Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kan kutya "személyisége" is...

A kan kutya "személyisége" is megválltozik az ivartalanítás hatására?

Figyelt kérdés

Hamarosan örökbefogadok egy kiskutyát. Menhelyről jön, beoltva, csip-pel ellátva és ha majd olyan korú lesz ivartalanítani is akarják.

Őszintén szólva ez utóbbi nekem nem tetszik. A cicánk miután ivartalanították egy nagy, kövér, lusta bamba állat lett. A kutyák is ilyenek lesznek ivartalanítás után?

Ráadásul zárt udvaron fogjuk tartani, úgyhogy nem lesz alkalma vaktában szaporítani a kutyatábort.


2009. márc. 21. 20:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
próbáld meg ha ivarérett lesz és tüzelési időszak akkor el tud-e szökni?! ha el akkor orvosoljátok a problémát azzal hogy figyeljtek meg h hol tud kibújni, kimászni. ha nincs más megoldás akkor ivartalalnítsátok szerintem. jah és igen változik a személyisége, sajnos.
2009. márc. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Szia! Nekem 2 fiú kutyusom lett ivartalanítva. Az egyik 2 évesen, a másik 8 hónaposan. A személyiségük nem váltotott meg, nem lettek lusták, nem híztak el, viszont aki korán lett ivartalanítva az megőrizte a játékosságát. A 2 éves kutyusom pedig visszanyerte:) Én nem bántam meg, sőt!
2009. márc. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

nem változik meg,a kandúroknál előfordulhat,hogy lustábbak lesznak,de a kutyáknál nem..

a vakvezető,mentőkutyákat is ivartalanítáják,illetve a fajtamentők is ivartalanítanak minden állatot és a legtöbb menhely is...

és persze a felelősségteljes kutyartók is..


a kutya még zárt(!!)kennelből is kiszökik,ha párosodna egy zárt kert nem lehet akadály..


a műtéttel megkímeled a kutyátad,hogy a tüzelési időszakban lefogyjon 10-15 kilót bánatában,és prosztata illetve hererákot sem fog kapni,továbbá barátságosabb lesz a többi kutyával is..a műtétnek tényleg csak előnye van...


miért ne csináltatnád meg?a kutyád nem lesz kevesebb,csak mert nincs két gólyó a lábai között...

az ivartalanítás egyébként kizárólag a hormonházatartásra hat,nem nő meg tőle a kutya és nem változik meg..


a macskád lustább lett,de ezt megfelelő mozgatással,táplással el lehet kerülni



üdv.:egy ivartalanított kutya gazdija

2009. márc. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
A 2. vagyok. Teljesen egyetértek az utolsó hozzászólóval:) Eddig 2 kutyusom van ivartalnítva mint írtam, de hamarosan a 3. is lesz. Ez tényleg a felelősségteljesen állattartáshoz tartozik szerintem.
2009. márc. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Cicáknál - akik falánkabbak és lustábbak mint a kutyák - előfordulhat, hogy elhíznak, ezért vannak speciális tápok ivartalanított macskáknak.

A kérdésedre válaszolva. A személyisége nem fog megváltozni. Kicsit nyugodtabb lehet elsősorban más kan kutyákkal szemben, hiszen nem akar azonnal megküzdeni velük. Eékerülöd a tüzelési időszakban, hogyha szuka kutya van a közelében, hogy tényleg szenvedjen. Vannak kutyák, akik nem esznek, saját magukat megsebezik miközben ki akarnak szabadulni. Láttam kutyát 2 m magas kerítésen "felfutni", majd meghaltam a félelemtől, hogy a tetején fennakad, vagy a lábát töri amikor leugrik. És a daganatos betegségeket is elkerülöd. Úgysem akarod szaporítani, tulajdonképp egy felesleges "funkciótól" szabadítod meg. A kutyák ez nem élik meg lelki sérülésként, nem is tudják, hogy történt velük valami. Maga a műtét pedig egészen kicsi, az én kutyáim másnap már rohangálta, harmadik napra már ugyanolyanok voltak mint előtte.

2009. márc. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Meggyőztetek, hagyom szegényt kigolyózni:)!
2009. márc. 21. 21:17
 7/11 A kérdező kommentje:
Aki lepontozza a válaszokat azért teszi, mert más a tapasztalata? Nekem mindegyik válasz hasznos volt!
2009. márc. 21. 21:25
 8/11 anonim ***** válasza:
72%

Csatlakozom azokhoz akik az ivartalanítás mellett voksolnak,én is azt tettem,kb egy hónapja,és a kutyám köszöni szépen jól van!Nem változott a személyisége,nyugodtabb lett,és séta közben jobban figyel rám,ami eddig a szuka szagok miatt nehezebben ment.Csak nyerhetsz vele,hidd el,és a kutyának is könnyebb,nem fog szenvedni,mert biztosan rossz lehet ha tombolnak a hormonok,és nem élheti ki magát.Jól döntesz ha ivartalaníttatod.

Üdv.

2009. márc. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%
A személyiség változni fog, méghozzá pozitív irányban és főképp a kutya ELŐNYÉRE. Még ivarérés elött kell megoldani ezt a kb 20perces rutinműtétet. A csajok nem fogják érdekelni, nem ölik meg egymást a többi kannal, nem szökik el, nem visít kínjában évente kétszer egy hónapot. Csak képzel el milyen fasza dolog ha teljesen de tényleg nagyon be vagy indulva de nincs sehol egy nő, ráadásul magadnak sem tudod "elintézni" a dolot. Semmi értelme, nem jó az állatnak. Ha falkában élne, akkor sem párosodhatna amúgy csak ha pont ő az alfahím. A hízásról annyit, hogy csakugyan hajlamosabb lesz rá a megváltozott hormonháztartás miatt de nyilván mozgatni kell, játszani, sétálni vele és legfőképp nem kell hallálra zabáltatni. Semmi gond nem lesz, csak haszna van a dolognak.
2009. márc. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%
Nagyon örülök hogy ennyi felvilágosult ember van, akik az ivartalanítás mellett vannak:) Sajnos még mindig elterjedt az hogy "én nem csonkítom meg a kutyám" stb...
2009. márc. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!