Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta a legokosabb...

Melyik kutyafajta a legokosabb, a legkönnyebben tanítható?

Figyelt kérdés
2011. jún. 8. 00:13
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Szerintem is labrador :)
2011. jún. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
Az én kis pulikeverékem, olyan kis okos volt, olyan furcsa , hogy sok kutya nem olyan értelmes, bár neki az édestestvérét elhanyagolta majd elaltatta (mert keverék) egy szemét ismerősöm, és az nem volt olyan "okos", nem volt szocializálva se meg semmi és ilyen hiperaktív volt.
2011. jún. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

Szerintem ez motiválhatóság kérdése. Sokan írtátok a border colliet, ami valóban a legmagasabb intelligenciájúak közé tartozik, mégsem gondolom, hogy egy tapasztalatlan gazda kezében könnyen tanítható lenne. Eszméletlenül gyorsan tanul, de egy megfelelő munkaösztönű kutya leginkább egy nyájnyi birkával motiválható, ami elég nehezen megoldható. :) Persze átállítható ez a rajongás egy labdára is pl.,de nem olyan egyszerű.

A golden retriever egy ilyen rangsorolásban egyszer a harmadik helyet szerezte meg, az első a border a második pedig az uszkár volt. Az uszkár hihetetlenül nagy érzelmi intelligenciájú kutya (persze általában), könnyen tanítható és mindene a gazdája.

Goldenenk/Labik egy kaptafa, nekem speciel goldenem van, nála a labdás/kajás motiváció remekül működik, gyorsan tanul.

Persze rengeteg ilyen kutyafajta van még: vizslák (nekik a pörgősség nehezíti néha), német juhász (tökéletes kutyák, csak vigyázni kell milyen kennelből vesszük), spánielek (makacsság nehezít), boxer, dobermann stb..


Persze minden egyes kutya más, ezért elég nehéz lenne megtalálni a világ legokosabbját..:)

2011. jún. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
Bizony az uszkár sem elhanyagolható. :)
2011. jún. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 Raffi ***** válasza:
Sokféle kutyám volt,de most a puli az amelyiknek csak egyszer kell elmondani ,hogy mit nem szabad. És még kölyök korban van.
2011. jún. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Attól függ, mire akarod megtanítani. Az úgynevezett ösztön munkákra az arra a feladatra kitenyésztett fajtákat alig kell tanítani, pl. terelőket (mudi, puli, pumi), vagy területőrzőket (komondor, kuvasz).

Az embert segítő munkákra pedig szintén vannak fajták, amik adott területen kiemelkedőek, pl. retrieverek a vakvezetésben, mentésben; németjuhász, belga juhászok az őrző-védő munkákra.


Azt azért hozzátenném (mert valaki írta), hogy a német juhászkutya soha nem őrzött nyájat. Azt hagyjuk meg a pásztorkutyáknak, nekik van esélyük a farkas ellen, a nj csak farkaskaja lenne.

2011. jún. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

a németjuhász eredetileg pásztorkutya volt hidd el.

barátod a google:)

2011. jún. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Az, hogy valamit pásztor-, juhász vagy egyéb kutyákból kitenyésztenek, nem jelenti azt, hogy dolgozott is ezen munkakörben. A német juhászkutya nem klasszikus pásztorkutya. Juhászkutyákból (terelőkből) tenyésztették ki. A pásztorok a nyájat védik a farkastól, medvétől.


Állítsd egy komondor vagy egy kaukázusi mellé, meglátod a különbséget. 10-20cm marmagasság és 20-30kg különbség. Farkas ellen ilyen kell. A német juhászt az aranysakál megzabálja.

2011. jún. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Az angol bulldog sem harcikutya, pedig az egyik fajta, ami benne van az volt.

A kis olasz agár sem vadászkutya, pedig túlnyomó részt agár.


Az NJ a leguniverzálisabb, embert segítő munkára alkalmazható munkakutya. Majdnem mindenre jó (mentés, nyomolvasó, őrző-védő, házőrzés, vakvezetés, stb.), de semmiben sem a legjobb.

2011. jún. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Szerintem a puli. Ránézek és tudja, hogy mit kell csinálnia (üljön, feküdjön le, jöjjön ide, fusson előre, hozzon ide valamit) pedig sosem tanítottam.
2011. jún. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!