Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Skót juhászkutyám lesz....

Skót juhászkutyám lesz. Valamilyen tippek, ötletek a tartásához?

Figyelt kérdés
még nem volt nagy testű kutyám, szeretném ha valaki felvilágosítana, h milyen módszerekkel tanítsam, mivel etessem, itassam xD, hogyan lehet megtanítani bármire is, milyen a természete stb. ha vki tud vmilyen infot az legyen szíves ossza meg, ja és fiú lesz, név ötleteket is várok! :D köszike :)
2011. jún. 20. 10:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Kutyatáppal etesd (és ne márka, vagy ár alapján dönts , hanem nézd meg melyikben a legtöbb a fehérje, írja a zsákon), vízzel itasd és számíts rengeteg szőrre, vegyél kefét hozzá stb...
2011. jún. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Jha és névnek Adalbert, Eugén, Ödön, Alajos vagy az örökzöld "Kutya" .
2011. jún. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

nekem sheltie-m van a skót "mini" változata. Nagyon könnyű velük bánni, elegáns kutyák,okosak, szelídek.És amilyen kecses,szemet vonzó jószágok olyan "királyi" név illeti is őket. Kedves válaszoló egy nagy "tohonya" masztiff pl. vagy roti azoknak való az általad leírt nevek...

Küldök pár linket, egyikben kutya nevek vannak, a másikban a fajtáról olvashatsz:

[link]

[link]

[link]

2011. jún. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

utolsó vok!

Én nekem anno a tenyésztője a PRO PLAN junior tápot ajánlotta,a míg kicsi meleg vízbe kell áztatni amíg meg nem puhul ez kb.5-10perc...most már pedigree juniort kap...eléggé kényes gyomrúak vigyázni kell a hirtelen kaja átállással...6hónapos korig napi 3szor etesd azonos időben majd 6 hó után napi 2x...felnőtt kutyáknak ajánlott 1 nap koplalás...ha sokat vakarózik vagy megy a hasa vmelyik kajától akkor lehet arra vagy valamelyik benne levőre allergiás...nekem a sheltie a csirkére.

sok sikert

2011. jún. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nagyon jó kutyák, szerintem az egyetlen olyan kutyafajta, amelyik pontosan tudja magáról, hogy milyen gyönyörű és mindent ennek a tudatában csinál. Az enyém viszonylag érzékeny lelkű, őket nem szabad és nem is lehet erőszakos módszerekkel rávenni semmire. Nagyon könnyen tanulnak és imádnak is új dolgokat elsajátítani, klikkerrel, illetve pozitív megerősítéssel nagyon eredményesen taníthatók. A hasukat nagyon szeretik, ami egyrészről jó, mert könnyen motiválhatók, viszont oda kell figyelni, hogy ne hízzon el.

Tápok közül én a Bosch prémium tápjait ajánlanám, nagyon fontos a jó tápválasztás, mert amiben túl sok a kalcium, attól fel fog állni a collie füle, illetve nem minden táptól lesz szép a szőrük. Itatni meg vízzel, de ez gondolom evidens.

Ha van még valami kérdésed, akkor szívesen válaszolok :)

Egy hat hónapos collie gazdája

2011. jún. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Van mellette másik kutyád? Kertben lesz,vagy házban? Mennyit fog sétálni egy nap?

Szívesen segítek bármiben,nekem 3 skótom is van.

2011. jún. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
jah van 2 keverék kutyám is, igen kertben fogom tartani! mindenkinek köszi az infokat, de még várok többre! k9szii :)
2011. jún. 20. 13:51
 8/10 anonim ***** válasza:

Név: London, Rio, Bismark, Turmix,Teddy, Maci, Herceg, Báró, Gróf, Néró, Neó.

Klikkerrel tanítsd:) Az egy nagyon következetes tanítási forma, könyveket akárhol tudsz venni, ami a klikkerrel kapcsolatos.:)

2011. jún. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

előző vagyok.

De ha úgy érzed, nem vagy kész arra, hogy 10-15 évig veled legyen és gondozd, akkor ne vállald be. Szerintem két kutya bőven elég. Nekem 3 keverék van, kettő az utcáról, egy pedig az egyiknek a kölyke, nálunk marad, mert így láttuk jónak. Nagyon nehéz három kutyát szeretni, hidd el. És az írásodból véve nem lehetsz valami "nagy kutyás", ha nem evszed sértésnek, amit mondok:)

2011. jún. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszkat! azért remélem be tudom vállalni, memrt kifizettem stb. szóval remélem elbírok vele. de klikkerekkel való tanítást nem értem. kifejtenétek??????
2011. jún. 21. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!