Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8hónapos kutyám miért eszik...

8hónapos kutyám miért eszik ilyen keveset?

Figyelt kérdés
Reggel és este kap enni a tépjából egy kaviáros üveg mennyiséget (kb 50gr). De ennek se áll neki rögtön, valamikor a reggelijét csak d.u. eszi meg. Persze ha valami finomat kap, azt rögtön befalja. Ezt a tápot is szereti, mert erre álltunk át egy régebbiről, ő miatta. Télre hízlalnám fel egy kicsit, hogy kint ne fázzon, de ehhez ennie kéne:) ha többet rakok ki neki, azt se eszi meg..
2009. dec. 17. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen fajta? Milyen kaját adsz neki? Elolvastad a táp hátulján az etetési útmutatót?
2009. dec. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt azért, mert pontosan tudja, hogy előbb-utóbb megsajnálod és adsz neki mást is, másrészt, mert folyton előtte van a kaja. Mind a kettő nagy hiba! Nem hülye ő, csak kutya! Nem szabad előtte hagyni a kaját. Rakd ki neki 10-15 percre, ha nem eszi meg, akkor úgy járt. Majd kap este. Ha akkor sem eszik, akkor majd következő etetéskor. Nehéz lesz, de bírd ki! Ha nem szoktatod le róla, szenvedni fogsz vele egész életében, és minél tovább halogatod, annál nehezebb dolgod lesz vele. Hidd el, tudom miről beszélek, az első, most 10 éves kutyámmal jártam úgy, mint te. Első saját kutya volt, akit én vettem, én neveltem. Nagyon jót akartam neki, így beleestem ebbe e hibába. Többféle kaja, ha nem kellett neki a vacsora, kézből etetés és miegymás. Nagyon megszenvedtem vele, mire nagy nehezen sikerült valamennyire rendbe hozni a dolgot. Ami azt jelenti, hogy ma már csak 3 tisztelet kört tesz meg a tál körül, mire nekiáll enni.....
2009. dec. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval. Rakd le neki az ételt. Amit meghagy, vedd el előle 15 perc múlva. És mindig vedd el előle, amit meghagyd, ne kínálgasd, ne nassoltasd, ne kapjon helyette mást! Tanulja meg, hogy ami előtte van, azt meg kell enni, mert nincsen más. Ha nem eszik 2-3 napig, semmi baja nem lesz tőle, ez csak neked nehéz, nem a kutyának :).

Nem arról van szó, hogy száraz kenyéren és poshadt vízen van tartva, gondolom, rendes, jó ételt kap. Ha valóban éhes lesz, el fog kezdeni enni.

2009. dec. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

néhány dolgot tisztáznék, ami nekem alap:

- elolvastam táp hátulján az útmutatót, aszerint etetem.

- nem kap folyamatosan finom ételt, ha nem eszi meg a tápot (kb 1-2 havonta kap 1x finomat)


Ha egy etetést kihagyok (próbáltam már a fentebb leírt folyamatot, hogy ha nem eszik, elveszem tőle és legközelebb kap), akkor hány... állatorvos is látta már emiatt, azt monda, h túl savas a gyomra, mert nincs benne semmi... úgyh inkább előtte hagyom, de ne hányjon.


Hogy lehetne hízlalni télre? Nem ducikutyát akarok, csak nagyon remg a hidegben és néhány milliméter zsírréteg jól jönne..

2009. dec. 18. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!