Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erre hogyan lehet megtanítani?

Erre hogyan lehet megtanítani?

Figyelt kérdés

Van egy 7 hónapos német juhász kutyánk és az a baj vele, hogy ha megyünk az utcán, mindig megugatja az embereket és nekik akar menni. Arról ne is beszéljünk, hogy ha találkozik a kerítésnél egy kutyával, megőrül ugat, morog ugrál abba bele se merek gondolni, hogy mi lenne ha egy kóbor kutyával találkoznánk.

Szerintetek, hogy lehetne kicsit szelídebb?

Köszi


2011. jún. 8. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Valószínü ez egy félelem elleni védekezés nála. vagy is fél az idegenektöl és az idegen kutyáktól ezért rögtön támad.


idegen emberektöl való félemét kellene elöször. ez azért folyamatos tanítást igényel.


kérj fel pár barátodat ismerösödet akik nem nagyon találkoznak a kutyával hogy sétáljatok menjenek szembe veletek és mikor elkezd a kuty a ugatni dobjon neki egy fini falatot. ha biztonságos akkor hirtelen ez az idegen kedveskedjen neki.

az fog a kutyában rögzülni hogy a szembe lévö idegentöl nem félni kell hanem az ad valamit, az kedves hozzám.

de ezt napi szinten kell gyakorolni és mindig más emberek legyenek az idegenek. szerintem ha kitartóan csinálod akkor egy idö után már kézböl fogja elfogadni az idegentöl a finom falatot.


talán hasonlóan kellene azt is hogy mikor elmentek egy kerítés mellet ahol tudod hogy lesz kutya mielött oda értek adsz neki finom falatot, majd megállsz ha elkezd ugatni és akkor is felkínálod neki, vagy is el vonod a figyelmét. itt is ha kitratóan csinálod egy idö után az rögzül hogy idegen kutya akkor kap valami finomat.

2011. jún. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szuper!!! Idegenek etessék a kutyát?

Jön a nyár. Keress egy megfelelő iskolát, ahol a kutyád hozzá szokik az emberekhez és az idegen kutyákhoz. Megtanulod, miként neveld a kutyádat.

2011. jún. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szerinted az idegen akit megkérsz hogy etesse?

nem azt mondtam hogy egy vadidgent szólitson le hanem legyen pár ismerös akivel megbeszéli hogy szembe jönnek neki az utcán.


egy idö után tudni fogja a kutya hogy barátságos az idegen és nem kell töle félni.

egy kutya iskolában nem tuti hogy erre így külön tanítani fogják. a kutya iskolás nem fog kiemnni vele az utcára és megmutatni mit kell vele tenni. erre vannak a kutya pszichologusok, vagy kutya nevelök, de ezek mind sok sok pénzbe kerülnek.

2011. jún. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ha akkor adja a kaját, amikor elkezd ugatni, akkor nem az fog berögzülni a kutyában, hogy az idegen milyen jófej, hanem az, hogy ha izomból elkezd ugatni valakire, akkor kaját fog kapni.

Egy kicsit összetettebb dolog ez a szocializáció hiánya dolog. Másodiknak van igaza, mindenképpen rehabilitációs foglalkozásra kellene járatni.

2011. jún. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 zsuzsabazsa ***** válasza:

Az emberekkel szemben közömbösíteni kell.

Az egyik ismerősömnek is van egy pont 7-hónapos szukája és pont Német juhász az is. Azt csináltam vele, hogy mindjárt bedobtam a "mély vízbe". Vagyis levittem az aluljáróba a tömegbe és ott szaporáztam vele fel-alá. Utána fel a vásárcsarnokhoz és ott is a tömegbe vegyültünk. A kutya még ugatni is elfelejtett. Végül megálltam vele. Ő leült és csak nézett ki a fejéből. Visszafele már úgy jött, hogy senkire rám nem nézett.

2011. jún. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Vidd el kutyaiskolába. 1-2 hónap csodákra képes
2011. jún. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

- 7 hónapos, tehát lassan ivaréretté válik, ezáltal domináns lett !!

- rosszul,illetve sehogyan sem szocializáltad, ezért viselkedik rosszul emberek,és állatok társaságában

-megoldás , a gazdik megtanítása a helyes viselkedésre a kutyával szemben

-vezéri szerep átvétele a kutyától

-kutyasuli

-rengeteg nevelés

- a kutya napi rendszeres fárasztása ( esetleg az ivartalanítás , de ne a kutya rossz jelleme miatt, hanem mert nem kellene szaporítani )

- JAVASOLT MÓDSZER :TÜKÖR MÓDSZER !

-TANULJ ÉS OKULJ !

nem a kutyával van a nagyobb baj, hanem a helytelen hozzáállással !!

( a helytelen hozzáállás az információk hiánya miatt van,egyszerűen ,nem tanultátok meg a helyes kutyatartást = felelős állattartás /-

-1 kutya mozgatása- 2 kutya tanítása,nevelése- 3 kutya szeretgetése a sorrend a lényeg !( millan módszer ,de bejön !!)

-első lépés a kutyaiskola felkeresése ( akár kutya nélkül is, hiszen nem neki, hanem nektek kell elsajátítani az irányítást !!)

2011. jún. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!