Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kellene félni a HARCI...

Miért kellene félni a HARCI KUTYÁKTÓL?

Figyelt kérdés

Annyi embert hallok, meg látok, hogy nem is tudják pontosan milyen fajta kutyát látnak, de harci kutyáznak.

Ismerősömnek a dobermannját harci kutyázzák, amikor sétáltatja.

Szomszédom bull terrierjére harci kutyáznak, azt még megértem, mert van benne valami, de arra sem tudják, hogy milyen fajta, csak hogy harci kutya.

Nekem az argentin dogomat harci kutyázzák, amikor semmi köze a harcokhoz.

Most komolyan.

Ezek honnan veszik, hogy melyik kutya lenne harci kutya, és egy harci kutya mióta támad emberekre sétáltatásnál?

Tudtommal a harci kutyák egymásra támadnak kutya viadalokon, és azokat nem viszik sétáltatni.


2011. jún. 17. 14:34
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Nekem rotim van,11 éves vagyok és én szoktam vele sétálni a városban(persze papám is mellettem van..) és mindig hallom h egy 11éves mit keres egy harci kutyával...?Szerintem csak még nincs tapasztalatuk az ilyen nagytestű kutyákkal szemben.Mindenki a kicsi kutyákat támogatja...Pedig szerintem a kicsi kutyák vérmesebbek mint a nagyok..:) Mert van1rotim,1beagle-m meg 1törpetacsi keverékem és a tacsi mindenkinek megfogja a bokáját a roti megcsak odase füttyent..=) A Beagle meg csak jelez:D
2011. jún. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
15%

Miért kellene félni a HARCI KUTYÁKTÓL?



Mert kutyák már rengeteg embert öltek meg. Ha valaki lát egy 50 kilós csupaizom Pitet, még szép hogy félni fog tőle. Nem mindenki szereti a kutyákat, sok embert haraptak meg, sokan látnak olyan híreket ahol kutya a saját gazdáját öli meg. Minden szélespofájú erőteljes kutyára aztmondják, hogy harci kutya.



Nekem van 2 amstaffom, mégis ha látok egy idegen rotit/dobit vagy ilyesmit egy kicsit félek tőlük, mivel nem tudhatom hogy valameik fenyegetőnek érzi e az egyik mozdulatom és rámtámad. Ha pedig egy 100kiló harapáserejű kutya megkap az fáj.


itt le van írva milyen kutya mennyi embert ölt meg

[link]



Itt pedig pár kép

[link]



És hiába mondják, a nevelés nem minden, nem lehet egy élőlényből sem kinevelni a természetes ösztönöket, aggresszívitást. Max elfojtani.

2011. jún. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Egy normálisan nevelt kutya maximum odakap, odacsattint egyet, de sosem fog széttépni senkit. Persze egy odakapásból is lehet sérülés, de nem 8 napon túl gyógyuló.
2011. jún. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
De nincs minden kutya normálisan megnevelve....
2011. jún. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Pofon egyszerű.


Mikor egy (neveletlen, antiszociális, agresszív) Chihuahua megtámad(na) egy embert, maximum csak a nadrágszárában tud kárt tenni. Nem nagy szenzáció, nem nagy "hír".


Mikor egy (neveletlen, antiszociális, agresszív) Rottweiler megtámad egy embert, annak letépi az arcát, vagy a karját. Ez már hír. Benne van az újságokban, a híradóban, mindenhol.


Nagy kárt egy emberben csak nagytestű kutya tud okozni. És csak ilyen horderejű támadásokról számol be a média. És mikor egy "Harcikutya tépte szét a két kisgyermeket" címszó alatt egy Rottweiler képe díszeleg, ne várjuk az emberektől, hogy ne ragadjon meg a fejükben a kép és a gondolat, hogy a Rottweiler egy harcikutya. :S


Ugyanez a sztereotípia igaz a "gyilkos", pszichopata 2 éves gyerekre, akik "megölték" az ölebet. Mostanában sok ilyet hallani. Kisgyerek fojtotta meg a yorkshire terriert. Mit szűr le ebből a média? Hogy a gyerek egy pszichopata (2 évesen), súlyos pszichiátriai problémái vannak. Pedig ez sem igaz, csak egyszerűen egy Bernáthegyiben nem tud kárt tenni egy kiváncsi kisgyerek, míg egy Yorkit sajnos könnyen megfojt. És a szülő a hibás? Ugyan már... A kutya a hibás, a gyerek a hibás, mindenki, csak a felelőtlen gazi nem...

2011. jún. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
hát nekem a "harci kutyák" a kedvenceim:$
2011. jún. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Olyan, hogy HARCI KUTYA, nincsen!!!! Már fel kéne fogni. Csak sok buta ember nevez néhány kutyafajtát így!!!

Olyan, hogy kopó, meg véreb, ilyen fajták vannak, de harci kutyák nincsenek. Amúgy meg pl. egy collie-ból is lehet vérengző, gyilkos vadállatot nevelni. Minden csak nevelés, tartás kérdése.


Üdvözlettel: Varga Balázs

2011. jún. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

De igenis vannak HARCI KUTYÁK. Azok a fajták amelyeket direkt a kutyaviadalokon való minél sikeresebb szereplés miatt hoztak létre. Pl.: PitBull, Bulldog, Tosa Inu.


Angolul ezek a Game Dog-ok.


Szóval Varga Balázs, harci kutyák vannak.

2011. jún. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
A Bulldognak mi az isten köze van a kutyaviadalokhoz?
2011. jún. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

[link]


Itt is elmondják.


A bulldogot is használták viadalokon és elég jól is teljesítettek ebben a feladatban.


Ahogy ez a videó mutatja is

[link]


Be kell jelentkezni hogy megnézd a videót.

2011. jún. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!