Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen van vagy csak az orvos...

Ilyen van vagy csak az orvos akarja megszedni magát?

Figyelt kérdés

Tél óta hordjuk a kutyámat az állatorvoshoz mert állandóan megy a hasa már volt széklet vizsgálat vérvizsgálat először valami Giardiás fertőzés mondtak akkor azt mondták amíg kezelik addig csak rizst meg nyakat vagy farhátot ehet. Jó felszedte a gyógyszert nem is volt gond pár hétig utána megint kezdődött előröl megint ugyan ezt eljátszották és tegnap megint vissza vittük ők meg közölték hogy már nem tudnkak mit csinálni. Most ráfogták hogy allergiás a csirkérede azt mondták ez se biztos próbálkozzunk hogy most csak tápot kap ezért kaptunk tápot ajándékba de abba is van csirke tartalom :/

Már rengeteg pénzt beleöltünk vagy vigyük másik dokihoz vagy próbálgassuk a tápokat?


2011. jún. 16. 09:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
én megnézetném másik orvossal...merre laktok? Kispest közeletekben van esetleg?ott tudok egy nagyon megbízható dokit
2011. jún. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nyíregyházán lakunk.Elég messze van :S
2011. jún. 16. 09:15
 3/13 anonim ***** válasza:
én is jártam úgy, hogy már mindenre kezelték a kutyát, diétáztattuk (csirke + rizs) aztán kiderült, hogy az elején tényleg egy fertőzés volt de azért nem tudtuk belőle kikezelni mert alapból a csirkére előjött az allergia (én soha nem etetek csirkét tartalmazó tápot alapból soha így most kapja simán amit a többi kutya és semmi baja) de ha nem javul a hippoallergén táptól akkor menj másik orvoshoz, közben kaphat diarsanyl pasztát és natúr joghurtot/kefírt
2011. jún. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szia! Ismerős helyzet. Sajnos nekem is az egyi kutyimmal ez volt a baj, de ő még a hasmenés mellé hányt is napi szinten. Minden kivizsgállás megvolt, semmit nem találtak nála, egy vagyont költöttem rá és a kutyim egyre csak fogyott és rosszabbul lett. Állatorvost váltottam. Könnyen emészthető táp, szinte mindegyik fajtából van már ilyen, royal cannin-indestinal, hills a/d, pro plan sensitiv. Ja és mellé még minden nap kap egy kupak kisbabáknak való ananász ízü probiotikum szirupot. Nekem ez segített.
2011. jún. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

álljatok le először a csirketartalmú tápokkal. pl van a josera lamb and rice amiben abszolut nincs csirke, az én csirkeallergisá kopóm is ezt eszi és szépen rendbejött tőle. és viszonylag olcsó.

[link]


vagy van olyan táp ami szenzitív, ez meg az érzékeny gyomrú kutyáknak van.

pl: [link]


azért irok csak joserát mert nálunk bevált közepes minőség és nem drága. de van egy csomó más márka is ebben az árban.


nem vagyok doki, de gondolom ha szegény f*sik akkor először az étrendjén változtassatok. mindenképpen álljatok át kimélő tápra!tehát először sztem legyen csirkementes, nálunk 3 hétbe telt h elmuljanak az allergiás tünetei. ha a csirkementes sem jó akkor jöhetne a szenzitiv. tudom h tápokat váltogatni sem olcsó, de sokkal olcsóbb mint a doki!!


ami még nálunk be szokott válni ha elkap vmi hasmenéses dolgot a 2 kutya a Bolus:

[link]


ebből szoktam nekik felet adni a reggelijükhöz 2-3 napig ha hasmenés van. ezt egy tapasztalt kutyás ismerősöm ajénlotta, aki nővér és ez embergyógyszer de az állatorvos mondta h ezt kutyák is szedhetik. én a 10kgos tacsimnak adok belőle felet. a 16kg-os kopó első nap egy egészet kapott aztán már csak felet. rendbe szoktak jönni.


és sztem válts orvost, de ezeket meg kéne lépnetek, mert vmit tenni kell. ezek a tápváltosok és következményeik sosem egyik pillanatról a másikra hoznak eredményt tápváltáskor nálunk 3 hét mulva lett jobban a kopó.

2011. jún. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
nekünk a nőci happy dogot adott ő is kiemelte hogy 3-4 héte is beletelik míg rá áll a szervezete
2011. jún. 16. 11:33
 7/13 panettone ***** válasza:

A giardia egy kiírthatalan szemét féreg fajta...nem hiszem hogy a táp váltogatás önmagában megoldja a gondot ha tényleg ilyen parazitával állsz szemben!

Én megkérdeznék más akár "online netes" állatorvost úgy hogy pontosan leírom mik voltak a tünetek a vizsgálatok azok eredménye...

Tuti van speckó féreghajtója, azt adnám rendszeresen mert a kertből elég nehéz "eltakarítani " a petéit,. és simán lehet hogy vissza fertőződik...

Immunerősítés, bélflóra regenerálás, féreghajtás és jó táp.

2011. jún. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
ezt a férget állítólagosan ki lett irtva több hónapon keresztül kapott kliont antibiotikumot stb. A vérében mutatták ki hogy ez volt benne.
2011. jún. 16. 13:37
 9/13 anonim ***** válasza:
Nagyon szomorú h. egyes orvosok nem a gyógyítást választják, inkább a költséges semmitmondó helyi kezelgetéseket. Csak nem a Szarvas utcai Elite-be jársz az idősebbik dokihoz? Nekem egy fokkal nagyobb bizodalmam lett az orosi úti dokikkal.
2011. jún. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hova hordod a kutyusodat?

Én is Nyíregyi vagyok írj mail címet, ott bővebben...

2011. jún. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!