Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » AMSTAFF gazdiktól kérhetnék...

AMSTAFF gazdiktól kérhetnék egy kis segítséget?

Figyelt kérdés
Az imént egy oldalon az amstaffokról olvastam, és eléggé meglepődtem azon a mondaton, hogy Magyarországon egy 97-es törvény értelmében amstaffot törzskönyv nélkül tilos tartani és pároztatni is...(azthiszem esetleg ivartalanítva lehetne tartani)..Nos én nemakarom elhinni hogy mindenkinek van felesleges 100 ezer forintja törzskönyvre...utána pár oldalt végignéztem eladó amstaffik után és nyilván a 90%uk-nak nem volt törzskönyve de még a szüleiknek sem! Most ez akkor hogy van? Az én amstaffimnak sincs törzskönyve de egyszer valaki becsöngetne hogy helló törzskönyv? és akkor ha nincs elveszik tőlem? egy törzskönyves kutya mivel több mint az enyém??? A világért el nem cserélném semmilyen másra lehet akárhány papírja meg vérvonala..
2011. jún. 25. 16:00
1 2
 11/12 compactegon ***** válasza:
pit bullnak számít törzskönyv nélkül. tisztában vagyok vele, hogy két külön fajta. nekem is amstaffom van. de sajna ha nincs törzskönyv hiába stafford, pitnek számít.
2011. jún. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

dehogy számít pitnek...

ha nincs törzskönyve, akkor max fajtajellegű kevéréknek számít, nem pitnek!


a pit bulloknak is vezetett leszármazása van (mármint jó esetben), csak nem FCI-s, hanem egyéb szervezetnél regisztrált.

2011. jún. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!