Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most találtam egy elbújt...

Most találtam egy elbújt kullancsot a kutyámban. Napok óta benne lehet. Viszonylag nagy, de az én körmöm olyan rövid, hogy nem találok fogást rajta. A csipesz-félek-összenyomná. Mi a jó fenét csináljak?

Figyelt kérdés
2011. jún. 10. 08:00
 1/10 anonim ***** válasza:
szemöldök csipesszel vagy valami hasonlóval tépd ki onnan a dögöt, mert fertőző baktériumokat tóll a kutyádba míg szívja a vérét, de minél előbb, ha be szakad a feje azt is szedd ki, ha kivetted és be van dagadva gennyesedve alatta azt nyomd ki és tiszta hideg vízzel mosd ki alaposan.
2011. jún. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
nekem is volt már dolgom kullanccsal csipesszel csináltam, és nem nyomtam össze, hisz olyan kemény... neki is kell védelem!... csináld csipesszel nyugodtan; jó erősen meg fogod a csipesszel, és óramutatóval ELLENTÉTESEN kezd el forgatni, és közben húzod magad felé, a kutyusnak lehet kellemetlen, de inkább mint hogy elkapjon valami betegséget!!!
2011. jún. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Óra mutató ide óra mutató oda... tekergetni, csavargatni...

Kérdem én, hol látsz te a kullancson menetet? ez nem csavar.. azt kell tekerni, csavarni...

Pl. ha a szöget kiveszed a fából azt csavarod? vagy kihúzod a fogóval?

2011. jún. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyszer én is így jártam, ugyanis épp eltört a kullancskiszedőm. Úgy sikerült megoldanom a problémát, hogy kerestem egy baromi sűrű de vékony fogú kisfésűt, két fog közé becsúsztattam a kullancsot a tövénél és kihúztam. A kullancskiszedő kanál is ugyan ezen az elven működik. Végsősoron az is megoldás, ha egy cérnát csavarsz a "nyaka" köré és azzal húzod ki, csak akkor lehet, hogy beleszakad a feje. Attól mondjuk nem lesz baja a kutyának.
2011. jún. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Ha épp nincs csipesz, a hurkos megoldás is szóba jöhet, csak ezt nem reklámozzák, mert cérna mindenkinek van otthon!


szóval: készíts egy hurkot a cérnára (jó erőset válassz!!), ereszd a kullancsra, és ugyan úgy, mintha csipesszel vennéd ki, kezdd el határozottan, de lassan húzni. Szépen ki fog jönni.


http://www.youtube.com/watch?v=3eiqvNSeYWw

2011. jún. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Raffi ***** válasza:

Nem kell megijedni. Életemben már nem tudom hány száz kullancsot szedtem ki a kutyáimból. (nyakörv ellenére)

Egyszerűen megfogod, (nem kell hozzá köröm sem) és kihúzod. Minél több ideje van benne a kullancs annál könnyebben jön ki. Én soha nem tekergetem, mert menet az valóban nincs rajta. Ha beleszakad a feje az már nem fertőz és egy pár nap múlva kilökődik. Esetleg duzzanat lehet a csípés helyén.

2011. jún. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Raffi ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni, hogy egy hirtelen, határozott rántással kell kihúzni.
2011. jún. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Raffi módszert alkalmazom én is.Érdekes,még sosem szakadt bele a feje.Lehet,hogy nem jól működnek ezek a kiszedők?Még sosem használtam ilyeneket.Az én kiszedőm,mindig nálam van.:D
2011. jún. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Jól esett,hogy ennyien próbáltok segíteni!Bementem a városba kullancskanálért,izzadtam vele,aztán mikor már a kutyám,a kullancs és én is kikészültünk megragadtam ujjal és kiszedtem:)Szerintem időközben szörnyethalt a stressztől,mert kint már nem mozdult meg.

Köszönöm szépen a tanácsokat!

2011. jún. 10. 14:46
 10/10 A kérdező kommentje:
Ui:Én is kiszedtem már pár kullancsot életemben,de ilyen hatalmas döggel még nem volt dolgom!Egyébként aki nem akarja használni a különböző cseppeket mert agresszívnak tartja,az próbálkozzon az almaecetes bekenéssel (v.spricceléssel)ennek a szagától állítólag menekülnek.
2011. jún. 10. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!