs lehetőség falun a kutyatartásra? másrészről, szerintem egy boxernek nem lakásba való kutya, főleg h írtad, h nem is túl nagy, és főleg a szobádban lehetne. gondolj bele, ha mellé még lenne egy tacsi is, meg a pici húgod. szerintem a másik kutyus ötletét hanyagoljátok

2011. jún. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igazad van ez olyan képtelennek tűnik. :( Úgy néz ki csak álom marad. :'( Jajj, bár olyan családba laknén amilyen az osztálytársamék... Neki három kutyája van és két cicája és bemehetnek a házba. :((( Mindegy. De tényleg nagyon köszönöm!!! :D
2011. jún. 7. 21:37
 4/5 A kérdező kommentje:
Én kutyatársaságot írtam nem kutyatartást. :DD Amúgy kutyasuli nincs. :( És a boxerünk az udvaron is csak kennelbe lehet, mert mostohaapámnak itt egy cége van és egész nap dolgoznak úgyhogy a kutya útba lenne nekik, meg még baja esne. :( Úgyhogy kint se jobb neki, és sok helyen láttam hogy szobába van, meg ha nagyon hideg vagy meleg van mégis csak jobb egy szobában ideális hőmérsékleten neki... De azért nagyon-nagyon köszönöm neked is!
2011. jún. 7. 21:40
 5/5 anonim ***** válasza:
inkább örülj hogy van egy kutyád. nekem a boxer a kedvenc fajtám, de mivel társasházban lakunk, nincs rá lehetőség hogy tartsunk. majd ha nagy leszek és nem fogok a szüleimtől függni :)
2011. jún. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!