Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava mellé boxer?

Csivava mellé boxer?

Figyelt kérdés

Mindenképpen középtermetű kutyust akarok. Boxerre gondoltam...természetesen ellenkező neműre illetve kölyökre.


Nem lesz gond??? :)

A csivava egyébként nem agresszív.Ja és lakásban lennének de persze mozgatnám a boxert rendesen meg minden.

Vagy ne boxer legyen?Ha ne akkor milyen?


2011. jún. 16. 17:59
1 2
 11/18 xnorkax ***** válasza:
Épp ezért, összeszokás szempontjából jobb így. De azért majd valamelyik legyen ivartalanítva a kényelmetlenségek elkerülése végett. :D
2011. jún. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Természetesen lesz...ezzel nincs probléma.


Csak akkor a boxer megfelelő mellé??:)

2011. jún. 16. 19:41
 13/18 xnorkax ***** válasza:
Minden bizonnyal igen, ha normális helyről, szocializált kutyust hozol. Esetleg elvihetnéd majd kutyanézőbe a csivit is, hogy már ismerkedjenek és felmérd, hogyan viselkednek egymással.
2011. jún. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ha képes vagy kezelni a méretből adódó különbségeket, akkor igen. Ha a csivid már annyira kézben van, hogy bárhol bármikor tudsz vele póráz nélkül menni, bármilyen kutyákkal össze tudod ereszteni, akkor nyugodtan.


Arra figyelj, hogyha a csivinek sok a szeleburdi óriás, és odahördül neki, akkor szólj rá te is a boxerre, a csivit meg nyugodtan dícsérd, ha beszabályozza a kispajtását!

2011. jún. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
ez hülyeség. Ha a csivava megy neki a boxernek nem kell megdícsérni, te vagy a falkavezér, nem a csivava.
2011. jún. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én bevállalnám : A boxer nagyon kiegyensúlyozott kutya, ha szépen nevelik, a csivi talán egy kicsit féltékeny lesz kezdetben, de nuygtasd meg, hogy őt is szereted:)
2011. jún. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én maximálisan falkvezér vagyok a kutyáim szemében, de mindig megengedem a jogos önvédelmet. Nem gépünk van, hanem kutyánk, akit nem kényszeríthetünk rá, hogy bármit elviseljen, addot esetben pl. egy felnőttnek nem kell egész álló nap állnia egy kölyök nyúzását, viselnie a fültépést, meg azt, hogy a nála kétszer akkora kölyök egész nap a fején ugráljon.

Az ivartalan kan kutyámat zaklatják a kanok, és igenis megdícsérem, ha nem hagyja magát meghágni, és nem is nekem kell intéznem, hogy ne hágják, hanem szépen odavakkant egyet. Ő rettentően domináns, de ennyi önállóságot még neki is engedek, pedig ő az élet legtöbb területén nagyon szigorúan van fogva.

A szukámnak fáj a háta. Neki is rádícsérek, ha nem engedi, hogy ugráljanak rajta, hanem szépen megvédi magát. Természetesen az egresszió minden formája tiltott, de azért csak szólhatnak, ha valami nem tetszik nekik!

Bármelyiket össze tudom engedni bármilyen kutyával, és bárhonnan vissza tudom hívni, bármiről le tudom tiltani.


De ez nem azt jelenti, hogy elveszem minden jogát és eszközét az érdekérvényesítésre. Ha helyesen kommunikál agresszió nélkül, akkor értelemszerűen megdícsérem, hiszen ezt várom el tőle.

2011. jún. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Miért is fontos, ellenkező nemű legyen, mert szerintem nem lényeges. Akár 100 kutya is képes békésen együtt lenni, nemtől, kortól, fajtától függetlenül. Ez tény, csak még nem mindenki ismeri ezt a módszert amivel ez megvalósítható. Nálunk pitbull van együtt csivavával, tökéletes boldogságban. Amúgy, nem csak a boxert szükséges mozgatni, a csivava is igen csak mozgásigényes fajta. Sokan azt gondolják, neki jó a lakásban is futni négy kört, pedig nagyon nincs ez így. A kettő órás rohangálástól az erdőben, még fárad sem lesz, kicsit sem. A rendszeres aktív életmód (szellemi, fizikai) neki is szükséges és boldog egészséges ebecske lesz.
2011. jún. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!