Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eltökélt gazdi? Van egy 6...

Lee12 kérdése:

Eltökélt gazdi? Van egy 6 éves németjuhász-rottweiler kutyám. Elég neveletlen de most elhatároztam hogy megnevelem Azzal kezdtem hogy 2naponta elviszem sétálni egy jó 10 km-ert elsétálunk mindig

Figyelt kérdés

Csak az a baj hogy a kapunál megőrül és annyira akar menni mint egy őrült és az első 50 méteren húz én meg futok utána majd elkezd szaglászni és megnyugszik

ez gondolom a falkavezérség miatt van mert magát hiszi annak

...utánajártam és azt tanácsolták hogy séta előtt fárasszam ki labdázással...csak itt is az a probléma hogy 2 labda kell hozzá mivel ha eldobom a labdát akkor visszahozza de elvenni nem tudom mert akkor fenyegetően morog rám...így 2 labda kell hozzá

úgyhogy most elhatároztam hogy több hónapon át megpróbálom megnevelni..

nem késtem el egy kicsit?

valamint hogy a nevelés alatt ezek tanítsam meg neki:ül fekszik marad lábhoz?

és ha igen akkor ezeket hogyan lehet megtanítani?

az ülnél gondolom lenyomom a farát és közben mondom hogy ül és ha leült(a nyomás miatt) akkor adok neki jutalomfalatot(virslit)

de a többit hogy tanítsam meg?

bocsi hogy hosszú lett a kérdés de most nagyon eltökéltem magam

előre is köszi:) amúgy 15 éves vagyok és ő az első kutyám


2011. júl. 21. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Neveléshez: *****

Tanításhoz: *****

Ennél bővebben és jobba, érthetőbben mi sem fogjuk tudni leírni.


Esetleg még olvasd el Cesat könyvét, a Neked ugatokot, a másik Jan Fennel könyvet, a Klikket.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. júl. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekunk egy 8 éves németjuhászunk van,nem volt vele soha foglalkozva,ugye én kicsi voltam amikor idejött hozzánk.Sosem tudtam elvinni sétálni annyira húzott,aztán olyan fél évvel ezelőtt döntöttem el hogy nem érdekel mennyire húz,elviszem sétálni.Nekem még mindig nagyon be van bolondulva ha meglátja a pórázt és nagyon húz,de ilyenkor rávágok egy kicsit a pofájára és kicsit észhet tér.én nekem úgy hagyja abba a húzást hogy miközben megyünk akkor azt csinálom hogy a jobb lábammal(és bal kezemben van a póráz) kilépek egy nagyot és magammal rántom a kutyát is,fél perc se kell és olyan szépen jön hogy mindenki csak ámul.Lehet hogy neked bevállna az hogy rárakod a porázt,leulteted és megvárod amíg megnyugszik,az én kutyámnál ez nem működik.Az nagyon fontos hogy a feje a lábad mellett legyen miközben mentek,szval te vezeted őt és nem ő téged.Egyébként az én kutyám csak nekem adja oda az eldobott labdát,aztoa amiota foglalkozom vele.Nem tudom hogy neked ezek bevállnának-e mert írtad hogy van hogy megmorog,a miénk még életében nem morgott meg senkit a családban.Bocsi pár helyen az ékezetek miatt.
2011. júl. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Először is, ezeket tartsd be:


[link]


Ezután pedig fontos, hogy labdázásnál nem kell két labda, egyszerűen ne engedd hogy megmorogjon, mert ahányszor hagyod, mindig érezteted vele hogy ő van fölényben!

Ha rádmorog, húzz rá egyet az orrára vagy a fenekére, fordítsd neki hátat és hagyd ott, közösítsd ki, egész nap ne szólj hozzá, de erről olvashatsz a fenti linken. Ha húz fordulj a másik irányba, ne hagyd hogy ő irányítsa merre mentek. Ha ezeket megtanulta,szépen sétál és elfogad vezetőnek jöhetnek az alap parancsszavak,ezekről bárhol olvashatsz hogy hogyan kell neki megtanítani, ott a gugli.

2011. júl. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
napi séta legyen, és te is lény nyugodt és határozott, és addig ne indulj el, amég le nem nyugszik, ha kell várj 1 órát
2011. júl. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
de akkor addig ne tanítsam ameddig nem tart falkavezérnek?
2011. júl. 21. 15:48
 6/10 anonim ***** válasza:

Dehogyisnem tanítsd is, meg mozgasd is. Könnyebb lesz a dominancia kérdésekkel foglalkozni, ha a kutya fizikailag is meg szellemileg is el van fárasztva rendszeresen. Igyekezz a lehető legfáradtabban tartani, úgy a legkisebb az esély arra, hogy hibázzon és büntetned kelljen. Feltételezem, hogy nem tudsz jól kivitelezni egy büntetést, tehát jobb, ha inkább elkerülöd az olyan szitukat, amikben büntetni kell.


Ehhez meg inkább napi két séta kell, mint kétnaponta egy.

