Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Hányt a kutyám!...

Segítség! Hányt a kutyám! Most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy kb 1 éves keverék kutyusom. Eddig mindig szinte habzsolta a kaját, imádott enni, szinte kuncsorgott minden egyes falatokért, de tegnap valami megváltozott. Reggel akartam neki adni a szokásos tápot, amit már vagy fél éve eszik és nem fogadta el. Nézte, nézte és arréb sétált. Végül később mégis megette, de csak ímmel-ámmal. Tegnap estefele pedig hányt is kicsit, de csak nyálat, én azt sajnos pont nem láttam, csak anyukám mesélte. Aztán este és reggel rendesen evett, már nem próbálkoztam táppal, inkább konzervet kapott, de azt se ette olyan hévvel mint egyébként. Ma pedig mikor kimentem hozzá, füvet kezdett enni, majd kb két perc múlva az egész füvet kihányta egészben.

Más különben nincs semmi baja, ugyanúgy fut, ugat, játszik, mint eddig, a széklete is normális, talán csak egy kicsit lagymatagabb mint egyébként, ma is 1,5 órát ült az ölemben, ami nem szokása.

Kérdésem: mitől lehet ez? Csak elrontotta a gyomrát? Összeehetett valamit? Csak mert ugye enni azt imád, bárhol, bármikor, bármennyit, szerintem valami olyat ehetett( kerti kutya lévén) amit nem lett volna szabad.

Érdemes idegeskednem, vagy elmúlik? Vigyem el dokihoz? Nagyon féltem, hogy mi baja!

Köszi a válaszokat előre is!


2011. jún. 28. 16:22
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Doki
2011. jún. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

babesia miatt nézd a vizeletét,ha sötétedik,pirosodik,akkor rohanás a dokihoz.

És figyeld. egy nap levertség még lehet akármitől is, de kettőnél én már hívom az orvost.

2011. jún. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 mentalist ***** válasza:
100%
Szerintem el kéne vinned állatorvoshoz bár nem hiszem hogy komoly baja van de ki tudja?
2011. jún. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
NE hallgass az elsőre! ez NEM igaz! A kutyák van, hogy elrontsák a gyomrukat, túleszik magukat, stb... nem kell megijedni, van, hogy te is többet eszel és nem érzed jól magad, és egy kcisit nem kívánod az ételt utána! nekem a kiskutyám /szobakutya/ de kertes házba lakunk, is volt olyan mint a te kutyudnak is, én elvittem az orvoshoz, és szinte kiröhögött az állatdoki -.- nincs semmi baja!! nyugi! :)
2011. jún. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kullancsra tippelek, babesia. Végbelében mért hőmérsékletet nézd. Ha kullancs, az esélyes, hogy magasabb lesz.
2011. jún. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
23%
mondjuk takaríts fel
2011. jún. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Nem kell rögtön eltemetni szegény kutyát!

Az hogy egy napig nincs étvágya és egyszer hányt közel sem jelenti azt hogy babeziás. Ha nem javul vidd el dokihoz.

2011. jún. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Akkor várok még egy kicsit a dologgal! :)
2011. jún. 28. 16:51
 9/10 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy megnyalt egy békát. Ha holnapra sem lesz jobban, szerintem vidd el dokihoz. Biztos, ami biztos, a vizeletét figyeld, hogy barna-e, ha igen, akkor azonnal doki.
2011. jún. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kefírt adhatsz neki, ha lehet kaukázusit, az jó az elrontott gyomorra.
2011. jún. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!