Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ausztrál juhászkutyát szeretné...

Ausztrál juhászkutyát szeretnék. De honnan?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta nézegetem az ausztrál juhászokat. Nem sok kennel van az országban. Össz 4 olyan van ahol szoktak kölyök lenni. Kettőt kizártam mert egyáltalán nem tetszenek a kutyáik.

Ez a kettő maradt:

[link]

[link]

Ti melyiket választanátok? A Silver Dream kennelben több esélyem van, hogy hamarabb lesz kiskutya de a Kaleido Star nagyon szimpatikusnak tűnik de még csak 1 szukájuk van így mivel most van alom egy ideig biztos nem lesz újra kölyök.

Nagyon tanácstalan vagyok mert a kutyák mind a két kennelben tetszenek és úgy látom, hogy a Kaleido ban is silver Dream os kutyák vannak. Viszont kiállításon már szinte minden aussie tenyésztővel találkoztam és ennek a tulajdonosa volt a legszimpatikusabb.


2011. jún. 24. 22:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Silver Dream-ot választanám .. De azért gondold meg
2011. jún. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én tutira lecsapnék arra a kis kanra a Kaleidonál, aki még megvan. Nagyon fáj érte a szívem, már hetek óta figyelem, de nincs helyem... A kennelt régóta figyelem, igaz elég fiatal, de tetszik amit csinál és hát mindenki elkezdte valahogy egyszer, nem?
2011. jún. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam a kanra de a tenyésztő lebeszélt, van két gyerekem az egyik 4 a másik 2 éves és szerinte a kan az átlagosnál is sokkal élénkebb kiskutya. Nem merném bevállalni...
2011. jún. 24. 23:01
 4/7 anonim ***** válasza:
A Kaleido nekem is abszolút szimpatikus, de a silver dream is jó kennel nagyon. Én a kaleidotól vennék az biztos, várj még a következő alomra, addig is olvasgass az ausztrálokról és tanulj róluk még pluszba dolgokat, vagy csak úgy általánosan a kutyázásról is. Mielőtt megkaptam volna az aussie-mat még volt hátra 2hónap és azalatt nagyon sok mindent tanultam pedig azthidtem hogy már felkészült vagyok :)
2011. jún. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem én is a Kaleoido Starból vennék, bár a Silver Dream sokkal híresebb, rengeteg ott a kutya, nem hiszem, hogy a kölykök annyi törődést kapnának, mint egy kisebb kennelben. A kutyák itt is, ott is szépek, ugyan az a vérvonal, szóval ilyen szempontból mindegy honnan veszed.

A Kaleido-ban nem hiszem, hogy 1-2 éven belül lenne kiskutya, ha nem akarsz ennyit várni, akkor vegyél a Silver Dreamből, mert az is gyakorlatilag ugyan olyan jó.

2011. jún. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a Silver Dream-ből tervezek majd kicsit,gyönyörűek a kutyáik,s bár a tenyésztő hölggyel csak egyszer találkoztam,szimpatikusnak tűnik...Igaz,hallottam ezt is,azt is.Ők már évtizedek óta tenyésztenek,van elég tapasztalatuk,ami nálam nagy előny.
2011. jún. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sokat gondolkodtam és jövőre ha lesznek kicsik veszek a Kaleido ból egy kiskutyát.

Mikor a tenyésztővel beszéltem mesélte, hogy a kicsiket speciális módszerekkel nevelik (néhány naposan különböző ingereknek teszik ki őket, hogy felnőve stabilabb legyen az idegrendszerük...már nem emlékszem a módszer nevére de nagyon érdekes volt) a kicsiket ha a gazdi külön nem kéri, hogy 8 hetesen vigyék el akkor 12 hétig maradnak, addigra megkapják minden oltásukat megtanulnak pórázon sétálni és alap parancsszavakat, leszűrik őket szembetegségekre meg egy csomó ilyesmit mesélt és ez nekem nagyon bejött...úgy érzem innen jobb kutyám lehetne még ha várnom is kell rá...meg az is tetszett, hogy mikor a kan után érdeklődtem akkor nem rábeszélt hanem meghallgatta az igényeimet és lebeszélt a döntésről. Azért köszönöm mindenkinek a válaszokat:)

2011. jún. 26. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!