Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezzel az abnormális emberrel...

Ezzel az abnormális emberrel mit csináljak? SOS

Figyelt kérdés

Sétáltattam pórázon, szájkosárral, oltási könyvel az 5 hónapos kutyám. Már majdnem hazaértünk és kijött az egyik háztól egy férfi, hogy azonnal menjek innen az én "koszos dögömmel együtt" mert különben rám ereszti a kutyáját. Először nem vettem fel ebből semmit, aztán amikor pont vele szembe értem belerúgott egy nagyon a kutyámba. Elküldtem enyhén szólva melegebb éghajlatra erre már nyitotta is a kaput, hogy a kutyája kijöjjön. Azonnal felvettem a kutyám és gyors léptekkel elmentem onnan, mert ahogy elnéztem elég kontrollálhatatlan volt az a kutya. Közben ez a férfi többször lek*rvázott, mindennek elmondott, és mondta, hogyha még egyszer meglát arrafelé a kutyámmal, többet nem fogom élve látni.

Itt még jobban ront a helyzeten az, hogy mivel egy kis utca végén lakok mindig arra kell, hogy menjek a kutyámmal, mert a másik irányba nem lehet, mert ott van vége az utcának. Most van folyamatban, hogy lesz még egy kutyám, de így nagyon rizikós lesz sétáltatni őt/őket.


Mit tegyek?(Ez kb 3 órája volt, mindjárt újra el kéne vinnem a kutyám sétálni, de félek, hogy a végén nem tudom "felkapni" a kutyám. Persze máskor SOHA nem vettem még fel őt.)


2011. jún. 8. 15:38
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrség. Egyértelmű.
2011. jún. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim válasza:
Mit zavarja őt, hogy te arra mész a kutyáddal? Ráengeded a pázsitjára, vagy mi?
2011. jún. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Valami bizonyítékot szerezz, legalább egy hangfelvételt telefonnal, meg egy tanút, és mehetsz a rendőrségre.
2011. jún. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Hol van ez? Nem megyünk el egy páran meglátogatni?
2011. jún. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

Rendőrség. Hívd fel őket, az neked nem kerül semmibe, max egy kis pénzbe, de ők tudni fogják, mi a további teendőd.

Mindenképpen hívd őket fel! Onnan ez az egyetlen lehetőséged.

2011. jún. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

Ha legközelebb közli, hogy rád engedi a kutyáját, közöld, hogy OK. Te meg akkor lefújod a kutyáját paprikaspray-vel, utána pedig őt feljelented azért, mert veszélyeztetett téged is és póráz, szájkosár nélkül volt az utcán a kutyája.

Vannak ilyen hülye emberek. Velünk is volt ilyen. Mi is így oldottuk meg. Elő is vettük a spray-t, rögtön hívta vissza a kutyuskáját.

2011. jún. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Én megyek meglátogatni, hol, mikor?
2011. jún. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Az utca (sőt a járda is) közterület. Ha a szabályokat betartva sétátltatsz ott kutyát, akkor neki ebbe nem lehet beleszólása, pláne nem ilyen. A rendőrség egyből tanúért fog kiáltani, vagy bekapcsolod a mobilod és felveszed a jelenetet (ha megismétlődne), vagy magaddal viszel valakit. Esetleg megkérdezed a szomszédokat, mit láttak. Addig meg néhány szép szál legénnyel tudnál odahatni :)
2011. jún. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Jézusom... Én a helyedben tényleg feljelenteném. Esetleg készíts hangfelvételt arról, amikor kijön és megfenyegeti, hogy megöli a kutyád.

Nincs nálad valami gáz srpré vagy ilyesmi? Azt használhatnád a kutyája ellen ha kienged. Esetleg a gazdája ellen is (?)

Valamint próbálj feltűnés mentesen elmenni ott. Ne az ő oldalán, hanem a másik oldalt. Jobbat nem tudok. Ha meg kijön mondd meg neki, hogy az utca nem az övé, nincs joga meg mondani, hogy mikor és hol mész el. Ha nem fejezi be most azonnal rendőrt hívsz és majd Ő eldönti kinek van igaza. Hátha ez beválik.

Milyen fajta kutyád van, hogy kell rá szájkosár 5 hónaposan? És neki milyen kutyája van?

2011. jún. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Rúgott volna bele az én kutyám az k.rva élet hogy kitapostam volna a belét! Kinek képzeli ez a senki magát?! Amúgy rendőrséget hívd ki! övé az utca vagy mi hogy ennyire zavarja hogy te arra sétáltatod a kutyusod?!

Amúgy csatlakozom..én is "szívesen" meglátogatom...

2011. jún. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!