Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border Collie meg tud hízni...

Border Collie meg tud hízni ha túletetjük? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van itt a közelben egy és nagyon gyanús, hogy senki nem eteti. Elkezdtem egy hete etetni és sok mindenkivel beszéltem róla. Ma jön egy ismerős ismerőse, hogy ő beszélt a kutya tulajdonosával és a kutyát minden nap etetik állítólag. Amikor elkezdtem etetni akkor a száraz kenyeret is megette, nem volt másom itthon. Erre azt mondta, hogy ez ilyen fajta, bármit bármilyen mennyiségben megeszik és nem hízik.

Igaz ez?


2011. jún. 21. 16:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Minden kutya elhízik ha túletetik.
2011. jún. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Na ez jópofa. Nekünk is van egy munkavonalú Borderünk és olyan vékony, hogy ránk is gyanakodtak már, hogy nem etetjük rendesen. Hozzáteszem kb. 20 %-kal több kaját kap, mint a nála kb. másfélszer nagyobb keverékünk.

Az meg, hogy megette a száraz kenyeret, nem jelent semmit. A miénk is megenne mindig mindent.


Szóval igen, igaz lehet.

2011. jún. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló!

És ha most duplán lesz etetve akkor sem fog meghízni? Nem terelő kutya, kint lakik ezen az elhagyott tanyán egy bokorban 3 macskával és egy csirkével. Nincs megkötve, de nem megy el. Állítólag az előző tulaj hagyta ott az állatokat az új tulajra. Én viszont soha nem látok ott senkit. Tanyaszomszédunk.


Nem akarok senkit ártatlanul megvádolni, de azt sem akarom, hogy az a kutya rám legyen utalva. Van, hogy 6 hétig sem vagyunk itthon a télen.- Akkor ki eteti majd szegényt ha nem leszek itt?


Szóval csak biztosra akarok menni. Beszéltem állatmentőkkel, nekik is azt mondtam, hogy addig nem akarok bejelentést tenni amíg nem tudom, hogy tényleg elhanyagolják. De ott a srác azt mondta a telefonban, hogy 2 hét alatt legkésőbb meglátszik rajta ha duplán etetjük.

2011. jún. 21. 16:38
 4/10 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy nem laknak ott, mert az ingatlan nincs lakható állapotban, se ajtók, se semmi. Tiszta rom minden.
2011. jún. 21. 16:40
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ebben az esetben 5 percet nem kell várni arra, hogy előkerüljön a gazdája.

Hívd a legközelebbi menhelyet vagy az angol pásztorkutya mentőket, de ne kísérletezett hetekig azok, hogy mi történik nyomorult kutyával. Attól hogy hízik attól még sem az elhanyagoltsága, sem a bokorban lakása nem fog változni.

2011. jún. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

" Ma jön egy ismerős ismerőse, hogy ő beszélt a kutya tulajdonosával és a kutyát minden nap etetik állítólag."


nem eteti azt rajtad kívűl senki...ez akkora kamu,nehogy el hidd!!!


kapásból a saját példámat tudom mondani:

Após hozott egy kutyát,de feltűnt hogy alig kap enni,így ezt a szerepet átvállaltam.apósom elég sokáig azt hangoztatta,hogy milyen jó a kutyának,duplán etetik!!!Ó persze,az nem etetés,hogy heti 1x odadob neki egy kis vizezett kenyeret...volt is belőle balhé rendesen.


meg főleg hogy nem is az övé,hanem úgy örökölte,így főleg nem érdekli...mert ha számítana is valamit,akkor legalább egy házat össze dobott volna,nem pedig a bokorban lenne.

szerintem vitesd el az állatvédőkkel,úgyis mindenképp el kell,ha nem most,akkor majd télen.

2011. jún. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

előző vagyok:

kijavítanám magam:

inkább most vitesd el,hisz ahogy írtam,mindenképp el kell,de inkább most,mint télen,ne szenvedjen szegény kutya!

2011. jún. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Azok alapján amiket utóbb leírtál, tényleg elég gyanús.
2011. jún. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Oké, köszi mindenkinek. Figyelem, most már vettem neki 10 kiló tápot, ha elfogyott, látom, mi változott.
2011. jún. 21. 18:06
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezzel még mindig nem oldódott meg semmi.
2011. jún. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!