Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta a legokosabb...

Melyik kutyafajta a legokosabb, a legkönnyebben tanítható?

Figyelt kérdés
2011. jún. 8. 00:13
1 2 3
 21/30 anonim válasza:
a tacskó is nagyon okos az én kutyám tacskó és a helyének tarja a napozoágyat beleugrik a játékáért az utánfutoba és fel ugrik az asztalra is szal sztem a tacsi.
2011. jún. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
labrador, német juhász, roti, border colli, puli, pumi, mudi. A vizsla is okos, de eléggé önfejű. A kisebb testűek között is vannak tanulékonyak, keveréket is lehet kifogni nagyon okos egyedet. Igazából nem is érdemes csak fajta szerint válogatni ebből a szempontból sem, mert lehet a felsoroltak között is butábbat kifogni. Sok múlik a tenyésztőn és később a gazda időráfordításán is, amit hajlandó a kutyájára áldozni.
2011. jún. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim válasza:
Ha házőrzést szeretnél akkor egyértelműen rottweiler. Ha meg egy olyan kutyát szeretnél amelyik agility-n jó akkor a te kutyád a shiba inu :)
2011. jún. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Szerintem akár a legokosabb border collie vagy labrador vagy tök mindegy milyen kutya alomból is ki lehet fogni egy tök "hülye" kutyát.... De ugyanez fordodítva is igaz! Én mondjuk sose vennék így kutyát, hogy ez a legkönnyebben tanítható fajta ezért ilyen kell. Semmi elképzelésed sincs, hogy milyet szeretnél, milyen tetszik, vagy milyen felelne meg az életstílusodnak? Mert én azt mondom hiába a border a legokosabb, ha egy tunya, otthonülős vagy akkor ne azt vedd meg, mert hiába okos az agyadra fog menni...
2011. jún. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Minden kutya nagyon okos, ha megfelelő nevelést kap. Nekem személy szerint a goldi a kedvencem, de keverékek is nagyon okosak. Egyedül a husky-ról hallottam hogy buta meg szökős, de én ennek is ellene vagyok, mert láttam egy blogot, ahol a négyhónapos husky már tudott ülni, maradni, feküdni, láb mellett sétálni, stb. Csak türelem kell.
2011. jún. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

A haski sem hülye, csak önfejű.

De a szánhúzók is okosak amúgy, csak a megfelelő kezekben kell lenniük. ( pl Balto )

[link]

2011. jún. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Szinák-Veress,A kutya ezer arca-című könyvben mintha egy Német Boxer-ről tennének említést,ami valami 1OO szót,parancsot tudott megkülönböztetni,ha jól emlékszem...
2011. jún. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Puli.
2011. jún. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Igen, a tacskó is nagyon okos. Sokan nem hiszik, korábban én sem tartottam okosnak. De mióta van tacsink be kellett látnom, hogy okos csak hihetetlenül önfejű. Tudja hogy mit várnak tőle, de mindig meggondolja, hogy megéri-e teljesíteni azt:D
2011. jún. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 markoszk3 válasza:
0%
Láttam itt olyan válaszokat hogy káprázott a szemem ! Kérlek szépen jelenleg a kutyafajták között a legkönnyebben tanítható az a Border Collie ! Az van keresztapáméknál és bevallom ezek a Border Colli-ról terjesztett pletykák hogy ez a legkönyebben tanítható kutya,igen is pozitív hír ugyanis igaz mert jelenleg a legkönnyebben tanítható kutya ! De ha tanítani akarod akkor kell hogy legyen a kutyára időd sokszor kell vele játszani,nem beszélve arról hogy minden nap séta ! Nekünk volt kutyánk betanítottuk és Kaukázusi Juhászkutya volt ! Nagy házunk volt és mindig meg védte ! Én csak arra akarok ki lyukadni ha tanítani akarsz kutyát akkor Border Collie,de ha házörzőnek akarsz akkor kaukázusi ! Persze vannak akik szerint nem de szerintem ez így van ! :)
2014. jún. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!