Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről fogadjak be vagy...

Menhelyről fogadjak be vagy tenyésztötől vegyek kutyát?

Figyelt kérdés
Első kutyám lenne.Minden féle képpen kölyköt szeretnék.Csak családi kutya lenne nem vinném semmi féle kiállításra.válaszokat köszönöm.
2011. nov. 8. 19:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem a menyhelyen keverék kutyák közül is lehet neked tetszőt és számodra ideális társat találni és ott is vannak köjkök. Szrintem ugyan olyan jó választás mint egy tenyésztőtől vett törzkönyves kutya. Ha neked nem fontos hogy fajtatiszta kutyád legyen és nincsen a küllemét és a viselkedését illetően egy meghatározott elképzelésed akkor irány a menhely. Nekem is van 2 mix kutyám és 1 fajtatiszta. A keverékék szrintem érdekesebbek és különlegesebb szeméjiségek. Szóval én a menhely pártolom!
2011. nov. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ugyanazt tudom elmondani, mint az előttem szóló :)

+ írtam privit, 7 gyönyörű, megmentésre váró kiskutya fotójával, élettörténetével...

2011. nov. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Akiteki ***** válasza:
100%
Ha ez a kérdés egyáltalán felmerül, akkor mindenképp menhely.
2011. nov. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%
Menhely. Sokkal hálásabbak.
2011. nov. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%
Ha csak egy családi kedvencet szeretnél, és nincsen semmilyen komolyabb elvárásod azon kívül, hogy esetleg hobbi szinten sportolj vele, akkor menhely a legjobb választás.
2011. nov. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
4%
Ha kicsit akarsz akor tenyésztőtől de olyan kutyát vegyél ami NYUGODT NEM UGRÁL STB, MERT HA HIPERAKTÍV KUTYÁT VESZEL AKOR PEDIG AGRESZÍV IS LEHET!!! Én már jártam így és agreszív volt de ha kutyát vesztek akor AJÁNLOM A NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL-ÖN A CSODÁLATOS KUTYAdOKIT NÉZÉTEK NAGYON ÉRDEMES!!!!!
2011. nov. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha van kedvenc fajtád, amit mindig is akartál, akkor nézz szét tenyésztőknél, de ha nem akarsz rájuk költeni több 100ezret akkor, menhely és a kedvenc fajtád keveréke teljesen jó lenne :) Naagyon sok kölyök van, nem tudom hova valósi vagy, most nézegettem a mi körzetünkben lévő menhelyet van 4 db 5 hetes kiskutya(itt gondolom még várni kell 1-2 hetet), 15 db 10 hetes kutyusok is :)
2011. nov. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha nem bánod, hogy egy kicsit lutri a kutya, akkor menhely.
2011. nov. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%
Ebben a mostani helyzetben egyértelmű, hogy a menhelyit ajánlom. Nem győzzük elégszer mondani, hogy tele vannak a menhelyek, miközben kb. ugyanannyi kutya "szeretne" bekerülni az utcáról/ rossz gazdától. A kölykök ráadásul különösen nagy gondot jelentenek a menhelyeknek, mert nincsnek oltva, minden betegségnek ki vannak szolgáltatva, nem lehet őket megfelelően elkülöníteni így ha egy beteg (pl. parvós) csak idő kérdése mikor lesz a többi is az. Az oltási költségekről már nem is beszélve. Szóval szerintem érdemes menhelyről vinni, mert azt az érzést, hogy befogadtál egy kis árvát, azt nem lehet máshogy megtapasztalni.
2011. nov. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
hová valósi vagy? sintértelepről is hozhatsz, ott elaltatják őket sajna, ha nem találnak gazdira...
2011. nov. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!