Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etessem a 8hónapos...

Mivel etessem a 8hónapos moszkvai őrkutyáimat?

Figyelt kérdés

Nem tudom már,hogy mivel etessem őket. Mindent megkapnak a nagyon drága száraztáptól a tejen át, de egyszerűen nem akarnak nőni. Volt egy szakaszuk amikor 5hónapos korukig folyamatosan nőttek, de utána mintha megálltak volna a fejlődésbe. Kapják a csonterősítőt, multivitamint, szőrkondicionálót, folyamatosan fürdetjük, sétáltatjuk őket. Nem tudom, hogy mit kéne velük kezdeni, hogy szép nagy kutyák lehessenek. Kérlek valaki segítsen, aki volt ár hasonló helyzetben, mert nem akkorák 8hónaposan mint egy átlag moszkvai őrkutya. :)


by: Egy aggódó gazdi


2011. jún. 20. 12:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nos nem tudom hogy voltál-e már a dokinál de különben nem kizárt hogy fajtája miatt esetleg nem nő tovább.Vizsgáltasd ki.Sok szerencsét kívánok!
2011. jún. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hát, megkaptak minden oltást, féregtelenítve voltak sokszor,nem bolhásak :) ez a kutya fajta meg hasonlít a bernáthegyire azok meg negyon nagy testű kutyák. De a kutyáim a felét se haladják meg. Lehet később érő tipusok? Mert elvileg 3éve korukig folyamatosan fejlődnek. Egyetlen kutyabetegsük van az meg a diszplázia, de azok biztos, hogy nem. :) és köszönöm szépen :)
2011. jún. 20. 13:17
 3/11 anonim ***** válasza:

Először is: mekkorák?

8 hónapos moszkvai őrkutyának kb. 60-70cm marmagasságúnak kell lennie és kb. olyan 40-45kg közöttinek.

A legnagyobb növekedés az óriás testű kutyáknál 3-5 hónapos koruk között van, utána egyre lassul. A szukáknál azt szokták mondani, hogy az első tüzelésnél állnak le a magasságra való növésben, a kanok pedig 18 hónapos korukig nőnek. A súlyuk pedig 2-3 éves koruk között éri el a véglegest.

2011. jún. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy moszkvaiból 2 kutyát ismerek. Egy szélesebb, de alacsonyabb kant (2 év körüli), saccra 72-74cm és 50-55kg, illetve egy magas, de szikár szukát (5 év körüli) saccra 75-76cm és 45-50kg.
2011. jún. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
ha jól mértük őket, akkor a szuka 61cm a kan meg 63cm, de nagyon kistestűek. Megkapják a drága kutyatápot, mindennap megvannak etetve. De szeretném ha ők is jó magas, robosztus alkatú kutyusok lennének. Mert úgy tőlük bejön a betörő :D
2011. jún. 20. 20:44
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen rendben van a méretük a korukhoz képest. Lehet, hogy ők egy kevésbé nagy vonalból származnak. Nem ez a lényeg. Szerintem a kan felnőtt korára lesz olyan 70-72cm, a szuka pedig 66-68. Standardon belül lesznek.
2011. jún. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Még fejlődésben vannak. Kb. 1 éves koruk körül fognak formásodni. Ennél a fajtánál (sem) jó, ha túl gyorsan nőnek, a csontok és ízületek miatt. Valószínű, ha a nekik való jó tápot kapják, akkor azért növekednek lassan, de biztosan és az a jó, mert pont ez a lényege a speciális nagytestű kölyköknek kifejlesztett eledelnek. Ne legyél türelmetlen, meglásd szépek lesznek!
2011. jún. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Még valami. Ha jó tápot kapnak, akkor ahhoz nem kell külön csonterősítőt adagolni. Ne jó a sok kalcium. Inkább zöldkagyló kivonatos étrend kiegészítőt adj nekik, ami jó hatással van az ízületek fejlődésére.
2011. jún. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok híve a kiegészítőknek, de a többivel egyet értek. Szerintem pont jó méretűek a kutyák, ne akarj feltétlenül hatalmas, robusztus kutyát. Sokkal több az esélye, hogy valami nem lesz jó benne.


A kiegészítőkre visszatérve pedig. Inkább a tenyésztőknek kellene kiegészítők nélkül táplálni a tenyészegyedeket. Az a baj, hogy a legtöbben nem a fajta érdekét nézik, hanem a sajátjukat. Tudom, hogy nehéz tartani a versenyt és a színvonalat, hiszen ha 2-3 ember "csal" és ezáltal neki vannak a legjobbnak tűnő kutyái, mindenki próbál "csalni". De szerintem akkor jó egy tenyészeb, ha hagyományos tápon is remek kutya és megfelelő utódokat fial/nemz. Az a baj, hogy ha a tenyészkutya fel van turbósítva ilyen-olyan kiegészítőkkel és ezáltal lesz jó és lesz kiküszöbölve néhány hibája, akkor az utódnál, ami esetleg egy szegényebb gazdihoz kerül és nem kapja meg ugyanúgy a kiegészítőket, sorban fognak kijönni a hibák...

Ezért továbbra is azt mondom, hogy hagyományos táp, kiegészítők nem kellenek.

2011. jún. 21. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,nagyon sokat segítettetek. Megpróbálom betartani amiket írtatok! :) további válaszokat is szivesen várok!
2011. jún. 21. 10:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!