Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rotis gazdik - ankét?

Rotis gazdik - ankét?

Figyelt kérdés
Sok helyen hallani hogy ez tényleg nem az az első kutyának való fajta. Ti milyen tapasztalatokkal vettetek rottweilert(hányadik kutya)? Naponta kb. mennyi időt szántok a kutyátok nevelésére/foglalkozásra. Tényleg annyira munkamániás vagy dolgozó gazdik(9-10 óra egyedüllét) is tarthatnak rotit?
2011. jún. 16. 21:11
 1/4 nory0722 ***** válasza:
Én menhelyen dolgozom,nagyon sok roti és német juhász,illetve roti és német juhász keverék van. A roti ha elfogad valakit,azt követi mindenen keresztül,de aki nem következetes vele,nem elég erős kezű,azt hamar felismerik,és kihasználják. Mozgékonyak,de ők kennelben is elvannak,bár nem ez az ideális,de mivel legtöbbjüknek heti 3-4x 1óra séta+törődés jut,így még elviselhető nekik,nem hülyülnek meg. Legtöbbjük nem igazán jön ki más kutyákkal,eléggé dominánsak,gyerek mellé sem ajánlják őket,bár ez nyilván nevelés,és korai szocializáció kérdése. Pl nekem egyik kedvenc kutyám ott egy roti berni pásztor keverék. Kennelen belül nagyon agresszív idegenekkel,de amint pórázra vesszük,egy megszeppent bárány lesz:) Múltkor pont sétálni vittem,mikor egy agresszív kutya a kenneltársára támadt séta közben. Oda akart menni,de nem verekedni,csak segíteni a társán,nem rántott el,vissza tudtam fogni,nem volt agresszív. Ő az egyetlen talán,aki 2másik szukával van együtt,természetesen ő a legdominánsabb. Könnyen tanul,de tényleg észreveszi,ha valaki nem elég akaratos vele. Én ennyit tudok róluk elmondani,remélem segítettem.
2011. jún. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 xnorkax ***** válasza:
Abszolút nem való első kutyának, ha az ember még nem annyira tapasztalt. Nekünk anno gyerekkoromban volt egy rotink, apám menhelyről hozta, körülbelül fél évesen. Nagyon domináns kutya volt, teljesen csak apámnak fogadott szót. De neki bármit megtett. A gyerekekkel elvolt, az unokatesómmal sokszor nyúztuk (mi akkor 4 évesek voltunk). Egyszer fellökte az unokatesómat, ő utána már félt tőle. De sosem élt vissza az erejével, szeretett bújni. Ő még az a régi vonalú, hatalmas és erőteljes felépítésű roti volt. :) A mozgásigénye nem volt túl nagy. 9 évesen hagyott itt minket Nikó... :'(
2011. jún. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Első kutyának semmiképp. Nekem harmadik kutyám volt roti, a mostani roti-njuhász mix. Erős kezet és jellemet igényel. Nagyon szeret dolgozni, igényli a rendszeres foglalkozást. Napi 4-5 órát simán rááldozok.
2011. jún. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

hát tesóm elsőre vett egy rotit meg egy pitbullkölyköt.xd

és nem volt semmi baj velük.normálisan nevelte őket,igazi kezesbárányok.

2011. jún. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!