Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem védi a területét?

Miért nem védi a területét?

Figyelt kérdés
2 éves NJ szuka.Tömbházban.Ha otthon vagyunk és valaki kopog,csenget az ajtónál,ugat,jelez,majd szólunk hogy "kész",és arra abbahagyja..Megkértünk egy pár ismerőst,akit a kutya nem ismer,hogy mikor egyedül van,csengessenek,kopogjanak,döngessenek.Mintha nem is lett volna kutya a házban....Néma csend.S ezt többször is kipróbáltuk,de semmi:( Ha félne is esetleg,akkor is kellene ugasson szerintem,pont hogy így elijessze a betolakodót..Ha valakinek van valami ötlete,tapasztalt már ilyent,megkérem írjon,mert nekünk ez nagyon furcsa.Szerintem még a békés labrador is elvakkantaná magát..
2011. jún. 21. 08:50
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Engem nem kell védjen,megvédem én magam.Az úton is,otthon is,ha otthon vagyok.DE,annyit szeretnék,annyit várnák el tőle,hogy ugasson,ha nem vagyunk otthon,védje a területét.Mert,amint már írtam,ha bent ugatna,nem kívánna senki bemenni.Nem kell harapjon nekem,mély,durva ugatása van,elég lenne az bőven.S hogy ennyiért is iskolába keljen vinni,egy NJ kutyát,hát az elég szomorú....Hol van az ÖV ösztön?Húgomék Boxere vele egyidős,szuka.Az csinálja a dolgát,azzal a különbséggel,hogyha valaki mégis bemegy,s ők nincsenek otthon,megharapja.S ezt minden iskola nélkül,ösztönösen.Szerintem ennyi a vérében kéne legyen a NJ-nak is...
2011. jún. 21. 09:25
 12/23 anonim ***** válasza:
Próbáljátok célirányosan,arra megtanítani,hogy ajtó körüli motoszkálásra,hangra ugasson.Pozitív megerősítéssel,nem nehéz megtanítani.Hang-ha ugat,(mert biztos előfordul)nagy dicséret...
2011. jún. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
vki menjen ki az ajtó elé és motoszkáljon hívjátok oda kutyát és mikor látjátok hogy figyeli a zajt csak nem ugat akkor az ugat parancsszót megtanítani neki és ha már hallja a zajt akkor mondjátok hogy "ugat" és dicséret egy idő után már gyakoroljátok úgy hogy nem mentek oda az ajtóhoz hallja a zajt a kutya figyel akkor megint mondjátok hogy "ugat" és amikor már nem kell mondani a parancsszót ugat a zajra akkor dicsérjétek meg..később pedig ne legyen otthon senki és motoszkáljatok ti vagy vkit kérjetek meg...nem tudom hogy ez segítene de sztem egy próbát meg ér én így csinálnám ha ilyesmi problémám lenne a kutyámmal...amúgy nekem egy bichonom van és a kopogásra vagy a lépcsőházba lévő zajokra egyből ugat..szóval azt nem értem hogy pont egy német juhász nem ugatna ilyen helyzetben..
2011. jún. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

ma 09:25

Hiányolod az ösztönt a kutyádból, a fajtából....

A kutyád egy zárt térben él veletek. Megtanulta, csak azt teszi, amit engedtek.

Minden kutya fajtán belül is egyedi. Lehet, a tiedben az öv ösztön kissé mélyen lapul.

Mikor állítjátok le az ugatást? Amikor ajtót nyittok? Vagy már előtte?

Egy jó segéd meg tudja tanítani a kutyádnak azt, amit elvártok tőle. Sajnos ez bizonyos anyagi befektetés lenne.

De utána az elkövetkező években már megteszi, amit elvártok tőle.

2011. jún. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek.A kutyát sokszor le sem kell állítsuk az ugatásból,elhallgat magától,pedig mindig biztattuk,jutifalat,dicséret.Úgy is csináltuk,hogy valaki döngetett,kopogott,mi biztattuk.Megegyeztünk,hogy amint nekifog ugatni,2-3 másodpercen belül az illető távolodik,de hangosan,hogy a kutya is hallja,rögzüljön úgy benne,mintha az ő ugatására menekül,hagyja el a "területét" a betolakodó.És igen,hiányolom ezt az ösztönt,főleg ebben a fajtában.Az anyagi nem lenne gond,sőt..Csak a baj ott van,hogy voltunk már vele ÖV-ni.Már a kart is fogta,el is engedte parancsra.DE az egész csak játék volt neki,nem élte bele magát igazából.Azt mondták,sok gyakorlással lehet valami belőle,de hiányzik az agresszió.Ez nem is lenne gond,amint már leírtam,én megvédem magam,nem a kutyával akarom ezt csináltatni.De mikor nem vagyok ott,azért elvárnám,hogy bár kettőt vakkantson.Amúgy az autóban is ez a helyzet.Amikor utazunk,megugat biciklist,gyalogost.Ha álló helyzetben vagyunk,még esetleg akkor is.DE ahogy egyedül marad,vihetik az autót vele együtt.Ezt is próbáltuk már korrigálni,de ha nem vagyunk ott,nincs védés.Csak farokcsóválás mindenkinek.Ezt azért írom,mert a múltkor egy autós szerviznél voltunk,a parkolóban vártuk,hogy sorra kerüljünk.Jött egy autó,benne egy dobermann.Odament a szerelő,kérdezősködni.Semmi a kutya részéről,csak figyelt.A gazdit behívták valami papírdologért.Na,ahogy kiszállt a gazda,a dobit mintha kicserélték volna.Nem lehetett az autót 2 méterre megközelíteni,olyan csúnyán,agresszíven védte.Meg nem gondolta senki,hogy benézzen.Szerintem,ha azt,amit én elvárok a kutyától,egy Nj-tól,hogy jelezzen,ugasson vagy kettő-hármat,amikor mi nem vagyunk otthon,vagy az autóban,és valaki túl közel megy,ha ezt is csak iskolával tudom elérni....Akkor abból sose lesz "gálickő"...:( Volt még kutyánk,keverék.Az ismerősöknek,barátoknak is volt-van keverék,kuvasz,boxer stb. fajtájú kutyájuk,de ezt egyiknek sem kell,kellett tanítani.Sőt,inkább visszafogni,hogy parancsra engedjék be az idegent.De akkor is olyan bizalmatlanok voltak...Főleg a keverék kutyánk,pedig egyszer sem kapott bár egy jutifalatot sem ezért.Inkább mindig fékezni kellett.
2011. jún. 21. 13:49
 16/23 anonim ***** válasza:

