Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Régen se voltak prémium...

Régen se voltak prémium tápok, akkor most se kellenek?

Figyelt kérdés

Ismerősöm így érvel a prémium tápok ellen.

Ő azt mondja ez átverés, mert régen se voltak ilyen tápok, és mégis mennyi kutya volt, akik akkor IS éltek 15 évig!

Azt mondta nekem is, hogy nehogy bedőljek a sok márkának, mert egyáltalán nem biztos, hogy tovább fog élni a kutyám, mintha házi koszttal etetném, és én főznék neki.

Igaza van?


2011. jún. 18. 16:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Nekem az úgynevezett "szuperprmémium"tépok csak bajt okoztak a kutyámnál.Mindegyik fajta.

A középkategóriás táptól meg semmi baja.

Az igaz,hogy a "sarki bolti"tápok nem jók,de szerintem a középkategóriás táp+néha kiegészítésnek pl.csirke farhát teljesen jók.

2011. jún. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
22%

Nem tudom hány éves vagy, de annyi logikával kilehet következtetni hogy neked mennyivel jobb egy tányér kaja, mint 1 csomag keksz.

Ez a így áll a táppal is, a kutyának mennyivel jobb egy kis ebédből megmaradó étel, mint a száraz sz*rok.


Régen az állat azt ette ami az embernek már nem kellett

2011. jún. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%
Jaj, előző, ha neked így működik a híres logikád, akkor inkább nem vagyok rá kíváncsi, hogy más témákról mi a véleményed! :)
2011. jún. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
46%
Ne mondj ilyet mert mindjárt itt lesznek a milliomos kislányok, akik mindenkit állatkínzónak neveznek, akik nem a legdrágább kaját veszik meg a kutyának és nem ágyazik neki.
2011. jún. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Azzal semmi baj nincsen, ha valaki főz a kutyájának, úgy hogy kellő gondossággal állítja össze az összetevőket és mellé vitamint is kap a kutya, viszont az olcsó szar tápok azok, amiket kerülni kell. A legtöbb magunknak elkészített étel nem igazán jó a kutyáknak, a zsíros, fűszeres emésztési problémákat okozhatnak, a többi étel pedig egyszerűen nem elégíti ki az igényeiket, nincs benne elég hús, számukra emészthetetlen anyagokat tartalmaz(pl krumpli).

Én azért választottam a prémium tápot, mert nincs kedvem főzőcskézéssel tölteni az időmet, amikor a táp ugyanolyan jó a kutyának, sőt még jobb. Állatorvosnál találkoztam egy kutyával, aminek a helytelen táplálása(pedig külön főztek neki, nem is maradékot kapott) hozzásegített egy szép kis diszplázia kialakításához(keverék volt, szóval valószínűleg nem örökletes). Én már több minőségi tápot is kipróbáltam, eddig mindegyik bevált, most a Bosch prémium tápjait kapják a kutyáim és imádják, gyönyörűek és egészségesek tőle, nem mellesleg tenyésztői kiszerelésben nagyon kedvező az ára ennek a tápnak. Szóval én abszolút a táp (csak és kizárólag jó minőségű) etetése mellett vagyok.

Azért ne hasonlítgassuk az embereket a kutyához, mert ők nem élvezetből esznek, hanem azért, hogy ne haljanak éhen. A tápot szakértők állítják össze úgy, hogy tökéletesen kielégítse minden igényét a kedvenceinknek.

Megjegyezném még, hogy régen lehet, hogy volt olyan kutya, ami 15 évig élt, viszont rengeteg az 5-6 évet sem érte meg. Az emberek is megvoltak számítógép, mobiltelefon és tévé nélkül régen, sőt volt olyan aki 100 évet is leélt nélkülük. Ez nem azt jelenti, hogy most nekünk nincs ezekre szükségünk.

2011. jún. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez kb. olyan, mint a régen is felnőtt egy csecsemő légzésfigyelő nélkül, akkor most miért ne nőne fel ?! kérdés ...

