Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fajtatápoknak van értelme,...

A fajtatápoknak van értelme, vagy csak egy reklámfogás?

Figyelt kérdés

Az RC-nek ugye vannak ezek a fajtatápjai , ezek tényleg egy adott fajtának vannak kitalálva ? Csak zért mert pl. a pincsinek több kálcium kell mint a kaunak , ezért külön tápot hoznak létre pincsi táp néven és ezért drágább.De mégéri kiadni ezért a pincsitápért annyival többet , csak azért mert mondjuk 1-2g-mal több benne a kálcium ?

Mert ez az egész nekem csak pénzlehúzásnak tűnik valamint sznobságnak "hogy juj én fajtatáppal etetek" , mivel a többi pincsi is akit nem fajtatáppal etetnek ugyan-olyan eredményeket ér el.(csak a szemléltetés miatt írtam a pincsit meg a kálciumot is!)Mi a véleményetek ?


2011. jún. 20. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Annyi talán, hogy egy német dog részére nem vennék yorkie-tápot.
2011. jún. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

sztem hasonlítsd össze egy általlános RC táp összetételét egy RC fajtatápéval.

sztem csak marketing, mert azért annyira fene eltérő tápérték igényeik nincsenek a különböző fajtáknak.

2011. jún. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez pontosan így van, ahogy leírtad :D


Minden kutya más, véleményem szerint NINCS olyan, hogy csak egy bizonyos fajtatáp jó mindegyik kutyának az adott fajtában.

2011. jún. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
persze értelemszerűen dognak nem kell miniknek való táp, de nemhiszem h a RC általános táp rosszabb mint a RC máltaiselyempincsi extraszőrnekdejó vitamonakkaldúsított fajtatáp.
2011. jún. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A fajtatápok azért jók, mert különböző fajtáknak különböző az igényeik. Vannak például az német dogok, mint az egyik válaszadó is írta. Őket ugyebár az óriástestűek közé soroljuk. Nagyon hirtelen nőnek, így a csontjaikra, izületeikre ez hatással van. Nekik olyan tápot fejlesztettek ki amikben több a kálcium magnézium és ilyesmi a csontok miatt. Szóval aminek van fajta tápja (nem csak Royalnak van az Eukanubának is) az mind az adott fajtának a szükségleteihez van viszonyítva. Segítse, hogy ne alakuljon ki például Dizplázia vagy ilyesmi.

De vannak olyan speciális tápok is ami például aktív kutyáknak van, ezekben magasabb az energiatartalom, vagy kövér és ivartalanított kutyáknak amiben csökkentett.

2011. jún. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Francesca_ ***** válasza:
Persze hogy lehúzás. a kistestű, nagytestű, kölyök, felnőtt tápoknál nyilvánvaló különbség kell legyen, de hogy a labradornak és a goldennek külön fajtatápot gyártanak, .......
2011. jún. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én fajtámban, az én egyedemnek abszolút tuti az RC fajtatápja, sokkal jobban bejön neki, mint a sokat dicsőített Acana.
2011. jún. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!