Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám szemében mi jön...

LoveDog kérdése:

A kutyám szemében mi jön létre? A szeme sarkában van, nem az orrhoz közel lévő részben hanem a másik oldalon. Nagyon komoly lehet?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok, imádom a kutyáimat két labrador van... Kérlek segitsetek.. a papámmal mamámmal és anyukámmal lakok mondtam a mamának is és a papának is, hogy vigyük el orvoshoz de egyik sem veszi komolyan..Nézegettem az interneten szerintem harmadik szemhélymirigy előesése lehet a dologban.. de reménykedek, hogy nem az mert sokkal kisebb és a másik oldalon jön létre...
2011. jún. 27. 10:18
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

[link]

Ez egy igenjó oldal.. Ott van egy kiskutya ( de édes... :D) Na ez az amire gondolok ez a harmadik szemhély mirigy előesése... De az én kutyámnak nem ekkora nem piros és nem ezen az oldalon jött létre.. Remélem, hogy nem ez az de úgy megijedtem, hogy csak na.. amikor megláttam, mert eddig soha nem volt ilyesmi, és mindig foglalkozok velük, tanitgatom őket (már amennyire lehet, mert 10-8 évesek, de amikor megkaptam a Lizát 10 éves, akkor én még csak 5-7 éves körül lehettem, nem tudtam vele foglalkozni, kicsi voltam még, aztán jött egy alom abból maradt meg a Lady akinek most ilyen baja vann:( ) és úgy bánt hogy ez történt vele ,amikor a tőlem minden telhetőt megadok nekik, most jön nemsokára a fürdés ha jobb idő lesz, tegnap takaritottam ki a helyüket ésatöbbi ésatöbbi

2011. jún. 27. 11:10
 12/28 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a szemcseppet,hátha beválik.Ha nem javul,akkor azért jó volna egy állatorvos,valahogy próbáld meggyőzni a szüleidet.
2011. jún. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Köszike.. igyekszem :D Bárcsak feltudnám tenni azt a szar képet...áááá és az a csepp mennyibe kerül kb..? 5000ft-alatt? (gondolom..)
2011. jún. 27. 12:02
 14/28 A kérdező kommentje:
Pölö.. Panzi szemcsepp az 530Ft... de ezt kifejezetten olyat kell venni, ami arra a célra alkalmas, vagy van 3 fajt és van olyan hogy gyulladásra, csipára vagy mittomén és csak úgy veszek egyet..? Vagy ezt állatorvosnál kell kérni, vagy van külön kutya(állat)gyógyszertár?
2011. jún. 27. 12:09
 15/28 anonim ***** válasza:
A szemcseppek ára max. 1.000.Sajnos azt nem tudom,hogy pontosan milyen kell,ha tudod,kérdezz meg egy állatorvost.
2011. jún. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Nem tudod, mi a

baja a kutyád szemének, akkor milyen szemcseppet akarsz használni?

2011. jún. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Hát ezért kérdeztem, hogy milyen szemcsepp kell... De majd elmék állatorvoshoz.. Mék szerdán Pestre
2011. jún. 27. 14:38
 18/28 anonim ***** válasza:

Mi sem tudjuk, mi a baja a kutyád szemének, akkor mi alapján ajánlana bárki-bármit. A szem nem játék, hogy bele cseppentem ezt, ha nem jó, akkor majd másikat.

Ha nem tudod elvinni a kutyát, készíts lehetőleg közeli, jó nagy képeket róla. Azt mutasd meg a dokinak.

2011. jún. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Igen én is ezt akarom.. készitettem már ma reggel képet, ide is fel akartam tenni de USB probléma lett.. De szerdán megyünk be Bp.-re és anyával be megyünk egy állatorvoshoz, ott meg akarom mutatni, és a doki majd megmondja, hogy mi a szitu.. Most nem régen is néztem a szemét, szerintem nem olyan vészes, még csak kicsi cucc van a szeme sarkában, nem látszik rosszkedvűnek, és szerintem nem is fáj neki... :D ( kb. 10 perce lett kész a medencéjük) :D A Lady pancsol a Liza sajnos nem :D :(
2011. jún. 27. 20:32
 20/28 anonim ***** válasza:

Azonnal doki, mert a megfelelő időben történő kezeléssel talán visszahúzódik! Napok is számítanak. Semmi házi praktikát ne alkalmazz! Nem akarlak elkeseríteni, de több, mint valószínű, hogy műteni kell. Ha erre kerül a sor, akkor kérdezd meg a dokit, hogy milyen eljárással akarja műteni. Csak akkor engedd, ha az előreeső mirigyet visszavarrja, nem pedig kioperálja. Ez a mirigy látja el a könnytermelés jelentős részét, ha kiveszik száraz szem betegség alakul ki, állandóan, élete végéig csepegtetni kell a szemét és még így is valószínű, hogy évek múlva megvakul. Ellenben, ha visszavarrják, akkor megmarad a könnytermelés.

A mi kutyánk mindkét szemét erre a betegségre kellett műteni. Sajnos!

2011. jún. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!