Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség? Sajnos nagyon...

Lee12 kérdése:

Segítség? Sajnos nagyon fiatal koromban kaptam meg a kutyámat és nem neveltem meg rendesen

Figyelt kérdés

most már 4 éves de egy nagy kennelbe tartjuk és este engedjük ki a kennelből....azért van a kennelre szükség mert az idegenekre nagyon ugrál és én se járok be hozzá a kennelbe mert igen nagytermetű és ha játéknál rám ugrik akkor el is esnék....sétálni se lehet vinni nagyon mert annyira akr menni hogy már majdnem megfojtja magát(az ajtón először megy ki és irgalmatlanul húz éés én meg tartom és szinte már lefekszik a földre annyira akar menni...én elvinném sétálni de a szüleim féltik hogy kitépi magát a kezemből..ezért mostanság az udvarba gyakorlok vele..ráteszem a pórázt és kinyitom a kennelajtót..ekkor azonban irgalmatlan lendülettel elindul a kapu felé én meg nem engedem hanem lefogom

nem tom hogy tudnám leszoktatni erről...minden nap elvinném sétálni csak meg kéne nevelnem...valami ötlet a húzás ellen??


2011. jún. 21. 15:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
ide kutyaiskola kell. amugy a kennel miatt van, mozogni szeretne egy nagyon nagyot. egy napra engedjétek ki a kenelből, hadd rohangásszon. én többet nem tudok mondani, lehet ez a megoldás a bajnak, hogy nem tud szaladgálni..
2011. jún. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Neszivass ***** válasza:
73%

Sajnos a tapasztalat azt mutatja, hogy ezen kizárólag csak a kutyaiskola segít. Egy párhetes tréning, kb. 20-30eFt és máris "élhető" lesz a háziállat.

Önerőből nem fog menni.

2011. jún. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
51%

Ha nem érzed magad elég tapasztaltnak akkor kutya iskola!

Ha jártas vagy a kiképzésben akkor jutalomfalat és rengeteg mozgás!

Esetleg annyi ötletem van, hogy valahova kiviszitek a kutyát ami bazi nagy terület és be van kerítve! és ott biciklivel vagy quovaddal hívjátok magatok után mert ha egyszer jól kifutja magát akkor utána könnyebb.

Vagy ha ez nem megoldható akkor baromira hosszú pórázzal ha pl a foci pályára felengednek hagyd hosszúra a pórázt és és fuss vele!

Más ötletem nincs! De a legjobb lenne a kutyaiskola!!

Remélem segítettem! :))

2011. jún. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Miután kirohangálta magát a kertben és kellőképp elfáradt akkor vidd el sétálni.

Mikor gyalogoltok tartsd rövid pórázon -ha tudod- hogy mindig a lábad mellett menjen...ha behúz akkor állj meg és addig ne mozduljatok amíg le nem higgad. Ha kell lépésenként ismételjétek ezt meg. Nem mondom hogy máról -holnapra de egy idő után megszokja melletted menjen. amikor megcsinálja nyugodtan simogasd és dicsérd meg. Amikor meg húz akkor szólj rá hangosan (de ne hisztisen, hanem inkább parancsolóan :) ) hogy : Nem!.

kerüld a fizikai erőszakot és ez alatt a szöges pórázt is értem mert abból baja is lehet és egyáltalán nem biztos hogy visszafogja magát tőle.

ja és ne rángasd a pórázát, mert abból baja lehet és valószínű hogy ellen akar tartani és csak még jobban fog majd húzni

