Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Már lassan félek elvinni...

Már lassan félek elvinni sétálni a kutyám?

Figyelt kérdés
Komolyan annyi a neveletlen kutya itt, vagy csak nekünk van rossz szagunk, már nem is tudom. De póráz nélkül meg szájkosár nélkül hoznak visznek itt olyan kutyákat akik már 50m-ről ránkrajtolnak morogva ugatva a gazda meg csak kiabál utána és nem is foglalkozik vele a kutya, csak jön. Van olyan is aki csak úgy jön, mintha szaglászni akarna na és hirtelen megtépte az enyémet. Múltkor csak egy rövid, egy órás sétára mentünk, és nem túlzok, 5 kutya akart nekünk jönni, úgy kellett elkergetni az egyiket mert már minden határon túl ment. Volt hogy a semmiből ottermett egy kutya rögtön földre döntötte az enyémet és harapni akarta az enyém nyüszített meg a földön fentrengett a gazda meg nem gyözte leoperálni a hülye kutyáját rólunk és bocs bocs bocs bocs... Én meg viszem rendesen pórázon, akkor meg megy az összetekeredés meg minden. Utálom már. Mit lehet csinálni?
2011. jún. 27. 15:17
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
hát ez a 15ben van, de nem hiszem hogy "rendet tudnál tenni" mert ahhoz hatalmas terület sok sok ház egy rakáson sok ember és még több kutya és ilyen kollektíven ez van. nem csak a mi házunkba, úgy a "környéken" pl az a "pumis" eset tőlünk viszonylag messze volt tényleg jópár utcával arrébb, már nem is ismertünk arra senkit, mert még itt nem olyan messze összefut egy két ismerőssel az ember.
2011. jún. 27. 15:46
 12/15 anonim ***** válasza:

nehogy felkapkodd a kutyád, annál nagyobb "kárt" nem tudsz tenni benne, nyilván nem fizikális, hanem inkább viselkedésbeli probléma lesz utána.

paprikaspray, vagy vmi hasonló riasztó eszköz. Ha fiú vagy, és nem túl nagytestű a kutya, egész egyszerűen lerúgnám, akármennyire állatkínzásnak hangozhat, inkább ő, mint én, és/vagy a kutyám.

2011. jún. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 kutyák és macskák ***** válasza:
Én is a rugdosás mellett szavazok, de ne a kutyát, hanem sorra az ilyen b.nkó gazdit.
2011. jún. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
csatlakozom az előttem szólóhoz: rugdosd a támadó kutyát. én egyszer kivittem sétálni a kutyám (csivava-palotapincsi keverék lehet) és felénk jött egy a kinzetéből itélve egy németjuhász keverék én felkaptam a kutyám szépen adtam a támadó kutyának 3 erőteljes rúgást és tartotta a 3m távolságot utánna. azóta se merem kivinni a kutyámat sétálni:/
2011. júl. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én a goldenemmel szoktam sétálni (na őt nem lehet felkapni XD), és sorozatosan megtámadnak minket a kutyák, akiknek simán kinyitják a kaput, hadd futkossanak az utcán (hát köszönöm...). Az enyém olyan kis nyugodt, barátságos, hogy még azt sem támadná meg, aki őt bántja, bebújik mögém. Na ilyenkor előtör a harcias énem (az én kiskutyámat csak nem fogja egy büdös korcs szétmarcangolni?!), és úgy ordítok a döggel, mint a sakál :D komolyan. Ez nagyon hatásos. Még a német juhászok is menekülnek, ha üvölteni kezdek :D pedig azok itt errefelé kemények... És ha messze van még a leendő támadó, akkor kövek, kisebb sziklák, aztán ha jön, akkor meg kell dobni, de nem őt, hanem mondjuk a lába elé. Így meg is ijed, de azért nem lincselnek meg a gondatlan gazdik. :)
2011. júl. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!