Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék venni egy kölyköt...

Szeretnék venni egy kölyköt egy tenyésztőtől, mire számítsak?

Figyelt kérdés

A közeljövőben szeretnék venni egy kölyköt egy tenyésztőtől. Már utána néztem pár kennelnek, és szűkítettem a kört.

De, hogy megy ez a dolog?

Felkeresem őket, elmondom, hogy szeretnék egy olyan fajtájú kutyát, már megnéztem több kennelt is, és megtetszett az Övé.

És utána majd elmehetek megnézni, hogy milyen kutyáik vannak, meg a kölyköket is?

És elmondanak mindent, hogy mivel etetik, a kölyköket, mennyi idősek, meg ilyesmi?

Ismerősöm említett valami szerződést is.

Hogy elvileg adnak törzskönyvet, meg oltásokat igazoló papírt, meg a tenyésztő szokott vállalni ilyen dolgokat, hogy nem beteg a kutya, meg ilyenek.

Vagy hogy megy ez a dolog?

Csak nem olyan, mint egy boltba bemegyek, és elveszek egy kölyköt, és fizetek nem?


2011. jún. 20. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:

felhívos a tenyésztőt éselmondod milyen kutyát szeretnél.Ő megmondja, hogy mikor lesz alma. és felírja, hogy jelentkeztél.

Ha megszületnek a kölykök és van olyan kutya mit kértél,akkor felhív. odamehetsz és megnézheted a kölyköket (én 1 hónapos korig csak képeket küldök, utána lehet jönni) a tenyésztő elmondja, hogy miből választhatsz, vagy melyiket szánta neked.

Ha kiválasztottad a kutyát,akkor látogathatod amíg nem lesz 8 hetes.

akkor kapsz egy szerződést amiben a garanciák le vannak írva, a törzskönyvet, az útlevelet (ez az oltási könyv is) a kutyát chippelve, kétszerolva.

2011. jún. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 xnorkax ***** válasza:

Nem, nem olyan, mintha vennél egy hörcsögöt a sarki állatkereskedésben.

Egy lelkiismeretes tenyésztő mindenképp javasolni fogja, hogy látogasd meg sokszor az almot, hogy kiválaszthasd a neked legmegfelelőbb kölyköt. Gondolom majd elbeszélget veled, hogy miket tudnál biztosítani a kutyának, mennyire vagy elkötelezett, stb.

Szerződést is kell kötni, amibe a tenyésztő belefoglalhatja, hogy nem adhatod tovább, jól bánsz vele, stb. Ezzel együtt garanciát is vállal arra, hogy a kutyának nem lesznek örökletes betegségei stb.

Egy tenyésztő ad törzskönyvet is és természetesen oltási könyvet is a kutya mellé, no meg persze chipelteti és előtte többször féreghajtotta.

A tenyésztők szoktak adni egy induló csomagot a kölyök mellé, ami tartalmaz tápot meg ilyesmi dolgokat.

2011. jún. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Legjobb elmenni kiállításokra ahol több tenyésztő is van és ott beszélgethetsz velük. Nézd meg a honlapokat és nyugodtan kérdezhetsz. Elmész látogatóba kérdezgethetsz a kutyákról, szűrésekről stb. Egy fajtán belül általában több típus van, keresd meg azt aki olyat tenyészt ami neked tetszik. A tenyészők honlapján általában fenn vannak a már elpusztult kutyáik is, ott nézd meg, hogy átlagosan mennyi ideig éltek a kutyák. HA rövid ideig az mindig gyanús.

Szerződés általában van. Ebben felé és feléd is vannak elvárások (tartás, eladással kapcsolatban és még sok sok minden)

A törzskönyv alap, az aki felajánl TK nélküli kutyát az nem igazi tenyésztő.

Sokszor vannak előszűrési eredményei a kicsiknek (pl nálunk 6-8 hetesen az összes szembetegségre megvannak a szűrések)

Az oltás is alap. 8 hetes korra minimum 2 oltásnak kell lennie és többszöri féreghajtásnak.

2011. jún. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne ez a kérdés.

Sok dolgot leírtatok, de pl a konkrét menetét (időrendben) még nem.

Szóval tegyük fel megvan az adott fajta, és találok olyan tenyésztőt, aki nekem ideális időpontban fog almot lehozni.

Kan kutyát szeretnék. Innentől fogva hogy működik? felhívom, és mondom, hogy érdeklődnék a kutyák iránt, nyilván egy csomót fog kérdezősködni, meg én is, és utána felveszi az előjegyzést egy kan kutyára? Aztán amikor elmegyek megnézni akkor ha esetleg több van, akkor kiválasztom melyiket szeretném? És ha más vásárló már előbb ott volt, és kiválasztott egy kutyát, akkor nekem csak a "maradék" jut (nyilván ez hülyeség, nem lehet így kutyákról beszélni, de remélem értitek mire gondolok)?

Sok külföldi kennelben láttam, hogy színes nyakörvekkel jelölik a kutyusokat. Ez itthon mennyire elterjedt?

2011. jún. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, foglalási sorrend van. Akár évekkel előre is. Nekem 12 szuka előjegyzésem van a mostani almomban volt kettő és még marad tíz gazdi aki várakozik nálam szukára. Párosítástól függően ismételten lesz jelentkezés de aki már az előző alomból is akart és ebből is jó neki az elsőbbséget kap és előbb választhat. A mostani almomnál volt olyan aki szegény már 3 éve várt...
2011. jún. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

a tenyésztő csinál egy előszűrést is, tehát ha te hobbi kutyát kérsz és fizetsz,akkor nem fogsz tenyész minőséget kapni, tehát ő megmondja,hogy melyikből választhatsz.

Meg szokták jelölni őket szines nyakörvekkel de az az igazság, hogy én 1 nap után megismerem mindet pedig 10-14-es almok szoktak lenni. tehát én nem szeretem jelölgetni.

2011. jún. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
igen. Mi is kiválogatjuk a hobby illetve kiállítási kölyköket plusz szoktuk még nézni a gazdikat is. sokszor előszokott fordulni, hogy lebeszélem a jövendőbeli gazdit az adott kölyökről mivel nem olyan amire neki szüksége lenne (túl élénk vagy túl nyugodt pl)
2011. jún. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!