Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség, kutyavásárlási...

Segítség, kutyavásárlási gondok. Tenyésztők, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Kiskutyám 9 hónapos lesz. Sajnos nem szállt le 1 heréje,így nem tenyészthető.Én kiállítási és tenyésztési célokra vettem,de így hobby kutya lett belőle. Nagyon szeretem így is. A tenyésztő felé jeleztem a gondot,aki azt mondta ad helyette másik kutyát,de én nem akarom elcserélni őt. Azt mondta max 20-25%-át fizeti vissza a teljes vételárnak(ami nem volt kevés).Azért a pénzért,ami így is maradna a vételárból,anno tenyészhető kutyát ajánlott.... Mit tehetek? Szeretném,ha kárpótolna,hisz csak úgy nincs ennyi pénze az embernek,hogy megvettem egy célra,de arra nem alkalmas. Ennyiért már 2-3 kutyát is vehettem volna. Milyen lehetőségeim vannak? Leginkább tenyésztők véleményéra vagyok kiváncsi(remélem vannak itt olyanok is).
2011. jún. 21. 09:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően (a tenyésztő jószándéka mellett) attól függ, hogy milyen garanciád van a szerződésben.

a tenyésztőnek az a legjobb,ha megussza pénz fizetése nélkül,tehét én megpróbálnám rávenni, hogy kapjak ingyen egy tenyészminőséget.


azért megemlítenék 2 dolgot:

1. amikor megkaptad akutyát,a tenyésztőnek tudnia kellett,hogy nincs lent a heréje. 2 hónaposan lent kell,hogy legyen. mehet a mese, hogy talán lejön később, de az már nem kóser. soha nem adnék ki a kezemből kant akinek nincs lent mindkét heréje.

2. mivel ez genetikai probléma,a tenyésztónek ki kell vennie a szülőket a tenyésztésből. Ha azt látod, hogy lehozott egy újabb almot ezekkel a szülőkkel,akkor én abbőlnem kérnék kutyát. Nem tudhatod,hogy akövetkező nemzedékkel mi lesz.


Tehát először tanulmányozd át a szerződésedet

2011. jún. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Ha nem kötöttél vele szerződést, akkor örülj, hogy ennyit visszaad. Azt is mondhatná, hogy ez benne van a pakliban és igaza is van. A legjobb tenyészkutyáknak is lehetnek rossz utódaik.
2011. jún. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
47%

Azért megnézném, hogy melyik tenyésztő venné ki a szülőket ezek után a tenyésztésből. Ugye nem csak őket kéne, hanem a felmenőiket és a testvéreiket is...

Amúgy lehet szerzett rendellenesség is.

2011. jún. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok tenyésztő, de hasonló eset történt nálam is, így leírom neked. Szóval, az én kutyám szintén neves tenyésztőtől lett vásárolva, 100 000 Ft volt a kiskutyák ára, ő volt a legszebb az alomban. Sajnos kiderült, hogy nem állt be a kutyám harapása, így nem tenyészthető és a versenyeken is kizárják.. A kutyám árából mindössze 10 000 Ft-ot vont le a tenyésztő, ennyiért vásároltuk meg.(Mi nem ragaszkodtunk ahhoz, hogy tenyésszük és versenyeztessük, de már annyira beleéltük magunkat.. De aranyos volt a kiskutya, így nem volt szívünk ott hagyni.) Én is nagyon szeretem őt, tényleg csodálatos kutya, de kicsit én is csalódott vagyok. Annyiban különbözik a te esetedtől, hogy a tenyésztőnek kellett volna ellenőriztetni, leszállt-e a heréje vagy sem, nem pedig neked utólag. Vagy szólnia kellett volna, hogy fennálhat ez a veszély, ekkor természetesen kárpótol téged. Sajnos szerintem ezzel már nem sok mindent tudsz csinálni, látod nálunk is csak 10 000 Ft-al kevesebb pénzt fizettünk a kutyáért. Neked legalább felajánlották, hogy választhatsz másik kutyát.(Nekünk már gyakorlatilag nem is volt választásunk, mivel nekünk azt ígérték, mi kapjuk azt a kutyát, amit mi választunk és elvihetjük a legszebbet[mi jelentkeztünk elsőnek a tenyésztőnél anno], ehhez képest mire eladásra kerültek a kutyák, volt amelyik már Romániában járt, és gyakorlatilag közölték hogy ezt a kutyát szánták nekem, más lehetőség nincs.) Szerintem nem sok mindent tehetsz, a pénzedet nyilván nem fogja visszaadni, maximum akkor ha visszaviszed a kutyát, hogy neked nem felel meg. 10-20 000 Ft-ot lehet hogy visszakapsz a kutya 'hibája' miatt, de ígyis ott van a törzskönyv, oltások, hasonló dolgok amik gyakorlatilag benne voltak a kutya árában, azokat biztosan nem adja neked vissza. Sajnálom hogy így történt, látod, valamilyen szinten minden tenyésztő a maga malmára hajtja a vizet.
2011. jún. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok.

Kivesszük a tenyésztésből a szülőket. Azén kutyáin 90%-ban külföldre mennek, tenyészkutyáknak,kemény szerződéssel, Ha elterjedne, hogy voltak rejtettheréjű kutyáim,vagy bármi más probléma,akkor nem vennének többet.

Inkább kiveszek egy kutyát (ivartalanítva lesz és el lenne a nyugdíjasokkal) ,minthogy ne tudjam eladni az almaimat. Vagy ne 1500-2000 euróért.

2011. jún. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
Ezért érdemes munkavonalas kutyákat venni amúgy, nem pedig küllemre tenyésztetteket. Én úgy vettem észre, hogy az utóbbiaknál a tenyésztők sokkal tisztességtelenebbek. Jönnek az ilyen-olyan címekkel (amik amúgy semmit nem érnek), egy jó munkavonalas kutya pedig idegrendszerben és anatómiában is veri mindet. Sajnos a tenyésztők többsége küllemre tenyészt. És hát ugye a legtöbb fajtának nincs is munkavonalas "verziója".
2011. jún. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nem szerzett rendellenesség. 3 orvossal is megvizsgáltattuk.Most hívtam a Meoe-t,közölték,hogy vagy csere,vagy az ár felének visszatérítésére kötelezhető a tenyésztő. Sajnálom,hogy nekem kell harcolni az igazamért,és a végén úgy jön le,hogy csak a pénzért csinálom...
2011. jún. 21. 09:50
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy vannak kivételek, bár ebben azért biztos voltam. Nem minden tenyésztő csal. Viszont nagyon sok igen. Van, amikor nem is a TK-n szereplő kan fedezte be a szukát, hanem egy másik... Vagy születik 3 kölyök, de mégis 5-6 van az alomban, mert máshonnan odateszik. :-) Szóval a tenyésztők bizonyos része csal, ahol tud.
2011. jún. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

a herének a vételkor már régen lenn kellett volna lennie, nem is értem én pl soha nem adnék ki úgy kant a kezemből, hogy nincs lenn egy heréje.

De ha már így jártál akkor a vételár fele vagy egy csere kutyus jár neked.

2011. jún. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
A MEOE-nak van jogásza. Keresd meg és segíteni fog.
2011. jún. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!