Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a jobb családi kutya...

Melyik a jobb családi kutya illetve terület őrző, ez a két fajta közül?

Figyelt kérdés

-Kanári-szigeteki kutya?

- Közép-ázsiai juhász?

Mindkét kutya nagyon gyönyörű, és hasonló adottságokkal rendelkezik, de mégsem tudom eldönteni. Szeretünk kirándulni (jönne velünk), nem első kutya lenne (most van egy ivartalanított szuka kutyám akit imádok) de szeretnék mellé egy területőrző kutyát. Imádom a kutyákat így sosem lenne elhanyagolva, imádok velük játszani, rongyozni, kergetőzni.


2011. jún. 19. 17:24
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Szívesen várok még válaszokat, esetleg akiknek vannak is ilyen kutyái, tapasztalatai velük.
2011. jún. 19. 22:36
 12/15 anonim ***** válasza:

Ezek a kutyák nagyon bizalmatlanok emberekkel, könnyen támadnak, temperamentumosak, általában nagyon dominánsak fajtársaikkal szemben is. Ezek a tulajdonságok nem éppen egy kirándulós kutyára vallanak. Veszélyes őket elengedni még lakatlan területen is, mert sosem tudhatod mikor jön pl. egy biciklis.

Persze neveléssel alakíthatóak, de nagy munka és sosem sétáltathatod őket szabadon olyan biztonságosan, mint egy békésebb kutyát.

Szerintem gondold át alaposan!

2011. jún. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Átgondolom mindenféleképp, nem akarok rossz döntést hozni, csak hát bíztam (bízok) benne,hogy hátha van olyan kanáris akinek pl. nem egy vadállat a kutyája, és el lehet vinni bárhova. Tehát akkor hiába nevelem kiskora óta következetesen, mégiscsak benne van? A mostani kutyámat úgy neveltem, hogy ha mezőn vagyunk vagy akárhol sosem menne el tőlem, és mindenkivel barátságos, ezért gondoltam hogy ha egy kanárit is hasonlóképpen nevelek akkor hátha barátságos marad, viszont őrzi azért a házat.
2011. jún. 20. 20:33
 14/15 anonim ***** válasza:

[link]

Ez egy Kanári-szigeteki kutya fórom, ahol sok gazditól kérdezhetsz, biztos tudnak válaszolni legtöbb kérdésedre.

Regisztrálni kell.

2011. jún. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszi! Megnézem.
2011. jún. 21. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!