Az a gáz, az emberek nagy többsége kinéz egy fajtát, elolvassa az általános leírást róla, jobb esetben lát, ismer egy-kettőt belőlük személyesen, amely kutyák éppen remekül működnek, és már azt gondolják, én is veszek egyet,aztán csodálkoznak, ha nem ugyanolyan az ő kutyájuk.

Ne a fajtát minősítsed le, hanem azt az egyedet, amelyik a tied. Amikor választottad, megnézted a szülők képességeit? Tudtad, a választott kiskutya milyen természetű?

Az iskola egy adott helyszínen, adott szituációk gyakorlása. Ha nem csinálja a kutya otthon azt, amit elvárnak tőle a gazdái, ki szoktak hívni segédet, aki az adott helyzetre való cselekvést megtanítja a kutyának. Ennyi.

2011. jún. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
82%-nak.Volt háznál is szakember,de semmi eredmény.Nem írsz te butaságot,csak nem tudod a "kutyavásár" történetét nálam.Azért ha van valami ötleted esetleg,hogy az üres lakásban hallgató kutyát,ha egyszer nem ugat,akármit csinálsz kint,döngetsz,kiabálsz,kopogsz,kilincselsz stb. hogyan tudnád ösztönözni,légyszíves írd le nekem.A kutyáért semmit nem fizettünk,tiszta ingyen van.Ha nem hozzuk el a szaporítótól,a cigányok elütik a szekerekkel vagy elviszik láncra,esetleg autó üti el,mert az utcán kóborolt,hogy ne szopjon az anyjától..5 hetes korában kellett elhozzuk,pedig nem is akartunk ilyen fajta kutyát.A "gazda" lehozott egy almot,a rengeteg többi után,és ez nem kelt el.Ő ebben a kórban már szabadult a kölyköktől,hogy minél hamarabb tudjon fedeztetni,ami megmaradt,hát mehettek Isten hírével...Elég gyatra volt az a szuka,szerencsétlen...Ezért nem tudtam,hogy milyen kölyök,milyen kutya válik majd belőle.De nekem ennyi lett volna csak az elvárásom,amit fentebb leírogattam.Gondoltam ezt akármelyik kutya megcsinálja,addigi tapasztalat szerint,így nem is bántam,hogy elhoztuk,nem egy "Rex Felügyelőt" akartam én ebből a kutyából.De most azért egy kicsit gyanús...Amúgy nekem a fajtával általában semmi bajom,de venni,pénzért,ŐV-re NJ-t nem vennék soha.S nem azért,mert az enyém ilyen vagy olyan.Csak.Száz más ok miatt.Ennyi.:)
2011. jún. 21. 21:28
 18/23 anonim ***** válasza:
A munkakutyák nagy részét bizony hogy képezni kell az őrző-védőre. Akikről te beszélsz azok a pásztorkutyák, kuvasz, komondor, kaukázusi, akiknek nem kell tanítani. A német juhász ma már inkább csak sportkutya vagy kedvenc.
2011. jún. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
23:20-nak.Köszi a választ neked is.Amint írtam,voltunk kiképzésen is.Ha ott van mellette valaki és biztatja,ugat.De megmondták,hogy hiányzik az agresszió belőle,hogy ŐV legyen,ezért nem is erőltettem.Úgy gondolom,olyan mintha a bernáthegyit vagy újfunlandit erőltetni ŐV-re....Az hogy tanítani kell a NJ-t őrzésre,jól tudom.De én csak azt a minimálisat várom el,ami egy kutya génjeiben benne kellene legyen.Ismerek labradort,foxi,vizslát és még egy tucat ilyen békés,az ŐV-től messze álló kutyafajtát,plusz rengeteg keveréket,amelyeket nem vittek kutyasuliba,s mégis jeleznek,ugatnak ha valaki be akar menni,ha egyedül vannak akkor is. Hogy egyesek utána összenyalogatnák az idegent,az más.De a területvédő ösztönük megvan,még ha békésebb fajták is,ennyiért nem kellett iskolát végezzenek.
2011. jún. 22. 09:00
 20/23 anonim ***** válasza:

tegnap 21:28

Elnézésedet kérem, általánosítottam.

A leírtak alapján ilyennek született a kutya. Nem megfelelő idegrendszerrel. Az alomban töltött idő sem javított rajta, csak rontott.

Amúgy sok kutya, amelyik jelez, nem tuti, hogy védésből ugat.

Talán annyi még eszembe jutott,ha van kutyás ismerősöd, akinek ugatós a kutyája, vele bezárni a lakásba és jöhet az ajtó zörgetés. Ha a kutyád el kezd ugatni a másik hatására, , ajtó kinyit, dicsér.

Nekem ennyi most a tudomány. Szeresd továbbra is őt, és talán egyszer megjön a hangja. Azért fiatalnak számít még a szukád.

2011. jún. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!