Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez már abnormális ragaszkodás...

Ez már abnormális ragaszkodás lenne?

Figyelt kérdés

A 4 éves yorkim az első közös pillanatunktól kezdve nagyon kötődött és ragaszkodott hozzám, soha nem volt probléma a behívással. A kutyasuliban is sokat dicsérték, mert mindig figyelt rám.

Azzal nincs semmi baj, ha elmegyek otthonról, hang nélkül tűri, és a családom többi tagját is nagyon szereti...mégis...

2 példa: Tavaly túrázni voltunk, és bementem egy étterem mosdójába, addig a barátnőm -akivel kölyök kora óta napi szinten találkozik- fogta a pórázt. De a kutyám majd kitépte magát a kezéből, jött volna utánam. A barátnőm kutyája (goldi, tudom más kategória...) simán elüldögél a bolt előtt, amíg a gazdi vásárol.

Másik: múlt héten beteg voltam, és édesanyám vitte le sétálni. Mármint vitte volna, mert ha a kutyám tudja, hogy én otthon vagyok, akkor mással nem hajlandó sétálni. Pisilt egyet, és már jött is vissza. Mikor felértek, rohant be hozzám, felugrott, és úgy örült, mintha hetek óta nem találkoztunk volna, pedig csak 5 perc volt.


Ha sétánál leguggolok, akkor is úgy rohan hozzám, és puszilgat, hogy az "borzalmas"


2011. jan. 18. 10:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Egyébként elmegy kutyákkal játszani? Szívesen barátkozik más emberekkel? Ha gondja van (mondjuk sok neki egy másik kutya, vagy valamit nem ért) akkor hozzád rohan segítségért, vagy azért van probléma megoldó képessége?
2011. jan. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
28%

lehetne mondani hogy aranyos de ez sajnos tenyleg nagy problema...

jobban kotodik hozzad mint ami jo lenne...

Lehet hogy o a falkavezer es nem te ?

altalaban ilyenkor ezt szoktak mondani az okosok...

2011. jan. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Túlkötődésnél szerintem általában nincs rangsorprobléma. Azért is nehéz észrevenni, hogy ez egyáltalán probléma, mert az ilyen kutya rendszerint mindenben szót fogad a gazdájának, nem balhézik, nincs vele különösebb gond azon kívül,hogy önállótlan és nem működik az önálló probléma megoldó képessége. Ilyen pici kutyánál simán lehet ez gond.


A klikkeres tanítás, annak is a formálásos verziója növeli az önállóságot, mert a kutya egyedül, segítség nélkül jön rá dolgokra, old meg problémákat ilyenkor.


Ezen kívül ugyanemiatt a mi sulinkban van terápiás célú ÖV, nem röhögni, Yorkiknak is. Mert ott is azt tudja megtanulni, hogy képes önállóan megoldani egy problémát, és nyertesként, a megszerzett zsákmánnyal kijönni a szituból.

2011. jan. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Soha nem vettem fel más kutyák elől, még a legnagyobbakhoz is odaengedem, függetlenül attól, hogy tudom, hogy akár kicsi, akár nagy, nem fog vele játszani. Megszaglásszák egymást, aztán megy is tovább. Ha valamelyik kutya túl erőszakos, és minden áron játszani akar vele, akkor azt lekoptatja.

Vannak kutyák, akiket szeret, de azokkal sem játszik, hanem csak úgy örül nekik. (ezek többnyire nagytestű kan kutyák)

Ő inkább elvisel más kutyákat, de nem nagyon barátkozik. Azt szereti, ha velem játszhat. Ha botot dobálok neki, ha "fogócskázunk", ha nagyokat túrázunk.

Emberekkel ugyanaz. Előfordul, hogy 1-1 idegen szimpatikus neki, annak ad 2 puszit, és megy tovább. Aki közömbös, arra rá se bagózik.


Azért is kérdeztem, mert ezt leszámítva egyértelműen kijelenteném, hogy falkavezérként tekint rám.

2011. jan. 18. 10:56
 5/17 anonim ***** válasza:

Nekem is az első kutyusom ilyen volt, én ebben nem látok semmi túl rosszat. Arra kell figyelni hogy azért érezze hogy ő kutya, te meg nem. Mert ilyenkor szokott az lenni hogy a gazdi hűűűű de elvan ájulva hogy az ő icipicikekisbabucijamilyentündibündi, és jön az ágyban alvás, összebújás, gyerekként kezelés, táskába hurcolás stb... És ez egyik félnek sem egészséges. Pl. kutyasuliban a "marad" szót nem tanulta meg? mert bolt előtt ez hasznos lehet (persze csak felügyelettel, egy yorkit egyedül ne hagyj az utcán mert többet nem látod)

Tehát ha azért kutya marad, akkor szerintem nincs ok aggodalomra.

2011. jan. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Egyébként régóta gondolkozok azon, hogy örökbe fogadok mellé egy kutyát. De nem tudom, hogy képes lenne e igazán megszeretni egy másik kutyát.
2011. jan. 18. 11:02
 7/17 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ez már picit túlkötődés, de neked kell tudnod, hogy ez téged mennyire zavar. Ha zavar, akkor lehet rajta segíteni, de nem olyan égető probléma, mintha mondjuk nem kötődne eléggé. Nyilván neked is kényelmesebb lenne, ha nem neked kellene vele rohangálnod, hanem elrohangálna, játszana más kutyákkal is. Esetleg még azt tudod csinálni, hogy amikor közeledik, érdeklődik más kutyák iránt, akkor rádícsérsz.
2011. jan. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 zsuzsabazsa ***** válasza:
Nekem mindegyik kutyám ugyanígy kötődött hozzám. Ha valaki más levitte sétálni csak pórázon lehetett. Mert különben iszkiri- t vettek haza ill hozzám. Itt csak a fegyelmezésen múlik mikor a bolt előtt hagyod, hogy nyugton maradjon. Ezt a helyben maradás gyakorlásával lehet elérni.
2011. jan. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 zsuzsabazsa ***** válasza:

Semmi kivetni való nem találok azon, hogy a kutyád így kötődik. Szerintem még kiképzési feladatok végrehajtását is könnyebben fogja megtanulni mivel nagy mértékben figyel rád.

Hiszen a legtöbb kutyával az a gond, hogy nem fókuszál a gazdira.

2011. jan. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Az örökbefogadás nem rossz ötlet, csak arra figyelj hogy hasonló természetű kutyát válassz. Tapasztalatból mondom nagyon rossul tudd elsülni ha egy ilyen "antiszoc" kutya mellé hozzol mondjuk egy kölyköt aki folyton ugrál rá, meg nyúzza... Tehát talán érdemes lenne egy idősebb kutyát, (2 év felettit) aki szintén nem túl kutyás, és így ellesznek egymás mellett anélkül hogy egyik megkeserítené a másik életét.
2011. jan. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!