Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem védi a területét?

Miért nem védi a területét?

Figyelt kérdés
2 éves NJ szuka.Tömbházban.Ha otthon vagyunk és valaki kopog,csenget az ajtónál,ugat,jelez,majd szólunk hogy "kész",és arra abbahagyja..Megkértünk egy pár ismerőst,akit a kutya nem ismer,hogy mikor egyedül van,csengessenek,kopogjanak,döngessenek.Mintha nem is lett volna kutya a házban....Néma csend.S ezt többször is kipróbáltuk,de semmi:( Ha félne is esetleg,akkor is kellene ugasson szerintem,pont hogy így elijessze a betolakodót..Ha valakinek van valami ötlete,tapasztalt már ilyent,megkérem írjon,mert nekünk ez nagyon furcsa.Szerintem még a békés labrador is elvakkantaná magát..
2011. jún. 21. 08:50
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

A barátságos kutyákat is meg lehet tanítani őrző-védőre (igaz azoknál inkább zsákmányszerző ösztön miatt és nem lesznek agresszívak). Biztos hogy rendes helyen voltál és nem csak vadítani akarták?

Amúgy meg nem mindegy hogy miért ugatnak más kutyák. Lehet hogy csak félnek vagy nincsenek nevelve.

De hát ha ilyen a kutyád akkor sajna sokat nem tehetsz...

2011. jún. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
12:10-nek.Persze,hogy van kutyás ismerős.Húgomék 4 hónapja fogadtak örökbe egy 2 éves fehér boxer szukát.El akarták altatni,mert a gazda elment,s a rokonság nem akart bajlódni vele.Az állatorvosunknál szoktunk kérdezősködni az ilyen dolgok felől,hogy van-e tudomása ilyen sorsú állatokról.Ő nem altat,de mivel állatorvos,nála is próbálkoznak.Amikor kérdeztük,a boxert és egy kan vizslát szerették volna altatni,semmi ok nélkül.A boxerre esett a választás.Nagyon hálás,hűséges kutya vált belőle.És az ötlet,hogy összezárjuk pl.vele,mert ő végzi a dolgát,nem is olyan rossz.A gond inkább a miénkkel lesz,mert a kutyákkal való kommunikáció sem az erénye,pedig eleget vittük kutyák közé.De ezt,azt hiszem meg fogjuk próbálni,hátha lemajmolja a boxert.Köszi az ötletet,remélem lesz egy kis pozitív eredmény.
2011. jún. 22. 20:21
 23/23 anonim ***** válasza:

Talán lesz eredmény... Először szoktassátok össze őket, aztán mehet a gyakorlás:)) A legfontosabb a türelem.

Nálam, amíg kertesben laktam, jött egy ó.snaci vendégségbe, aki lakásban élt. Nem ugatott, hiszen ott nem nagyon szeretik sz olyasmit. Végig néztem, miként tanult meg az enyémtől ugatni. :))))))

2011. jún. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!