Csak, hogy ez már nem a 18-19-20. század. Fejlődünk és ezáltal sok minden fejlődik. Mint pl. a kutyatápok is.

Tény, hogy nem adok pedigret és egyéb szrokat a kutyámnak. Prémium táppal etetem. Anyagilag megtehetem és nem adom 'lejjebb'. Megvan benne minden, ami kell a növekedéséhez, fejlődéséhez és imádja. Semmi egészségügyi gondja nincsen!

Házi kosztot meg azért nem adok a kutyának (csak nagyon ritkán), mert neki tipikus 'úri bele van'.

2011. jún. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Főleg fiatalkorban nagyon fontos, hogy megfelelően meg legyen alapozva az egészsége. Nekem mopszom van, két éves lesz szeptemberben. Egyetlen egyszer volt beteg, (mandulagyulladása volt) ezt leszámítva a kötelező oltások beadásán kívül nem látott állatorvost. Az egészséges, erős szervezetéhez mindenképp hozzájárul az, hogy nagyon is függ attól, hogy mivel eteted. A házi kajából, akármilyen változatosan is főzöl, nem fogja megkapni teljes mértékben azokat a fontos tápanyagokat, vitaminokat, amiket a prémium tápok tartalmaznak. Az én kutyám Royal Canin-on és Hills-en és Select Gold-on nevelkedett, a mai napig ezeken él, általában felváltva kapja. Gondolom, neked sem érdeked, hogy a fiatal kutyádat évente 3-4 vagy több alkalommal kezeltesd állatorvossal a különböző betegségek miatt, mert gyenge az immunrendszere, és minden betegséget sokkal könnyebben elkap. És nem térnék ki a fizikális állapotára is, ami szintén fontos. Izületi problémák és egyebek. Szerintem meggondolandó, és ami még a tápok mellett szól az az, hogy a házi kosztot nem tudod a korához és a testalkatához mérten adagolni, ergo: rohamos időn belül el fog hízni a kutyád.
2011. jún. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
81%

16.41

A lány mivoltodból elnézem a sértésed hogy a logikát nem így látod :)

De a kutyádnak is jobb lenne ha kapa a csirkéről bőrt meg egy kis húst

2011. jún. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 16:44 -es!


Erről az a véleményem, hogy aki nem tudja maximális mértékben a kutyájának szükséges körülményeket (minden szinten, nem csak táplálkozás szempontjából természetesen) biztosítani, úgy gondolom, hogy annak egészen egyszerűen nem kell kutyát tartania. Ez nem milliomosság kérdése! Az állatorvost kifizetni sokkal drágább, ha a kutyád beteges, mert nem megfelelő módon látod el! Nem beszélve arról, hogy a kutyád is szenved tőle.

2011. jún. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Érdekes,az én kutyám épp a RC-tól fosta tele a kerületet,másik fajta RC-tól(évekkel később)meg véresre rágta magát.

A nagy,csodálatosHill's nevű színezett gabonakupactól először kölyökként gyomorcsavarodás-szerű tünetekkel fújódott fel,klinikára kellett vele rohanni azonnal.Ez volt a "kímélő"bárányhúsos tápjuk.Felnőttként egyszer kaptunk egy zsák Hill's marhahúsos tápot,ettől viszont cukorbetegségre utaló tüneteket produkált,vércukorvizsgálatnál magas cukrot találtak.Kidobtam abból a trágyából a maradékot,kapott mást,rövidesen helyreállt a vércukra.

Csak ezek a "költségkímélő,mert nem kell dokira költeni,ha ezt eteted"-című sz@rok kb.150 ezer ft állatorvosi költséget csináltak.A nagy agyonreklámozott tápgyártók/forgalmazók szerinted ezt kifizették?Még az e-mailekre se reagáltak.

A kutya tökéletesen jól elvan Brit tápon,semmi baja.

2011. jún. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!