2011. júl. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ültetni úgy tanítsd meg hogy tartsd a virslit a kezedben(jó magasan) és várd meg még megnyugszik és leül magtól.Ekkor mond neki gyorsan az ülj parancsszót és add oda a virslit.Ezt 10-20 naponta egy hétig és 100% hoogy tudja majd.e 10-20 ne egymás után csináld hanem 5 utánna tanítsd fektetni 5-ször utánna megin 5-ször ültetni...Na valahogy így
2011. júl. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

07-21 15:48

Ha arra vársz, hogy csak úgy falkavezér leszel, akkor sok víz fog lefolyni a Dunán és Te még mindig csak várni fogsz.

Azzal, hogy tanítod, elvárod, majd megköveteled tőle, hogy megtegye, amit akarsz,Már közelítesz az olyannyira óhajtott falkavezérséghez.

2011. júl. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem is ez volt a problémám,és az ami ezt megoldotta ez volt: Nem tartottam a kezemben pórázt,hogy ne legyen izgatott a kutya.Kb 1 méterre a kaputól leültettem(nem kell ehhez tudnia parancsszót,egyszerűen a testbeszédeddel közlöd vele,hogy adjon teret neked).Elkezdtem rázogatni a kilincset hogy hozzászokjon,mert ettől is izgatottá válnak a kutyák ilyenkor.Amikor már láttam rajta,hogy ,,hozzászokott" a hanghoz és megnyugodott,egy kis résnyire kinyitottam a kaput.Ilyenkor számítani kell rá,hogy megint felmegy benne a pumpa és a kapu felé rohan.Az enyém is ezt tette.Ilyenkor csapd be gyorsan az ajtót,és követelj magadnak újból teret.Megint nyisd ki az ajtót,ha újra megindul ismételd meg a műveletet.Amikor már viszonylag nyugodt és nem rohan azonnal a kapu felé,nyisd ki még jobban,és !!nagyon!! magabiztosan kezdj el hátrafelé menetben kimenni(erre azért van szükség,hogy közben láthasd mit csinál a kutya,és ha megindul megállíthasd,mert ha háttal neki mész ki a kapun kisurran,és akkor már visszakézből ő irányít).!Mindig te! menj ki először a kapun.A legeslegjobb amit tehetsz,hogy amikor már kiléptél rajta,még mindig nem engeded meg a kutyának,hogy kimenjen.Várj legalább 10 másodpercet,aztán hívd ki magadhoz.Ne használj pórázt,mert atomra húzni fog.Ki kell fárasztani,erre pedig a legjobb megoldás- a bicikli. Olyan gyorsan menj vele amennyire csak tudsz,ha látod,hogy fárad a kutya belassíthatsz picit.20 percet is simán futtathatod bicajjal.Ha már kifáradt,csak azután tedd rá szépen a pórázt és tanítsd sétálni,mert ilyenkor tudsz hatni az elméjére.Amíg nem fárasztod ki,addig semmi esélyed.Azt javaslom ne is sétáltasd(sétáltathatod te bármennyit,a te tempódban soha nem fog elfáradni,az én kutyám is csak egy jó háromnegyed órás sprintelés,és negyed óra séta/kocogás mellett fárad el),mindig menj vele bicajjal.Az én kutyám ezzel a módszerrel 3 nap alatt tökéletesen sétált mellettem,pórázzal vagy anélkül.Igaz,néha kicsit megelőz,amikor már futna,de akkor is egyfolytában hátranézeget,hogy mi van velem,és ha azt látja túlságosan is lehagyott megvár.



Amit tudni kell,hogy az én kutyám 5 éves,Golden Retriever hatalmas energiákkal,én meg a 13 éves fejemmel és 51 kg-ommal megtanítottam rendesen sétálni(kb 4 hómapja).Mióta a séta megy,azóta mindenben kivétel nélkül engedelmeskedik nekem.A séták során SOHA ne idegeskedj,legyél mindig nyugodt,ha meglátsz egy másik kutyát akkor meg pláne ne pánikolj,mert ha ezt teszed akkor ráragad a kutyádra is és ímé, ebből születik a verekedés.


Ha hiszed,ha nem,a legfontosabb pont a sétáltatásnál az,amikor kiléptek a kapun!Úgy hiszem erre kell a legtöbb figyelmet fordítani,hiszen ha ennél a pontnál nem veszed át az irányítást,akkor az egész séta során a kutya fog irányítani téged.Ne várd,hogy hipp-hopp menni fog.Az első alkalomkor nekem fél órámba telt egyáltalán kijutni.Ma már,hogy én vagyok a falkavezér,még így is 10 percbe telik.


Ajánlom figyelmedbe Cesar Millant,leginkább az ő tanácsainak köszönhetően fulladt sikerbe a próbálkozásom.Bár a ,,műveletet" saját magam találtam ki. :P


Itt van Cesar beszámolóiról pár videó,nem mondanám unalmasnak,van benne jó néhány szórakoztató dolog:

[link]



Sok sikert!

2011. júl. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem volt egy NAGYON makacs tacsim és csak a jutifal tudtuk tanítani.úgyhogy ha a kutyád szereti a jutifalit akkor azt javaslom!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2011. júl. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!