Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam a kutyámat...

Hogyan szoktassam a kutyámat a pórázra?

Figyelt kérdés
Egy szobakutyáról beszélünk.Egy kertesházban lakunk,és elég sokat van kint,de ha megyünk nyaralni én magammal akarom vinni,és rákell szoktatni a pórázra,mert ha ölben visszük van olyan bolond hogy kiugrik.Most elkezdtem rászoktatni,azzal,hogy megparancsolom neki hogy "ül!" aztán hogy ne kezdjen el összevissza tekeregni (mert azt csinálja) az orra közelébe teszek egy falatkát, amit tartok, hogy en tudja elvenni, én addig rárakom a pórázt, és a falatot odaadom neki.Amikor felállok, ő elkezdi a pórázt rágni, és megint tekereg,Ezért először egy falatkát raktam a kezemben, hogy azt figyelje ne a pórázt, és úgy ahogy mentem jött utánam.Aztán ezt 3x megcsináltam, hogy ott volta kezemben a falat, aztán elraktam.Aztán úgy csináltam mintha lenne a kezemben, és úgy is jött, és amikor megálltam, adtam neki jutalomfalatot.Ez a módszer jó? kérlek adjatok ötletet!!!!!
2011. jún. 22. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:
A módszered jó. legyen rajta sokszor a póráz, akkor is, mikor bent van, így hozzá fog szokni.
2011. jún. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Ez teljesen jó. Esetleg még azt is csinálhatod, hogy evés előtt teszed rá a pórázt, és rögtön ráküldöd a kajára. Aztán hagyd, hogy kicsit húzza maga után, hátha akkor már nem érdekli. Elsőre ne akard irányítgatni vele, szokja meg, hogy ott lóg valami, aztán majd utána.


És ha már pórázra szoktatod, szokj rá te is a rendszeres sétára, arra a kerti kutyának is szüksége van!!!

2011. jún. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 D.O.81 ***** válasza:
72%

Fogod a nyakörvet magadhoz hívod és miközben dícséred, hogy teljesítette a feladatot rárakod a hámot, vagy nyakörvet, majd ezért is megdícséred. Mikor rá akarod rakni a pórázt és behívásodat teljesíti, megdícséred és rárakod a pórázt és ismét dícséret. Amikor mentek sétálni és el akar kezdeni tekeregni, pórázt rágni, akkor nincs megállás mész tovább. megállás csak akkor van, ha úgy döntesz, hogy megállsz és nem, akkor van, amikor ő dönt úgy, hogy megáll. Jutifalathoz csak annyit, hogy a falkában, ha valamit jól csinál, azért nem szokott a falkavezér jutalmat adni, de ha nem úgy cselekedett, azért megkapta a magáét.


Üdv!

2011. jún. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

D.O. 81.


Szerencsére a kutya ma már nem vadállat, és nem is falkában él, hanem családban, ahol elismerik, és megjutalmazzák az elvárt viselkedéseket. Nagyon nem tetszik a hozzáállásod, már több kérdésnél is láttam.


Én sosem nevelnék azzal a módszerrel kutyát, aminek az a lényege, hogy nem kapsz büntetést (nyakörv rántást, lenyomást) ha megcsinálod amit mondok. Hidd el, gyorsabban is megtanulja, ha inkább jutalmat kap a jóért, mint büntetést a semmiért, vagy a rosszért.

Hogy te hogyan neveld a kutyádat, az a te dolgod, de nagyon nem tetszik, hogy másokra is rá akarod erőltetni a konzervatív módszereidet.


Az egy dolog, hogy bizony vezetővé kell válni a kutya szemében, és a neveléshez elengedhetetlen a büntetés is, de a tanításnál az a célom, hogy a kutya minél lelkesebben, minél gyorsabban dolgozzon vele, és akarjon, szeressen tanulni, neki is szórakozás legyen, nem csak nekem. Ezt persze el lehet érni úgy is, hogy sosem kap figyelmet a kutya, csak amikor tanulás van és akkor valóban a figyelem a jutalom, de a mai emberek többsége nem azért tart kutyát, hogy leakassza a szögről, ha akar tőle valamit, hanem azért mert egy társat szeretne maga mellett, akinek a figyelem jár, és a jutalmat kell csak kiérdemelnie.

2011. jún. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a kommenteket,ez is nagy segítség lesz!Eddig elértem vele addig, hogy a házban rám figyel,és szokszor nem figyel a pórázra.És még egy kérdés a témához kötődően,mit csináljak, ha elkezd ugrálni? összevissza ugrál,és ráncigálja magát, leakarja szedni a pórázt amikor megálllok, de csak néha. Ilyenkor úgy félek hoyg megfotja magát, és magamra akarom terelni a figyelmét,de nagyon nem sikerür.
2011. jún. 22. 18:54
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtatok kommentet,már nagyon jól haladunk, és csak tegnap kezdtem el tanítani!Már az útón is tudunk menni :) köszönöm a segítséget!
2011. jún. 23. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!