Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler, Németjuhász, vagy...

Rottweiler, Németjuhász, vagy Dobermann?

Figyelt kérdés
Remek házőrzőre,hűséges ebre, sporttársra lenne szükségem.Melyiket válasszam?
2011. jún. 25. 11:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

A dobermann és a rottweiler ---> nem ajánlott kezdő kutyatartónak.

A német juhászkutyával viszont könnyebb dolgod lenne, mégha kezdő kutyatartó is vagy.



A család védelmezője


A Német Juhászkutya az egyik legismertebb fajta a Földön. Nemes a megjelenésében és viselkedésében, mozgékony és intelligens, erős és bátor fajta. A Német Juhászkutya emellett kiváló családi kutya is. Jól tanítható, engedelmes, jól beilleszkedik a családba, a gyermekeknek kiváló játszótárs.


A fajta a XIX sz. végén robbant be a köztudatba, köszönhetően Max von Stephanitz kapitány erőfeszítésének. 1899-ben egy kutyakiállításon pillantott meg egy pásztorkutyát, amit meg is vásárolt és nem sokkal ezután megalapította a Német Juhászkutya Klubbot (Verein für Deutsche Schäferhunde SV).

A háború során több, mint 50.000 kutya alapozta meg a fajta jó hírnevét a háború során szolgálatteljesítés közben, működtek a vöröskereszt fennhatósága alatt, dolgoztak hírvivőként, mentőkutyaként, teherhordóként, valamint őrző-védőként is. A háborúból hazatérők gyakran vitték magukkal bámulatos négylábú társukat és hihetetlen népszerűvé vált a fajta több országban is.

Ezt példázza az, hogy mindössze 7 évvel az angol kennel klub 1919-es megalakulása után 1926-ban az induló 54-es kutyalétszám felszökött 8058-ra.

Mára a Német Juhászkutya testesíti meg a munkakutya alaptípusát. Nyomozóhatóságoktól a büntetés végrehajtásig rengeteg helyen használják kiváló képességei miatt, mint például a: jó nyomkövető, apportírozó, örző-védő, kábítószer kereső és jó kutató-mentő képesség.

Azonban ennek a nagyszerű társnak gyakran érzékeny az emésztőrendszere -->(én az eukanuba Német Juhászkutya Fajtatápot ajánlom). Fontos még, hogy megfelelő helyről vegyed meg a kiskutyádat, mert hajlamos csípődiszpláziára.

Van itt egy link, ahol mégtöbbet megtudhatsz róluk:

http://www.youtube.com/watch?hl=hu&v=Vo079WWFNAk

2011. jún. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Megint én!

itt van még egy link:

[link]

2011. jún. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ha hűséges és házőrző kell meg jó sporttárs, akkor nem ebből a háromból mondanék... De ha csak ebből a háromból, akkor a német juhászt mondanám, de én személy szerint a közép-ázsiai juhászt tartom ilyenekre a legalkalmasabbnak.
2011. jún. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
A német juhász a legjobb!!!
2011. jún. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

Egyértemű: Németjuhász! :)


Szerintem a Rottweiler túl ijesztő, a Doberman pedig túl idegen számomra. (lehet csak előítélet)

2011. jún. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Doberman
2011. jún. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nézz körül külömböző menhelyek honlapján vagy látogass el egybe személyesen, sok helyen vannak ilyen fajta kutyusok, és meg tudod érdeklődni, hogy milyen tulajdonságaik vannak, hogy neked megfelelő kutyust találj :) Vagy ha köjköt akarsz azt is találhatsz, itt pl van néhány:

[link]

Itt pedig fajták szerint kereshetsz:

[link]

Remélem segítettem :)

2011. jún. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 dzseni100 ***** válasza:
Én azt tanácsolom hogy ha van sok időd akkor rottweiler mert nevelni kell mert ha nem lessz megnevelve megjárod hidd el nekem 2 tő is van.
2011. jún. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én nem nagyon szeretem a németjuhászt,de ha nem volt még nagy kutyád akkor azt ajánlom.A dobermann akkor jó választás,ha eleinte sokat tudsz vele foglalkozni,mert a szocializációjára nagyon sok időt kell fordítani,mert ha úgy érzi,hogy nem te vagy a falkavezér akkor pokol lesz vele élni.A rottweilert semmiképpen nem ajánlom neked,mert ahhoz nagyon tapasztalt kutyatartónak kell lenni.Ez a kutya nagyon okos,tudnia kell mikor kapcsoljon támadóba,mikor ne,kivel legyen barátságos,stb.
2011. jún. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ez az összes kutyuba megvan.:) Mindegyik nagyon jó kutya!
2011. jún. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!