2011. jún. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
mondjuk szerintem ha pár napig minden nap elviszem sétálni jó hosszú távra akkor megszokja hogy nem kell annyira húznia mert így is menni fogunk...de a hosszú köteles módszert is megprópálom
2011. jún. 21. 15:41
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Amikor idegen van bezárhatjátok, de a kutyus érdekeit kéne fiyelembe venni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Szoval amikor nem jön idegen, engedd ki, ha lehet egész napra, sokkal normálisabb lesz!!! Te is elkezdenél rohangálni, ha a szüleid egy wc-ben tartanának, és csak néha néha engednének ki!
2011. jún. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne vidd ki az utcára, amíg nem fogad szót! És ne fizikai erővel próbálj rá hatni, mert úgyis ő az erősebb! A tekintélyedet kell olyan szintre feltornászni, hogy ne akarja az erejét alkalmazni a szavaddal szemben! Első körben például állíts fel egy olyan szabályt, hogy amikor kinyitod a kennel ajtaját, akkor ő nem jöhet ki. Nem azért, mert erővel visszatartod, hanem azért, mert mert nem adtál rá engedélyt. Baromi határozottan beállsz a nyitott ajtóba, és amint megindul feléd, visszazavarod. Te birtoklod az ajtót és ő nem léphet át rajta. Amikor már megy úgy is, hogy nem az ajtóban állsz, hanem távolabb, akkor engedélyt adsz neki arra, hogy kijöjjön és hívod. (Ezt kivétel nélkül minden egyes alkalommal, amikor kiengeded.) Sokat segíthet, ha innentől kezdve minden étkezésnél csak kézből adsz neki enni és minden falatért megdolgoztatod. Ül, fekszik, áll, lábnál követ, szemkontaktus, vagy bármi egyszerű dolog, de nincs "ingyen kaja"! Most jó idő van, csinálhatsz otthon "japán vacsorát" is: megterítessz magadnak a földön mondjuk egy pokrócon, leülsz és megeszegeted a kajádat úgy, hogy a kutya nem mehet a közeledbe, mondjuk nem léphet a pokrócra. Ha rálép, elzavarod. Amikor már kerítésen belül kezelhető, akkor lehet vele utcára menni.

Könyvek:

Korom Gábor - Neked ugatok

Jan Fennel - Kutyapszichologia

*****

[link]

Ha egyedül nem megy (gyanítom, hogy nem fog menni), akkor viszont keress fel egy kutyasulit!



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. jún. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is ugyanebben a szituációban voltam annak idején, mint te, kedves kérdező! Kutyaiskola meg a környékünkön nincs, pénzem sem lett volna rá. És az én kutyusom is 4-5 éves volt akkor. Németjuhász kan, tehát ereje és mozgásigénye volt.

Hallgass a 15:39-esre, mert kb szóról szóra azt írta le, amit én csináltam. A nyári szünet elején kezdtem el foglalkozni vele, szeptemberre már nagyon ügyes volt. Délutánonként kiengedtem a kennelből, rohangált, mint a háborodott. Sétálni estefelé indultunk csak, addig volt ideje kifáradni bőven. Persze mikor megindultunk, akkor is húzott nagyon. Ekkor jött a rövid póráz és az, hogy ha kellett, 3 lépésenként megálltunk. Végig beszéltem hozzá közben, ha ügyes volt, akkor dicsértem, megpaskoltam a lapockáját. Hosszú sétákra mentünk, hogy jól kifáradjon, és akkor hazafelé már nagyon szépen jött mellettem, ilyenkor mindig több dicséretet kapott. Kis településen élünk, de amerre sétálni tudom vinni, az meglehetősen forgalmas hely. Könnyen belerázódott abba is, hogy ha autó jött, akkor le kell jönnie velem szépen az útról a fűbe, ott kell állnia mellettem, amíg az autó továbbmegy, de olyankor közben szaglászhat.

Most 12 éves a kutyus és a legjobb sétapartner a világon :)

2011. jún. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Az ősöknek üzenem, hogy nem kéne 2X2 méteres területen bezárva tartani a kutyát. Nem csoda, ha örül a kiszabadulásnak. Engedjétek szabadon az udvaron, le fog nyugodni. Az ősöket meg irasd be Cesar Milanhoz.
2011. jún. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nagyon energikus kutyád van, első körben fáraszt ki a kertben, labdázz vele, rongyozz, amit szeret. Pár nap pórázon sétálástól nem fog megnyugodni, erre mérget vehetsz.

A legjobb megoldás tényleg egy kutyaiskola, mert nagyon sokmindent kéne elmagyaráznunk, hogy mindent megérts és alkalmazza, arra pedig nem elég ez az oldal.

Merre laksz? Csak hogy tudjunk ajánlani kutyasulit.

2011. jún. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!