Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jutalmazni a kutyát, és NEM...

Jutalmazni a kutyát, és NEM venni tudomást arról, hogy ROSSZAT tett?

Figyelt kérdés

Mert van olyan könyvem ami azt írja, ha valami jót tett, helyeset, jutalom falat, de ha rosszat, arra ne csinálnuk SEMMIT-

Közbe meg pl Ceasar műsorában nem látom, hogy jutalom falatokkal hízlalná a kutyákat, de ha rosszat tesz, akkor lenyomja a földre, meg büntet.

Melyik a jó?


2011. jún. 28. 22:00
 1/4 anonim ***** válasza:

mind a kettő hatásos, neked kell eldöntened, hogy a pozitív, vagy a negatív megerősítést alkalmazod. Én úgy gondolom, hogy a pozitív megerősítés hatásosabb, a kutyát tanulásra serkenti, míg ha sokszor kikap, könnyebben válhat belőle egy félős kutya.

Azt azonban nem hiszem, hogy a kettő létezhet egymás nélkül. Én legtöbbször pozitív megerősítést használok, tehát amikor jó, jutalmazom, de egy felelős gazda szerintem nem kerülheti el azt, hogy egy két rosszaságot ne büntessen. És itt nem feltétlenül verésre gondolok, hanem pl kirekesztésre, ami egy kutyának fájdalmasabb, mint egy akármekkora ütés.

2011. jún. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért Cesar nem éppen büntetős típus. A büntetés szó már eleve emberi dolog, ő korrigál. Tulajdonképpen nem használ más módszert, mint ami a természetes, vad falkákban is megvan. Az állatok pedig nem ítélkeznek, hogy jót vagy rosszat tett-e a társuk. Nem büntetni kell, hanem jelezni, hogy ez nem kívánatos magatartás. Ez nem egyenlő a büntetéssel. Egyébként pedig a jutalomfalat akkor hatásos megerősítő eszköz, ha valamire meg akarjuk tanítani a kutyát. Cesar műsora pedig éppen a lenevelésről szól. Ha parancsszavakat tanítasz jól beválhat a jutifalat és a klikker is.
2011. jún. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy egyértelmű visszajelzés kell a helyes és a helytelen viselkedésről is, hogy a kutya megtanulja mi az elvárás vele szemben és hogy hol vannak a határok! Tehát a nemkívánt viselkedés figyelmen kívül hagyása sokszor kevés lehet. Például, ha megugat egy embert az utcán, azt le kell állítani, nem lehet figyelmen kívül hagyni! A büntetésnek is megvan a maga módja és ideje, bár nem könnyű jól büntetni, és a nem megfelelő büntetéssel akár árthatunk is.
2011. jún. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

akkor szoktam jutalomfalatot adni a kutyának ha kifejezetten akarok tőle valamit. mondjuk tanítom a helyben maradást, ha megteszi, megkapja a falatját, amíg tanul, aztán meg néha megerősítésképp.

de hogy volt olyan kegyes és nem ugrott fel az ágyra, vagy mert nem döntötte fel a vázát a földön vagy ilyenek azért nem kap, úgy se tudja miért kapná.

csak akkor ha pontosan tudja hogy miért kapja és úgy és azt csinálja amit akarok.

ha meg nem azt csinálja, akkor mondjuk egyszerűen lelököm a kanapéról, megrántom a pórázt vagy egy kicsit seggbepöccentem.

amikor nagyon izgalomban van (néha előfordul) és ugrál akkor rászólok, ő lehasal, ha nem teszi, lenyomom amíg fel nem adja.

aztán vendégek jönnek és az egészet elrontják :-D...

csak egy kis falatot a kutyusnaaaak...

2011. jún. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!