Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem védi a területét?

Miért nem védi a területét?

Figyelt kérdés
2 éves NJ szuka.Tömbházban.Ha otthon vagyunk és valaki kopog,csenget az ajtónál,ugat,jelez,majd szólunk hogy "kész",és arra abbahagyja..Megkértünk egy pár ismerőst,akit a kutya nem ismer,hogy mikor egyedül van,csengessenek,kopogjanak,döngessenek.Mintha nem is lett volna kutya a házban....Néma csend.S ezt többször is kipróbáltuk,de semmi:( Ha félne is esetleg,akkor is kellene ugasson szerintem,pont hogy így elijessze a betolakodót..Ha valakinek van valami ötlete,tapasztalt már ilyent,megkérem írjon,mert nekünk ez nagyon furcsa.Szerintem még a békés labrador is elvakkantaná magát..
2011. jún. 21. 08:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Nehiszem,hogy fél. Azért nem ugat mert nem vagytok otthon. Ő úgy értette eddig, hogy amikor hallja a csengőt akkor szólnia kell NEKTEK. Ha ti nem vagytok akkor nem szól.

Ő nem a csengőt ugatja,hanem csak nektek szól.

Tehát arra kell megtanítani,hogy a csengőt ugassa meg.

2011. jún. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

örüljetek neki, nincs ezzel semmi baj. Legalább nem zavarja a többi lakót.

ez csak egy szerencsés dolog, nem kell mögötte akármilyen bajt sejteni.

2011. jún. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

kieg. azzal,hogy azt mondtátok: kész meg is erősítettétek ezt, ezzel az ő dolga le volt zárva.

gondolom már ki se ment az ajtóhoz veletek.

nem lesz egyszerű,bár szerintem jobb ez így mintha egész nap örjöngene a kutya és a szomszédok megőrülnének.

2011. jún. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Nj-tól hallottam már furcsa viselkedésformákat.Próbáljátok úgy,hogy be is nyisson az idegen.Nem biztos,hogy épen megússza.De ha akkor sem reagál,akkor valószínű nem érzi otthonának a lakást,és csak titeket véd.
2011. jún. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

kieg 2.

A kutya nem ugatással védi a területét. Az ugatás igazából félelem kifejezése. pl. A kiképzett örzővédők nem ugatnak, ők csak morognak.

én mindíg gondnélkül bemegyek az olyan kertekbe ahol a kutya ugat. Az nem fog harapni. Fél tőlem.

2011. jún. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Nagyon sok kiképzett őrző-védő kutya ugat... Főleg a német juhászkutyák...
2011. jún. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Ajólkiképzettek nem.Illetve van a parancsra ugatás (rendőrkutáknál,kitámad,ugat) de ezek parancsra vannak,nem ugyanaz mint a "normál" ugatás
2011. jún. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Én egyáltalán nem tartom szerencsésnek.Ha valaki üti,döngöli az ajtót,akkor elvárnám hogy ugasson.Sőt,ha valaki csak az ajtó előtt motoszkál,akkor is.Úgy van az ajtónk,hogy egy külön folyóson,tehát csak az jön az ajtó elé,aki be is akar hozzánk jönni.A szomszédságból jövő zajokra,vagy az utcáról nem reagál,tehát nem ugat feleslegesen,de azt azért elvárnám,hogy ha az ajtót feszegetik,döngetik,és nem vagyunk otthon,egy párat ugasson.Vagy túl nagyok lennének az elvárásaim egy 2 éves Nj-al szemben?????
2011. jún. 21. 09:06
 9/23 A kérdező kommentje:
Na,ez a másik.Odaadtuk a kulcsot,hogy idegen nyissa az ajtót.Megszagolta,farokcsóválás....De ha ugatna egy párat,vagy morogna,gondolom nem akarná az ajtót senki idegen már kinyitni....
2011. jún. 21. 09:10
 10/23 anonim ***** válasza:
Ezek szerint sok nem jól kiképzett kutyát ismerek, akik rendszeresen őrző-védő bemutatóznak.
2011. jún. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!