Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az igazsag? Tudomany vagy...

Mi az igazsag? Tudomany vagy Tapasztalat? Mindketto?

Figyelt kérdés

Minden kutya gazdanak a velemenyere lennek kivancsi. Tudjatok, hogy meg a felso tagozatosoknak, de talan nehanyotok jobban emlekszik a kozep iskolara (persze azert a diakok velemenye is erdekel;) arrol hogy azt tanitottak, hogy a kutyak is a tobbi allattal egyutt csak feltetlen v. felteteles reflexekkel (betanult osztonbeli reakciokkal) cselekszik, vagy hogy a kutyanak nincsenek erzesei. Mi a velemenyetek? szerintetek titeket szeret a kutyatok? latod, hogy vannak erzesei?

amugy nem vagyok gazdi, de nagyon szeretnek egy kutyat magamnak, mert hiszek azert abban, hogy egy kutya lehet a baratom.


2011. jún. 9. 22:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
17%
vannak érzéseik... az emberek nagy többsége úgy gondolja, hogy csak mi, emberek érzünk, szeretünk, utálunk... de ez nem így van. egy kutya sokkal őszintébb ÉRZELMEKKEL bír, mit bármely ember a világon.
2011. jún. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Vree ***** válasza:

Szerintem keversz valamit, a gondolkodás állatnál is embernél is egy ösztönös meg egy tanult részből áll össze, a feltételes reflex meg max a tanulás egyik fajtája a sok közül. Ha Pavlovból azt vonod le hogy az állatok csak feltételes reflexxel tanulnak (ő nem állított ilyet) akkor valahogy félreértetted a lényegét.


Szerencsére nekem csak hülye osztálytárs mondta hogy "az állatoknak nincsenek gondolatai, csak ösztönei", tanár soha. Amúgy persze, azért tudja a kutyád a nevét mert ösztönösen bele van programozva. Idióták...


Természetesen nem úgy gondolkodik az állat mint az ember. Amiért hiba lenézni őket, mert pont emiatt sok dologban ügyesebbek nálunk. Hiba az állat gondolkodását is leegyszerűsített emberi gondolkodásnak elképzelni, mintha a mien valamiféle etalon lenne, amihez minden mérhető. Az az igazság hogy nem tudod elképzelni hogy milyen kutyának (macskának, stb.) éenni, vagy hogy azok mit látnak amikor rád néznek. De azért lehet következtetni. Például a kutyáka farkasősöktől örökölték azt hogy falkában tudnak élni, ahogy mi társadalmakban tudunk élni. Tehát amikor te elhelyezed őt valahol a te emberi szemléletmódod szerint (barát, szolga, ill. sok gazda mint a gyerekével úgy bánik velük), úgy ő is elhelyez téged az övében (falkatárs, falkavezér, rangidős szuka stb.) De a kutyafajták eleve úgy is vannak kitenyésztve, hogy az emberrel együttélésre legyenek alkalmasak, ezért biztos sok olyasmit is eltűrnek vagy megtesznek, amit mondjuk egy farkas nehezen.


Érzései természetesen vannak. Azt mondani rá, hogy az "csak" betanult vagy ösztönös reakció...És a te emberi viselkedésed mi, ha nem az?

2011. jún. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Vannak a kutyának érzései, érzelmei. Mondok egy példát. A kiskutyám beteg volt, az orvos több szurit is adott neki, és az egyik különösen fájdalmas volt, nagyon sírt (fájdalom-érzés). Aztán a vizsgálat befejeztével visszatettem a kocsiba, amíg fizettem az orvosnak, a kutya látványosan meg volt sértődve (sértődés-érzelem), akármerre ment az orvos, mindig hátat fordított neki. Úgyhogy a kutya is érző lény. Vagy ahogy mondani szoktam: a kutya is csak ember! :D
2011. jún. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Kerdes mit nevezunk erzelemnek. Azt hogy valaki haragos, fel meg ilyesmik? Mert akkor szinte minden gerinces allatnak van, de ez csak egy egyszeru allapot. Vagy azthogy ragaszkodik a gazdihoz? Na de eppen ez az, ami baromira osztonos. Szerintem valahogy ugy all a dolog, hogy egyszeru erzelmei lehetnek a kutyanakde osszetett nem.
2011. jún. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Szerintem igenis vannak érzéseik. Pl a legegyszerűbb ami bárhol észrevehető: fájdalom, éhség, öröm.
2011. jún. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
23:15-nek.A kutyáknak nincs fogalmuk a halálról,ahogy meg te leírtad,úgy aztán még annyira sem...Hiányolják a hiányzót,de azt nem tudják,hogy meghalt.Intelligens állatok a kutyuk,de azért ezt nem tudják ők felfogni,s te sem tudod nekik ezt elmagyarázni.Jó nekik...
2011. jún. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm válaszaitokat, sokat tanultam, és remélem mások is tanultak, nem áll módomban vitatkozni, de azért a 01:04-esnek csak annyit üzenek, hogy pont Pavlov állította azt, hogy minden amit tanul egy állat az feltételes reflex és nem operáns, bevésődés stb. persze tudjuk, hogy tévesen.
2011. jún. 11. 00:11
 18/18 anonim ***** válasza:
értem mi ellen küzdesz, de sokkal könnyebb úgy elfogadni ezeket a dolgokat ha nem úgy veszed ezeket a "törvényeket" meg kategóriákat mint feltételes reflex vagy pozitív megerősítés stb mint egy mozdíthatatlan keretet amibe a valóságot akarják belepréselni. ezek a szavak vagy fogalmak a jelenséget amit hosszan figyeltek könnyítik megmagyarázni, valahogy értelmezni, kicsit kategorizálni. a bevésés más mert annak az a lényege hogy egy adott életszakaszban bizonyos ideig írható a program és ami akkor rögzült már nem változik mert a program zárul. erre mondták plnak a kacsát. legkönnyebben úgy lehet eldönteni valamiről hogy mennyiben öröklött mennyiben nem, hogyha kiszakítod az élőlényt a környezetéből ha magától csinálja, anélkül hogy valaha is látta volna, vagy ha valamit minden egyed ugyan úgy csinál akkor az nagy valószínűséggel öröklött. nagyon fontos az adott élőlény hogymondjam, életközössége. csoportos állatoknak mindig kell jó kommunikáció, nyilván az fejlett és az ilyen infokat érzékelni is tudják mivel csak így van értelme, azon belül is vannak olyan csoportok amik nyiltak, bárki bármikor csatlakozhat hozzájuk, vannak amik zártak, ők nem fogadnak szívesen új tagokat pl a patkányok. vannak olyan csoportok, amik állandóak, vannak ideiglenesek, pl egy halraj nyilt csoport és ideiglenes. nem ugyan azok a halak úsznak mindig együtt és ezért meg sem ismerik egymást személyesen. bizonyos csoportokba szag vagy egyéb alapján személyesen megismerik egymást pl a kutyák is. ez is dob a csoport "értékén" .
2011. jún. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!