Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komolyan nem kell nekem egy...

Komolyan nem kell nekem egy tenyésztőtől semmilyen TK?

Figyelt kérdés

Megkérdeztem több kutyás ismerősömet Ők honnan vették a kutyájukat, mennyiért...

És sokan mondták, hogy ha veszek egy kölyköt, akkor egyáltalán nem fontos semmilyen TK mert "mégis minek neked az?!"

Mondtam, hogy csak kéne, ha már adnak hozzá.

"Ááá, nem ér az semmit, meg ha nem kérsz hozzá azt csak olcsóbban kapsz kutyát!" Mert Ők is így vettek kölyköt.

De, elvileg hogy ha nincs TK akkor a kutyám keveréknek számít, meg nem lehet vinni se kiállításra meg ilyesmi.

"És minek is akarod te kiállításra vinni?"

Nem akarom, csak...

"Csak, csak mi?! Látod, semmi értelme a TK-nak, annyit ér, hogy berakhatod a szekrénybe."

Hát ezek után tényleg elgondolkoztam, hogy nem kell, mert semmi haszna.

Akkor komolyan nem kell?


2011. jún. 16. 22:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
ismerőseid jól látják a dolgokat, de attól hogy nincs törzskönyv, természetesen nem számít keveréknek
2011. jún. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
az bizonyitja, hogy fajtatiszta, anélkül csak fajtajellegű, ha meg már tenyésztőtől veszed, akkor az az 5000 Ft.
2011. jún. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 xnorkax ***** válasza:
76%
Törzskönyv akkor is kell, ha csak hobby célra veszed a kutyát! Mivel ez bizonyítja, hogy fajtatiszta. Törzskönyv nélkül maximum fajta jellegű keverék, keveréket pedig a menhelyről is örökbe fogadhatnál. Szóval igenis, kell! Mellesleg igazi tenyésztő nem ad törzskönyv nélkül kutyát, a szaporítók hülye dumája, hogy törzskönyvvel vagy 30.000 forinttal drágább a kutya. Ezt azért mondják, hogy ne kérjen senki törzskönyvet tőlük. Amúgy meg csak 5000 forint. Úgyhogy én ha kutyát vennék, nem ezen spórolnék!
2011. jún. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Ha csak hobbi kutyának akarod, és tényleg nincsenek komolyabb terveid vele, akkor nem kell elkérni. DE! attól még mindenképp olyan helyről vegyél, ahol adnak hozz, csak ne kérd el. Mert más dolog nem elkérni, és olyan helyről, ahol "áá, mindkét szülő tk-s, de én nem adok hozzá", mert akkor szaporító. Így, ha esetleg később mégis kéne, ki tudod kérni az egyesülettől, de ha nem lesz rá szükséged, akkor is tudod, hogy biztos helyről származik.
2011. jún. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
az az 5000 forint már nem oszt, nem szoroz. Arról nem is beszélve, hogy normális tenyésztőnél nincs választási lehetőséged. Csak papirral van kutya.
2011. jún. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudommiről beszéltek:hogy "ne kérd el"

Ilyen nincs. a tenyésztp lejelenti az almot a szüleztés után. nincs olyan,hogy erre a kutyára kérem a törzskönyvet,a másikra pedig nem. A chippeket is a törzskönyvvel adják ki.

2011. jún. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Meg mondtam neki, hogy Ha TV-t veszel akkor is elkéred a számlát, sőt elvárod, hogy szó nélkül adjanak, és nem kapsz olcsóbban TV-t csak mert ott hagyod a szálát a boltba...

"Jaaaj! Ez teljesen más, ez egy állat, nem egy tárgy!"

2011. jún. 16. 22:28
 8/18 anonim ***** válasza:
izé. nekem két kutyám van, és mindkettő törzskönyve a fiókban van, és valóban elő sem vettem, amióta megvannak, tulajdonképpen még a nevemre sem írattam át őket... ilyen szempontból tényleg nem sokra mész vele.
2011. jún. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 xnorkax ***** válasza:
100%
Na látod, kimondtad az igazságot, Kérdező. Az emberek minden másra sokkal többet költenek (számítógép, háztartási gépek stb) és azoknál jól megnézik, mit vesznek. Bezzeg egy kutyánál jó az "occsó" piaci "fajtiszta" kutya... Az eszem megáll az ilyenektől. :D
2011. jún. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

A törzskönyv normális tenyésztőnél nem opció. Aki kiad a kezei közül törzskönyv nélküli kölyköt, az a szememben már kimeríti a szaporító fogalmát, annak a "tenyésztőnek" nem célja, hogy javítsa a fajtát, hanem csak a mennyiségre törekszik és megijed, hogy nem kelnek el gyorsan a kölykök. Az ilyen helyeken jó ha egy tenyészszemléje van a szülőknek, de egészségügyi szűrések, kiállítási eredmények nem valószínű.

A másik meg, honnan tudod, hogy esetleg később nem akarsz vele kiállításra vagy komolyabb munkaversenyre ellátogatni? A legtöbb majdani kiállító hobbikutyának vásárolja a kutyáját, csak később olyan szép lesz a kutya, hogy kár lenne nem megmutatni pár küllembírónak, összemérni a fajtatársaival.

A törzskönyv 5500 forint, ez a kutya "személyi igazolványa", ezzel tudod igazolni a tulajdonjogot, ha elveszik, ez bizonyítja a fajtatisztaságot.

2011. jún. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!