Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történik ha moslékkal...

Mi történik ha moslékkal etetem a kutyám hosszú távon?

Figyelt kérdés

Annyian mondják hogy Chapi meg CBA-s meg Darlingos kaját TILOS etetni a kutyát, mert televan minden vacakkal, meg ízfokozóval, és az olyan, mintha egy ember: Mekis kaján élne mindennap.

Szóval csak prémium tápok, mert abban megvan minden ami szüksége van egy kutyának, és semmi mást nem kell adni a prémium tápok mellé.

Több kutyás ismerősöm is legyint az ilyen mondásokra, hogy ez azért már túlzás, Ők is etetnek néha konzervvel, meg maradékkal, és SEMMI baja a kutyájuknak.

Össze lehet mérni valahogy a kaja minőségét a kutya szervezetére mérni?

Veszek egy kölyköt, csak is chappivel etetem 1 évig, és egy másik kutyát meg csak Acanaval, akkor látszik majd valami?

Tényleg olyan ez a helyzet, mintha egy ember csak mekis kaján élne?


2011. jún. 14. 19:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet ezt így megvizsgálni tudományos szempontból.

Mert a két eltérő kutya két eltérő szervezet, és máshogy reagálhatnak a dolgokra, meg másmilyen a szervezetük anyagcseréje, meg erőssége.

Mondjuk ha két embernél is eltérőek a dolgok.

Van aki egy pohárka vodkától beteg lesz, és rókázik, van akinek 6 pohár sem nagyon árt meg.

Ha érted mire gondolok.

2011. jún. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Először is nézd meg, mennyit kell naponta adni a kutyának az említett tápokból. Aztán a végterméket is össze lehet hasonlítani. A széklet állaga, mennyisége a legjobb mutatója annak, a bevitt ételből mennyit hasznosított a kutya és mennyit tett ki az udvarra hátulról.
2011. jún. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
46%
Hosszútávon röfögni kezd, és bekunkorodik a farka.
2011. jún. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

na most a moslék nem egyenlő a házi koszttal.


nálunk főtt kaját esznek a kutyák, kifejezetten nagy igénybevételnek vannak kitéve (keményen eddzük őket, sportolunk), de teljesen jó a kondijuk és bírják a terhelést, a szőr fénylik, az izmok dagadnak...

ráadásul a házi kajának az arányait hozzá tudom igazítani az igénybevétel fokához, nem kell egyszer sport egyszer meg adult tápot etetnem.


ha valaki nem akar drága prémium tápra költeni, akkor én arra szoktam biztatni, hogy inkább főzzön a kutyájának, minthogy nulla tápértékű csepiket etessen vele. lehet, hogy 4-5 évig elél a kutya, de aztán 7-8 évesen elpusztul valami daganatban, kijön rajta a cukorbetegség (mivel alapvetően a kutyának nincs szüksége szénhidrátra viszont a darling és társai tele van vele), vagy egyéb kórság. plusz tutira nem bírná tartani a tempót a mieinkkel :P

2011. jún. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy észrevehető a különbség.De egyáltalán nem mindegy, hogy pl mire használod a kutyát. A legtöbb kutyatartó valóban, csak tartja a kutyát. Benn a kertben. Még sétálni se viszi. Neki elhiszem, hogy tök mindegy mivel eteti. Nem kell, hogy legyen a kutyának energiája, izomzata, kitartása, szép szőra, bármi, ami egy valódi kutyásnak, aki sportol, dolgozik, kiállít vele stb nagyon is fontos.

Egy kertben díszként tartott kutyán soha nem fogja észrevenni, hogy egy kicsit görbék a lábai, vagy nem olyan a szőre, amilyennek lennie kéne. Meg igazából nem is érdekli. Ránéz, tud ugatni, menni, futni, akkor már egészséges a kutya, és áradozik róla, hogy "én Chappivel etettem egész életében és egészséges!". Persze, hogy az. Mert nincs egy elvárt szint, nincs kitéve egy terhelésnek.

Valószínű, ha én a sportkutyámat Chappivel etetném, nem lenne ilyen fizikai állapotban, nem lenne ennyi energiája.

Szóval csak ilyen mértékben lehet összehasonlítani...

2011. jún. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Én nem mekis kajával hasonlítanám ezt össze, hanem mondjuk úgy, hogy Te mától csak és kizárólag CBA és tesco gyártmányú kajákat ehetsz (teszkós kenyér, teszkós szalámival és cba vajjal, kamionban érlelt paradicsom stb), míg a tesód ehet teljes kiőrlésű lisztből készült kenyeret omega 3 zsírsavas vajjal és pick szalámival, és magyar házi zöldségekkel. Nem mondom, hogy kevésbé leszel egészséges, mert lehet, hogy olyan genetikát örököltél, de az emberek nagy átlagának előjönne valami hiánybetegsége, amik később esetleg vezethetnek majd valami más betegséghez. Persze az ember is ehet teszkós gyártmányokat, de azon élni majdnem lehetetlen. Ki kell egészíteni mással. Így van a kutyáknál is. Nem az a gáz, ha CBA kutyakajával eteted, hanem ha CSAK azt kap, és hosszú időn keresztül.
2011. jún. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Az a baj az egésszel , hogy nem fog 1 év alatt kiderülni hogy melyik kutya mennyivel egészségesebb.Mint ahogyan az előző is írta , 7-8-9 éves korára fog kiütni rajta , hogy mennyire fejlődött ki jól a csontozata , mennyi értékes tápanyagot kapott stb.És igen a mekis dolog szerintem is jó hasonlat mert így lehet a legkönnyebben szemléltetni az egészet.

Abban viszont egyet értek hogy túl van dramatizálva ez az egész táp dolog manapság.

2011. jún. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
68%

Tudod 50-100-200 évvel ezelőtt nem voltak ezek a csodatápok.És kutyák voltak.Házi maradékot kaptak,és egészségesebbek voltak a mostaniaknál.

Döntsd el,hogy hiszel a reklámoknak,vagy azt adsz a kutyádnak,amit régen.Főtt csirkefarhátat ,meg maradék kaját.

( ezért lehet,hogy megköpködnek,de az én németjuhászom élt-halt a csípős lecsóért.Nagyobb örömöt nem lehetett neki szerezni.Igazi jutalom volt neki.És ez látszott rajta)

2011. jún. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%

Egyet értek. Ezt hosszú távon, évek, évtizedek alatt statisztikai alapon, nagy számú mintán lehetne reprezentatívan vizsgálni.

Lehetnek egyéni eltérések, továbbá akkor is inkább csak a gyakorisága nőhet meg egy populáción belül valamilyenfajta rendellenességnek. De egyéni szinten az sem törvényszerű.

2011. jún. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
40%

honnan tudjátok, hogy 200 évvel ezelőtt meddig éltek az állatok? Fogadni mernék, hogy egy két kivételt leszámítva nem éltek 15 évig.

Amúgy meg szerencsére nem 200 évvel ezelőtt élünk, de ha szerintetek igen, akkor viszek hamut, aztán mehetünk mosni a patakhoz...

2011. jún. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!