Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erről hogyan lehet leszoktatni...

Erről hogyan lehet leszoktatni? Ha tovább csinálja tönkretesz anyagilag.

Figyelt kérdés

Két hete elhoztam a párommal menhelyről egy 7 hónapos uszkár keveréket. Nagyon aranyos már teljesen beilleszkedett, viszont szerdán egyedül maradt itthon délelőtt. Amikor hazajöttünk azt vettük észre, hogy kinyitotta a hálószoba ajtót és szó szerint minden ruhánkat széttépte. Elmentünk vettünk ugye újakat és neki is még több játékot. Persze eddig is volt neki jó pár. Utána semmit nem csinált amikor egyedül maradt.

Ma 20 percre ugrottam le a boltba és ugyan ezt csinálta. Minden ruhát széttépett, a fehérneműket is, van egy 3 hónapos kislányunk az ő ruháit.

Mit csináljunk vele? Nem lehet minden héten új ruhatárat venni csak ez miatt. Most is azon gondolkozok, hogy hogyan fogjuk ezt finanszírozni mert ez azért nem kis mértékben kiadás. Valami ötlet?


2011. jún. 29. 15:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

mennyit foglalkozol vele? Egy 2 órás nagy séta és sok feladat. Utána olyan fáradt,hogy csak alszik.

Az ekkora kutyák akkor rombolnak, ha nincsenek lefárasztva se fizikailag, se szellemileg

2011. jún. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Minden nap 3-4 órát sétálunk vele, 2x30 percet van vele tanulás is. Kongot is vettünk az oviban azt mondták, hogy az is fárasztja az agyát.

Vagy ennyi nem elég neki?

2011. jún. 29. 15:33
 3/17 anonim ***** válasza:
Amikor egyedül marad a kutya, olyan helyen hagyjátok, ahol a legkevesebb kárt tudja tenni. Ajtókat bezárni, vagy riglivel ellátni. A kutyának hagyjatok tépni valót. Rongyokat, papírdobozt,slagdarabot. Súroló kefét, stb. Ki fogja nőni.
2011. jún. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Amíg nincs megoldva a probléma, addig kerüld el! Magyarul akadályozd meg, hogy hozzáférjen olyan dolgokhoz, amiben kárt tud tenni. Vagy számítógép bekapcs, skype+webkamera élesít, hangszóró felteker, és a szomszédból figyeled mi történik. Amikor rosszalkodik, akkor rádörrensz! A gazdi mindent lát akkor is, ha nincs otthon! :)
2011. jún. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Megpróbáljuk mind a két ötletet.:)
2011. jún. 29. 15:43
 6/17 anonim ***** válasza:
67%

A box használata nagyon hasznos.

A kutyát nem szabad hagyni sokszor hibázni, mert az a viselkedés rögzül. Ugyanígy van ez a jóval.

Ugyanígy voltam én anno az én keverékemmel is. Akkor még nem használtam boxot. El is tartott fél évig amíg nem csinált semmit amíg nem voltunk otthon. Addig folyamatos volt a szekrények zárása, minden elpakolás és még így is mindig volt valami. A kiskutyámat elsô perctôl kezdve boxba tettem éjszakára és amikor nem voltunk otthon. 3 hónaposan került hozzám, 9 hónaposan hagytuk el a boxot teljesen. Soha semmilyen kárt nem csinált. És olyannnyira imádja a boxot, hogyha fent van a lakásban (mert egyébként az autóban van), egybôl belemegy.


Egy szó mint száz: a kutyák életébe kell egy rendszer és tudni kell h a minél többször ismétlôdô dolgok, cselekedetek (legyen az akár jó, akár rossz), rögzülnek.

2011. jún. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

tök jó h ennyi időt szántok rá, de ez egyértelműen szeparációs stressz. valószinűleg nem tekint rátok főnökként, és aggódik ha elmentek , mert mivel magát tekinti a falkavezérnek, nem tud megvédeni, ezek válták ki a rombolásokat. a ti iszonyatos anyagi károtok mellett a kutyénak is hatalmas stressz h azt hiszi neki kell hordania a nadrágot, mert nem lehet mindig veletek, ezért levezeti vhogy ezt a stresszt.

ezt olvasd el:

[link]

2011. jún. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
43%

Egy menhelyi kutyánál - aki 2 hete van ott - ez nem falkavezérségi probléma. Stressz ugyan, de nem a falkavezérszerepek miatt. Ez tapasztalat. Akinek volt már menhelyi kutyája aki ezt csinálta és az idô elôrehaladtával javult a helyzet csak, az tudja mirôl beszélek.

A lényeg még mindig annyi h a kutyának teremteni kell egy bizonságos zugot - boxot - és nem szabad hagyni hibázni.

2011. jún. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
akármi is áll a háttérben a belnkeltn tanácsok hasznosak, és elősegítik a kutya beilleszkedést, és megnyugvását
2011. jún. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

miért ne lehetne falkavezérségi probléma egy 7 hónapos menhelyi kutyánál? Kicsit más a szitu, mint egy 5 éve,s egész életében vert kutyánál, akinek megrendült a bizalma az emberekben. 2 hete olyan jelzéseket kap, hogy ő az alfa, az éppen elég neki, hogy át is vegye a feladatot. Rendesen le van mozgatva, szellemileg le van fárasztva. Milyen más stressz érné, ha felsőbbrendűnek tekintené a gazdikat? Semmilyen.

Nem kell túlbonyolítani a dolgokat.

2011. jún. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!