Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg 8 hónapos...

Hogyan tanítsam meg 8 hónapos német juhászomat hogy ugasson ha elmegy valaki az uton?

Figyelt kérdés
mindíg ha elmegy valaki az úton sosem ugat a kutyám.de van egy másik kis puli az ugat de attól sem tanulja el hogy ugatni kell.
2011. jún. 14. 17:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Majd eltanulja. A védőösztönös viselkedés 1-2 éves kor között alakul ki, meglátod még néhány hónap, és ugatni fog ő is.
2011. jún. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 xnorkax ***** válasza:
Ezt nem kell tanítani. 1 éves kora körül alakul ki benne a védőösztön, akkor majd jön minden magától!
2011. jún. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Miért is kellene mindenkit megugatnia , aki elmegy a ház előtt? Bőven elég, ha megtanítod, hogy akkor jelezzen, ha megállnak a kapunál.Ha házat fog őrizni felnőtten, úgy is jelezni fog, ha valaki illetéktelenül akar bejutni.
2011. jún. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát én nem akarok vitázni itt senkivel,sem ellentmondani.Leírom amit én tapasztaltam.A mi kutyánk sem ugatott 8 hónapos korában.Azt gondoltam én is,hogy biztos később fog kialakulni benne a védőösztön.Akkor lepődtem meg,amikor észrevettem,hogy a vele egykorú kutyák már elég komolyan védték a területüket,sőt a testvérei is.Későn érő-ezt mondtam magamban.Szakembert hívtunk,aki próbálta képezni.Fogta a kart,de csak játéknak vette,nem olyan igazi zsákmányoló ösztön.Területvédésre is megpróbáltuk tanítani,de reménytelen.Olyan világbékéje lelkű kutya.A helyzet az,hogy most már 2 éves,de nála idegen nincs.Akárki bejöhet az udvarra,cigány is,nem ugat,csak fülel.S ha ugat is,játékra hívás.Nála nincs idegen,mindenki pajtás,az idegent is ugyanolyan viharosan üdvözli,mint a családtagokat.A kiképző azt mondta,hogy vannak ilyen egyedek,amelyek abszolút alkalmatlanok őrző-védésre.A rendőrségen is előfordul egy egy ilyen egyed,pedig ott kicsi korától szelektálják,edzik őket.Az ilyeneket eladják,mert amúgy szófogadó,behívható kutyák,vagy jobbik esetben valamelyik rendőr hazaviszi,családi kutyának.Hiányzik az agresszivitás az ilyenekből.Ha lesz kedved,olyan 3-4 hónap múlva írj vissza,hogy mi alakult ki belőle.Szerintem olyan kerti dísz fog lenni,a ház őrzését más kutyával kell megoldjad.Remélem,hogy én tévedek majd,s beválik házőrzőnek a kutyád........
2011. jún. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

az én 7 hónapos szuka westiem tanítja a 8 hónapos bullmasztiff kant :D

érdekes felállás de majd megtudja hogy kell csinálni az ilyen dolgokat :D

2011. jún. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Biztos hogy szükséges? Hosszú távon bele fogsz őrülni az ugatásba ha minden embert megugat.
2011. jún. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 shelli ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy örülj neki, hogy nem ugat. Az enyémek akkora zajt csapnak hogy a szomszéd utcába is hallják és minden egyes sétáló, bicajozó, deszkás, motoros, teherautós...stb után alig bírják abbahagyni :)
2011. jún. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem meg a goldenem 4-5 hónaposan már elkezdett minden járókelőt ugatni..persze amikor a kapuhoz értek, már dugta ki a fejét simogatásra, de pl. a kéményseprőt nagyon nem bírja vele sosem csinál semmit csak ugatja
2011. jún. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Esetleg kérdd meg ismerőseidet hogy menjenek el a kerítés előtt és ha odamegy hozzájuk fújjanak egy kis levegőt a szemébe, az csak csípi de nem okoz maradandó károsodást, ha nem megy oda dobják meg tojással. Ez által meggyűlöli azokat akik elmennek a házatok előtt és garantáltan szétakarja tépni őket, feltételezem hogy ugatni is fog közben. Ajánlom a kiváló orosz-szovjet elme Pavlov tanulmányait, keress rá a kondicionált reflex témakörére ez a híres nyáladzós elmélet.


Amúgy nem értem hogy miért kell ugatnia, tököm tele van azzal amikor békésen megyek valami kertvárosban és neki ugranak az agresszív kutyák a kerítésnek és csattogtatják a fogaikat.

2011. jún. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!