Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szigorítások az Illatos úton....

Szigorítások az Illatos úton. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Mától jobban megnézik, hova kerül a kutya, sőt utólag (!!!) is leellenőrzik majd őket. A fajtatisztákat ivartalanítják majd stb.

Részletesen: [link]

[link] (menhely... khm khm)

A Netboard Kutya fórumon nagyon szidják, nektek mi a véleményetek erről a dologról? Szerintem alapjáraton jó ez a kezdeményezés, de őket is megértem, ugyanis, ha jól értem, nem fognak előnyt élvezni az állatmentő szervezetek. Meg mondjuk ez az utólag ellenőrzés is kicsit furcsa, elvégre az Illatos nem menhely, és állítólag jogsértő is lenne a befogadók nyakára járni.


2011. jún. 20. 23:00
 1/3 anonim ***** válasza:
46%
Ennek hosszú távon lesz érezhető (és kedvező) hatása. Talán nem fog mindenki divatból kutyát tartani a hozzáértés legkisebb jele nélkül, és csak felelősebb állattartókhoz kerülnek majd kutyák. Ha az örökbefogadási szerződésben megállapodnak majd abban, hogy később is ellenőrizhető lesz a gazda, akkor meg szó sincs jogsértésről. Akinek nem tetszik majd, az nem fogad örökbe kutyát.
2011. jún. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem is az a jogsértés, hogy kimegy valaki és ellenőrizget, hanem az, hogy civil embereknek önkénteseknek kiadnak mindenféle adatot.


A Fővárosi Közterület-felügyeletnek az értékesítés után az eladott áru ellenőrzésére nincs joga. Az állat tartási körülményeit a lakhely szerint illetékes jegyző, és az állategészségügyi hatóság ellenőrizheti indokolt esetben.

A másik meg mi az hogy sorsolnak hogy kihez kerüljön a kutya???? :-O

Átmegyünk lottó sorsolásba? És a keverék kutyáknak nem jár a teszt írás és lottó sorsolás? Ők már nem számítanak?

Egy biztos! Rengeteg egészséges kutya fog menni a konzervbe. :-(

2011. jún. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

És amúgy meg honnan tudják hogy adott kutyának milyen a természete, ha kölyök akkor mekkorára nő, vannak e rossz szokásai? Az ott dolgozó gondozók?

He he! Amikor kérdezik hogy kb mekkorára nő az vagy az a kölyök, akkor csak annyi a válasz : Hát én azt honnan tudjam!

Ők fogják eldönteni, hogy kinek milyen kutya kell?

2011. jún. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!