Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet ez az ivartalanítástól?...

Lehet ez az ivartalanítástól? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A kutyám viselkedése megváltozott mióta ivartalanítva lett.Nagyon kiszámíthatatlan.Ha sétálunk,akkor sokszor nem tudom,hogy odakap valaki után,vagy éppen semmit nem fog csinálni.Ma például minden ok nélkül elkapta az egyik szomszéd nadrágját.Nagyon kellemetlen volt,mert előtte nem csinált ilyet.
2011. jún. 26. 18:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Az ivartalanítás nem okoz ilyen jellegű traumát, kivéve ha még friss a dolog. Akkor a kutya érezheti magát veszélyben és kiszolgáltatottan. Az ivartalanítás amúgy pont fordítva hat, tehát pozitívan.. Nyugodtabb lesz, nem őrjöng a hormonoktól, de ehhez el kell telni legalább 3-4 hónapnak. Milyen fajta kutyus? Ha esetleg divatfajta és nem törzskönyves, és nem jó helyről vettétek akkor lehet akár ideggyenge is.
2011. jún. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mopsz és 7 éves.Ivartalanítva pedig 3 hónapja lett. Eddig nem vettem észre nála,hogy baj lenne az idegeivel.
2011. jún. 26. 19:17
 3/10 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy tanácstalan vagyok,mert nem tudom,hogy mi a jobb megoldás.Ha megfeszítem a pórázt mikor "olyan veszély" közeledik,az mások szerint nem jó,mert feszélyezheti a kutyámat.Ha elengedem,akkor egy nagyobb testű ebnek is nekimegy.Múltkor például egy szetter volt az áldozat.
2011. jún. 26. 19:20
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
A kutyasétáltatáshoz nem szükséges a szájkosár??? Akkor nem tud elkapni senkit se.
2011. jún. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
mopszra nem tudom,hogy hogyan tudnék rakni... amúgy azért nem úgy kell elképzelni,hogy egy vérengző fenevad a kutyám
2011. jún. 26. 19:34
 6/10 anonim ***** válasza:
Szájkosár? Egy Mopszra? Jézusom.. Első válaszoló vagyok! Lehet ez egy átmeneti kritikus időszak, most ürülnek a hormonjai, most megy végbe a változás. Valószínűleg átmeneti lesz nála a dolog, de mindenesetre fegyelmezd ha agresszívan viselkedik, ne vedd természetesnek. Én azt mondom, hogy engedd oda ha a másik kutya nyugodtabb természetű, mert ő csak rá fog szólni, rendre utasítja. Viszont ha agresszívebb kutyával találkoztok, inkább fogd szorosan a lábad mellé és te irányítsd.
2011. jún. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
0%

Nicsak, nicsak!


Most hol vannak az ivartalanítás szószólói?!


Kérdező nem homályosítottak fel az ivartalanítás következményeiről?

Ja persze, hogy nem, mert már az iskolában ezt verik a fejükbe, és a saját pénztárcájuk ellen nem fognak beszélni. Szívjon csak a hülye ügyfél.

Most legalább te is tapasztalhatod, hogy addig ne piszkáld a kutyád szervezetét, amíg nincs valami baja.

Mivel sikerült felborítatnod a kutyád hormonháztartását, ennek itt a látható és tapasztalható következménye!


Sok sikert a további szívásokhoz!

2011. jún. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

semmi köze az ivartalanításhoz hacsak nem annyiban, hogy a gazdi elkényezteti a 'kicsikéjét', nem következetes vele, és ezért a kutyus egyre frusztráltabb és agresszióval próbálja leplezni az ő alkalmatlanságát a vezetésre...így akarja az ember tudtára adni "végre valaki emberfia mutassa meg nekem hogyan kell viselkedni ebben a világban!"

a problémákat, viselkedészavarokat szinte mindig az emberi vezetés hiánya okozza!

2011. jún. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Itt vagyunk kedves 11 %-os! :) Ahelyett hogy itt okoskodsz a semmiről, menj és tanulj még mert badarságokat beszélsz.. Szerinted az állatorvosoknak mi hasznuk az ivartalanításból? Ha ennyire a saját tárcájuknak akarnának jót tenni akkor pont hogy lebeszélnének róla, mivel az ivaros kutyáknál kialakuló betegségek kezeltetése sokkal több pénzt hozna a konyhára mint az ivartalaníttatás. Ennyit erről! :)
2011. jún. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Te IDIÓTA 9%-os!A kutyámat nem akartam ivartalaníttatni,de szükség volt rá,mivel 3 daganatot vettek ki belőle.
2011. júl. 7. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!