Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtájú kutya lenne...

Milyen fajtájú kutya lenne nekünk a legideálisabb? SOS!

Figyelt kérdés
Sziasztok. Szeretnénk egy kiskutyát, de nem is olyan kicsit. Eredetileg Yorkie-t szerettem volna, de mivel kertesházban lakunk, ezért a szüleim azt mondták, hogy szegény kicsi kifáradna, már azzal, ha felmenne lépcsőn és lejönne. Úgyhogy ide nagyobb kutya való. Kb. akkor mint egy Westie, talán nagyobb, de nem akkora mint egy medveölő vagy kaukázusi. Gyermekszeretőnek kéne lennie, kinti-benti kutyaként kéne üzemelnie, megugatná az idegeneket, viszont ragaszkodó is legyen. Lehessen vinni kirándulni, de ne legyen nagyon nagy. Feltudjam emelni és az ölemben vinni nagykorában is! Kérlek segítsetek. A szülinapomig ki kell választanom, a feltételeknek megfelelően, hogy milyen kutyust szeretnék. SOS!
2011. jún. 13. 09:53
 1/9 A kérdező kommentje:
jaj, igen. és melyik a jobb a kan vagy a szuka?
2011. jún. 13. 09:54
 2/9 anonim válasza:
0%

Szia!

Amit a yorkiról írtál nem igaz . Nekünk tenyészetünk van , és olyan eleven kis kutyusuk... húha :)

A westit semmien más kutyával nem rakhatod össze mert abból csak 'vita' lesz .

A yorki a legértelmesebb döntés szerintem . De ugye az ára sem mindegy mert a yorki egy drága fajta .

Ha érdekel yorki : [link]

Igény szerint FCI-MEOE törzskönyvvel .

2011. jún. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Beagle? Azt tudod vinni nagy korában is, és szerintem egy kertes ház pont ideális neki.
2011. jún. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
0%
Megint én vagyok , ha nem akarsz tenyésztésbe kezdeni , akkor a kan is megfelel teljesen , csak az áruk a külömbség . (Szuka több )
2011. jún. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy a yorkinak van valamilyen vérzése???
2011. jún. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

+Virág+ offolt. köszike. :D

énis a yorkinál maradnék... imádom őket. a normál méretűt választanám. túrákra lehet vinni?

2011. jún. 13. 10:39
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy miért lenne "vita" abból, ha a westie-t bármilyen más kutyával összeraknád...

Szerintem a yorkie nem tipikusan az a fajta, akivel jókat lehet kirándulni, bár ha hozzá van szokva, biztos szívósabb, de ha belegondolsz, neki nagyon apró tappancsai vannak... Egy beagle vagy egy német spitz szerintem jó választás lenne.

2011. jún. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Olyan pedig nincs, hogy a "szuka jobb" vagy a "kan jobb".. Kinek mi a jobb? A szuka évente kétszer tüzel, esetleg kellemetlen lehet, ha éppen akkor kirándulnátok. Ha ivartalanítjátok, akkor ez nem gond. Azt mondják, hogy a szukák simulékonyabbak, "anyásabbak", bár nyilván nem minden létező szuka ilyen. Az én ivartalanított kanom ilyen szempontból akkor teljesen szukás.

Szerintem ha nem tudsz konkrét kritériumot, akkor mindegy, hogy kan vagy szuka kutyusod van. :)

2011. jún. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
beagle:)
2011. jún. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!