Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a jobb hám vagy a póráz?

Melyik a jobb hám vagy a póráz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szerintetek melyik a jól bevált kutyasétáltató kiegészítő?? Melyik a hatásosabb, vagy épp melyik a rosszabb??? Hám vagy póráz???


2011. jún. 8. 13:22
1 2
 11/13 xnorkax ***** válasza:

Póráz a hámra is kell, szerintem a nyakörvre gondoltál...

Hámot csak munkára kell használni, például mikor kitaláltam, hogy a kutyám húzza a szánkót, akkor tettem rá először hámot, máskor nem. Bár egy jól nevelt kutya hámmal is kitűnően sétál, de ha egy picit is húz a kutyád, akkor hámmal konkrétan repülhetsz utána.:D

2011. jún. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A nyakörv valóban fojtja a kutyát, de tévedés, hogy ettől engedelmes lesz, inkább menekülni próbál, aminek az eredménye a még erőteljesebb húzás. A hám ellenben nem fojtja, ezért könnyebben megtanul vele normálisan sétálni, de kölyökkutyánál, a még nem kifejlett, gyenge csontozat miatt vigyázni kell vele.

De az én tapasztalatom az, hogy a hámmal könnyebben megtanul húzás nélkül menni, mint a nyakörvvel. (Persze a macska méretű kutyáknál teljesen mindegy, mert azokat nem muszáj minden erővel leszoktatni a rángatásról).

2011. aug. 6. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

En is igy jartam a staffimmal, mint az utolso. Hamban gyonyoruen visszafogva vonul mellettem.

Nyakorvben pedig elrant.

Kutyafuggo a dolog, ra kell jonnod, nalatok mi valik be.

2014. febr. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!