Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak azzal az emberre...

Mit csináljak azzal az emberrel aki nem hajlandó bezárni a kutyáit vagy befoltozni a kerítését? Nincs erre valami törvény?

Figyelt kérdés
Mindig kiszöknek a kutyái és engem is majdnem megharaptak hazafelé menet az iskolából. Ha 1-2 centiméterrel közelebb harap a lábamhoz már húst ért volna.
2011. jan. 31. 13:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ebet úgy kell tartani, hogy az ne tudjon kimenni az ingatlanról. Minden kárért amit az eb okoz a gazda felelős.

Ha ezt nem érti meg, fel lehet nyugodtan jelenteni, ugyanis az ebtartási rendeletet szegi meg. Nekem is fizetett már gondatlan kutyás kártérítést.

2011. jan. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

hogyne volna!

ezt úgy hívják, kutyával való veszélyeztetés, szabálysértés. ha meg is harap, akkor gondatlanságból elkövetett súlyos testi sértés! ráadásul ha megharap, akkor el kell menned kórházba (a saját érdekedben!), ahol ha nem tudod bemutatni a kutya oltási könyvét, egy hosszadalmas veszettség elleni kezelésben részesülsz, nem beszélve egy "kellemes" tetanusz injekcióról...

jegyzőnek tudsz szólni a problémáról, esetleg rögzítheted is, hogy a kutyák ki tudnak jönni, és veszélyeztetnek téged. paprikaspray vásárlása és használata melegen ajánlott...

2011. jan. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én az első válaszoló vagyok. Mi tavaly a Balatonnál jártunk úgy, hogy kirontott egy dög és nekiment a mi két spánielünknek, akik se nem harciasak és még pórázon is voltak. Az egyikük füléből dőlt a vér, én elestem, a támadó kutya belém harapott (a karomba) a térdemről meg lement a plezúr. Hiába csöngettem, gazda sehol. Azt sem tudtam, hogy állatorvos hol van a környéken, stb. Aztán mobil elő > 107 > a rendőrök negyed óra múlva kijöttek. És nagyon rendesek voltak. Kinyomozták, hol dolgozik a gazda, elvittek hozzá, szembesítették a történtekkel, kerestek este is nyitva tartó állatorvost, aki összevarrta a kutya fülét, engem elvittek orvosi ügyeletre látleletet vetetni. A gazdi meg kifizette az állatorvosi számlát. És mivel normálisan állt hozzá én nem jelentettem külön fel. Azt meg nem tudom, hogy hivatalból a rendőrök mit tettek utána.
2011. jan. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél feljelentést a kutya gazdája ellen,amennyiben a helyzet nem változik.Igy nem lehet élni,hogy állandóan a szomszéd kutyájától rettegsz.
2011. jan. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

velünk is volt ilyen:S Állandóan kint volt a Bernáthegyi, hiába szóltunk nem tettek semmit. Egy nap apát megtámadta, és szépen kiharapott egy darabot a combjából! el is lett altatva a kutya.

Jókat írtak a többiek, készíts fotókat a kutyákról, ha sikerül, a kerítésről, esetleg videót is készíthetsz, aztán mehet a feljelentés!


22L

2011. jan. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Amúgy 16 évesen lehet feljelentést tenni? :)
2011. jan. 31. 15:55
 7/10 A kérdező kommentje:
Mellesleg nem a szomszédom, csak közel volt ahhoz az egykori útvonalamhoz amerre egykor mentem. Amióta majdnem megharapott az egyik már nem merek arra menni.
2011. jan. 31. 15:57
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

Sajnos nem sokat tehetsz.

Csak nézz szét ezen a fórumon.

A többségnek az a véleménye, hogy a kutya csak kertes házba való és ha valaki tanácsot merne adni, hogy ez kevés, hogy a kutyára vigyázni kell, hogy sétáltatni kell, hogy szocializálni kell, sőt néha beengedni a lakásba - hát azt bizony rövid úton kiutálják.

Sajnos ma hazánkban az a fajta kutyatartás dívik, hogy mindenki azt csinál amit akar, úgy tartja a kutyáját amit akar és ebbe senki ne szóljon bele.

Hát, akkor ez van, ami van.

2011. febr. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 kutyák és macskák ***** válasza:
73%
Eddig is helyesen válaszoltak neked akik válaszoltak, ezért csak annyival toldanám meg, ha te nem is tehetsz feljelentést a korod miatt( ezt nem tudom biztosan, kérdezz utána!!) de a szüleid biztosan. Ha pedig ez a veszély iskolába menet közben áll fenn, akkor az iskola (igazgató vagy egy pedagógus)is tehet feljelentést KISKORÚAK VESZÉLYEZTETÉSE miatt.
2011. febr. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az iskolába menetet nem veszélyeztetik, van 1-2 ugyan olyan hosszúságú útvonalam hazafele.


A szülőknek pedig még nem szóltam erről és nem is szeretnék.

2011. febr. 4. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!