Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egészséges lenne egy kutya,...

Egészséges lenne egy kutya, ha kölyökkorától kezdve CSAK nyers húst kapna? Elvégre farkas leszármazott.

Figyelt kérdés
Sokan irják, hogy nem elég a hús, kell táp, stb, de a farkasoknak ki adott tápot? Hát senki! A húsban minden benne van, nem?
2011. jún. 13. 22:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van ismerősöm,aki így eteti a kutyákat. A vágóhíd mellett lakik, onnan hozza a húst,nyesedéket nagyon olcsón. A zöldséget,gyümölcsöt feleszi a kutya a kertből. A kutyák teljesen egészségesek,az egyik egy kistestű keverék,valami yorkiszerű,ő 6 éves,a másik egy fajtatiszta berni pásztor, ő pedig 13.

Szerintem nem rossz etetési mód,de csak így,ha a kutya szabadon jön-megy a kertben,és az egyéb szükségleteit megszerzi önmagának.

Panelkutyáknál ez nagyon bonyolult lenne.

SZerintem.

2011. jún. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
29%

A nyers hús egyáltalán nem lenne jó nekik! Sok betegséget hordozhat (konkrétan még nem jut eszembe a neve de mesélték hogy volt kutya amelyik olyan betegséget kapott a disznóhústól hogy csontjáig marta saját húsát) még a csontra is azt szokták mondani hogy le kell forrázni mielőtt odaadod neki.. Persze emellé nem tudom mennyire kell táp, de szerintem nem árt a vitaminpótlás miatt. A túl sok fehérje és a vitamin hiánya nem túl jó párosítás.

A farkas leszármazottal igazad van, bár szerintem nem véletlen ilyen-olyan tenyészkutya (még ha nem is fajtiszta). Például egy állatkereskedésben kapható egér is elpusztulna a szabadban, mert nincsenek már meg az ösztönei.

2011. jún. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
kedves előző,nyugodtan adhatsz nyers húst, disznőt nem szoktak egyedül.Bár azt is adhatnál,már évtizedek óta nem volt megbetegedés európában.
2011. jún. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

[link]

tudom hogy azt írja hogy Mo.-on ritka, de azért sosem lehet tudni. Előző voltam.

2011. jún. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:22

A többi hússal tulajdonképpen nincs bajom, csak a sertéssel.

2011. jún. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
33%
az oké ha valaki házikosztal eteti a kutyájá de sztem egyáltalán nem jó ha nyers hussal eteted a kutyádat ha ennyire hussal akarod etetni elötte főzd meg neki a húst mert a nyers hústól bevadulhat a kutya. lehet hülyeséget mondok de én ezt így tudom. én is nagyon sok házi kaját adok a kutyámnak de mellete tápot is kap ha pedig húst adok neki mindig átsütöm vagy megfőzöm elötte.
2011. jún. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
73%

Ha átsütöd, rengeteg tápanyagot veszít. A legjobb nyersen. Ha fosol a fertőzéstől, akkor forrázd le.


A disznót és a vadhúst érdemes picit főzni, mert az aujeszky betegség kórokozója lehet benne (kicsi amúgy a valószínűsége).

Amit még kerülni érdemes, a szárnyasok csöves csontjai, bélátfúródást okozhat, főleg a kis termetű ebeknél.


Ez, hogy a nyers hústól megvadul, hatalmas ostobaság.

2011. jún. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
rendben, köszönök mindent, kipróbálom, de a sertéssel akkor óvatosan :D
2011. jún. 14. 21:22
 19/20 anonim ***** válasza:

sertéssel óvatosan de a csontokat nyersen mind adhatod.

A csöves csontok csak főzve lesznek szilánkosak,mert a meleg hatására megváltozik a kálcium szerkezete. nyersen adhatod nyugodtan, úgy puha.

2011. jún. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
rendben, akkorezeket mind figyelembe véve etetem majd, mégegyszer köszönöm, és kedves utolsó, ez is nagyon hasznos
2011. jún. 15. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!